Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyi idős volt a babád,...

Mennyi idős volt a babád, amikor elindult önállóan?

Figyelt kérdés

Az enyém 12,5 hónapos, de még nem jár önállóan, ezért már kezdek kicsit aggódni. Mindig fogni akarja a kezünket (drága anyósom rászokatta), úgy szeret sétálni. Egyébként többször volt már, hogy egyedül ment 2-3m-t is, de ennek ellenére mégsem akar végre önállóan járni. Nem tudom miért lehet ez nála, talán fél, vagy nem tudom, és nem tudom azt sem, hogy mivel tudnám ösztönözni arra, hogy végre önállóan járjon, ne legyen szüksége a kapaszkodásra.

Valami tanács esetleg, vagy tapasztalat? Köszönöm.


2014. aug. 21. 13:17
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
84%
18 hónapos korig kell elkezdeni járni. A lányunk 15 hónaposan indult el.
2014. aug. 21. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
1 éves kora után 1 héttel indult el a fiam önállóan. Majd elindul a tiéd is, van még ideje bőven.
2014. aug. 21. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Pontosan 1 évesen :)

Ne engedd az anyosodnak hogy setaltassa, nem tesz jót neki. Te meg csalikkal próbálkozz, először 3 meter távolságból, utana 4,5 stb. Egyszercsak lesz elég bátorsága elindulni, ahogy ráérez a dologra. Ne aggódj nincs elkésve vele ;)

2014. aug. 21. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 gabszem ***** válasza:
100%
15 hosan
2014. aug. 21. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Csak azt nem értem, hogy ha képes rá, (mivel már többször megtett 2-3 m-t egyenes háttal, szépen önállóan,) akkor miért nem teszi ezt rendszeresen? Tehát ha képes rá, miért nem teszi, miért nem megy egyedül? Pedig mindig menne a drágám.
2014. aug. 21. 13:24
 6/16 anonim ***** válasza:

nem lehet,hogy csak óvatos típus?

egyébként egyik gyerekem 14 hónaposan, másik még nem volt 8 hónapos.

2014. aug. 21. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

AZ enyém is hasonlóan csinálta:) Az első születésnapja után kicsivel elindult teljesen egyedül,járkált a szobában.Aztán két hétig csak a kezemet fogta,sehol sem engedte el,pedig tudtam,hogy tud járni.

Kb 13 hónapos volt,amikor egyik napról a másikra nem kellett a kezem és majdnem szaladni kezdett.Szerintem még nem érezte magát biztonságban.Ne aggódj,a te babád is így lesz,most már tud menni,elmélyíti a tudást aztán szaladhatsz utána:))

2014. aug. 21. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Mindhárom 13 hónaposan.(nem ikrek)


A szomszéd kislány 19 hónapos, de még nem megy egyedül, csak ha fogják a kezét.

2014. aug. 21. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
52%
9 hónaposan indult el. Azóta megy :) egyedül . Nem esik el :)
2014. aug. 21. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ha már önállóan megy néhány métert egyedül, már csak max. hetek kérdése.

Kisfiam is kb. így kezdte, 13 hónaposan indult el egyszer csak egyedül úgy, hogy fogta magát, és kiment a konyhába.

Előtte ő is csak néhány lépést.

Ne aggódj, már nincs messze :)!

2014. aug. 21. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!