Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Éjszaka kúszó-mászó babátokat...

Éjszaka kúszó-mászó babátokat visszahúzzátok, igazgatjátok?

Figyelt kérdés
A babám hason alszik és bekússza az egész kiságyat. Igen ám, de ha az ágy végéhez ér, akkor nincs tovább és felnyöszörgi magát. Vagy mostanában azt vette fel, hogy oldalra húzódik ki és nyomja bele a fejét a rácsvédőbe, de már nincs hová és akkor is, így többször egymás után is odakoppintja a buksiját. Mindig visszahúzgálom, de szinte még az ágyba vissza sem fekszem és hallom, hogy már megint odakoppintja a kis fejét. Így állandóan igazgatom vissza és ma például így kelt fel negyed5-kor, hogy már 6-szor húztam vissza, de ha hagyom, akkor meg amiatt sír fel, hogy ott a feje és nincs tovább. Ti vissza szoktátok húzgálni? Mit csináljak, hogy ne erre keljen fel? Próbáltam visszaringatni, de már akkor nem ment, így megszoptattam. Pedig mostanában már 6 és fél7-ig aludt, de ahogy egyre ügyesebb, egyre többet mozog. Így alig pihenek, mert állandóan őt igazgatom újra és újra. Ti hogy csináljátok?

#éjszaka #éjszakai mozgolódás
2014. szept. 26. 09:49
 1/9 anonim ***** válasza:

Nalunk ez ugy nez ki h a kisagy mar le van rakva az also szintre mert mar felall.kombinalt kisagy igy a racsvedot fel sem tudom tenni...az a mi agyunkra van most fepszerelveen csak akkor igazgatom ha felebred arra h beutotte a fejet.sokszor sir,nyoszorog olyankor van h magunk koze vesszuk.ma is reggel 6tol velunk aludt.:-)

csak vege lesz ennek a korszaknak is:-)7honapos a kisfiam.

2014. szept. 26. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

:) Az én lányom pont ugyanilyen. Amióta mozgolódik, azóta éjszakánként is gyakorolja, félálomban is. Most épp járni tanul.

Én a kiságyra rácsvédőt tettem, azon pedig vékonyabb ágytakaró van hajtogatva úgy, hogy semmi nem látszik a rácsból. De így is megőrülök, mert óránként kelek arra, hogy verdesi bele a fejét az ágy végébe. És igen, én odamegyek, visszafektetem a helyére. Szerencsére altatni nem kell, ahogy elrendezem, már alszik is. (ez alól kivétel a fogzás, hasfájás :) )

Mindig én kelek hozzá :) Hát, nem vagyok kipihent, az biztos...

2014. szept. 26. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Most azt a tippet kaptam, hogy hengergessek össze egy nagy plédet és tegyem oda a rácshoz, így nem tud teljesen odakúszni és nem üti be a fejét, mert ugye pléd az puha. Szerintetek? Igen, hiába alszik egyhuzamban 6 órát, így is óránként vagy sűrűbben fent vagyok. Már el sem tudom képzelni, hogy milyen egyszerre ennyit aludni, újra meg kell majd tanulnom aludni. :) Nálunk is én kelek, a férjem azt sem tudja miről beszélek, úgy alszik, mint akit lelőttek. :) Én mindig ilyen éber alvó voltam, mindenre felkelek, és most bőven van mire...
2014. szept. 26. 10:12
 4/9 anonim ***** válasza:
Elso vagyok.nekem szerencsere a parom is kel velunk ejjel.vagyis sztem alszik de amig enni hozok vagy ilyesmi elsimogatja:-)persze ettol aludn en sem tudok.mert mi denre felebredek...mimor velunk alszik akkor is vagy tizszer kell visszahuzni:-)
2014. szept. 26. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Mi az ágytakarónkat hajtogatjuk össze a fejrészhez, az vmivel merevebb, mint egy pléd. Így azért már kevesebbet kúszik éjjel. Bár nálunk az is rendszeresen előfordul,h teljesen keresztbe fordul (gondolom még az anyaméhre emlékezteti, ha a fejét és a lábát is be tudja "támasztani"), ezért mi dupla rácsvédőt tettünk fel. Főleg,h nekünk orvosi tanácsra is nagyon kell vigyázni arra,h ne verje be a fejét.
2014. szept. 26. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Az én kismanóm is ilyen volt. Én nem raktam vissza a helyére. Mondjuk ő nem ébredt fel, maximum egy picit nyöszörgött ha koppant a buksija, és már aludt is tovább. Amikor picit nagyobb lett, akkor telepakoltam az ágyikóját plüssökkel, (kb 1 éves korában), most azokhoz bújik oda, és úgy alszik. :-) Az összetekert pléd is jó lehet, az is puha.
2014. szept. 26. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

2-es vagyok. Nekünk az összehengergetett pléd nem jött össze, egy "izgalmas akadálynak" veszi és annál jobban mászik rá :)) De egy próbát megér.

Pont így vagyok, mint te, kérdező.... de próbálom úgy felfogni, hogy napi 4-5 óra alvással (persze megszakításokkal) is életben lehet maradni....csak lesz jobb később :)

2014. szept. 26. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nálunk ugyanez volt a helyzet, de amióta beraktam az ágy végébe egy nagy játék "kukacot" azóta megoldódott.
2014. szept. 26. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Kipróbáltam a plédet. Nagyon jó! :) Egy vastag polár lepedőt összehengergettem és azt tettem oldalra. Így nem kúszik annyit, mert ha eléri a buksijával a plédet, akkor ott alszik nyugisan. Szerintem szereti is, hogy a buksijához ér, puha, meleg. Ha forgatja is a kis fejecskéjét, akkor nem koccintja oda. Úgyhogy nekünk bevált. Így aludt kb. 6-ig mindkét éjjel. És én is nyugodtabban alszok így, szóval anya is pihentebb, így a babának is jobb...:) Igen, sokszor én is a túlélésre játszom. :)))
2014. szept. 29. 11:58

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!