Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi történik Debrecenben a 6...

Mi történik Debrecenben a 6 hetes (baba) kontrolon?

Figyelt kérdés
Mit néznek? Van UH is?
2010. jan. 21. 17:12
 1/5 anonim ***** válasza:

A Neurológiai kontrollra gondolsz a Kenézyben? Még mi is előtte állunk, úgyhogy nem tudok válaszolni.

Vagy a Klinikára kell mennetek? Mert én a Kenézyben szültem, de egy "Klinikás" barátnőméknek oda kellett visszamenni kontrollra. De sajnos nem tudom mi történt ott. Bocs az offért!

2010. jan. 21. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szia!

A neurológia a Kenézyben nézik, hogy tud e lépegetni,mert még ilyenkor van járási reflexe.

Itt csak kézzel vizsgálják a babát, viszont voltunk az OTI-ba a Kölcsey központ mellett, oda csípőszűrésre kellett menni, ultrahanggal nézte a doktornő a babát.

2010. jan. 21. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Én is a Kenézyben szültem. A neurológiára kellett menni a Kenézybe. Nagyon aranyos a doktornő. Le kellett vetkőztetni a picit (de jó meleg van a rendelőben), reflexeket nézett, követi-e a szemével a tárgyakat, tartja-e már a fejét, ilyesmi. Nem volt UH.


Csípőszűrésre az SZTK-ba kellett vinni, ott ultrahangozták a csípőjét, meg szétterpesztették a lábát és úgy lenyomták vízszintesbe.


15 hós kislány anyukája

2010. jan. 21. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Mi a klinikán voltunk hathetes kontrollon.Ott nézték, hogy hogy tartja a fejét úgy, hogy felhúzta ülő helyzetbe, csinált a fejéről ultrahangot a kutacsánál, súlyt, magasságot mértek.Nézte a járóreflexet, akkor leültette, és hirtelen elengedte, és a hátánál, megtartotta.Ezt elég értelmetlenül írtam, de nem tudom jobban, ez is a fejtartásra van.Hasra tette, nyomta a lábait össze, hogy kúszik -e.Nagyjából ennyi.A csípőszűrés az OTI-ban van, oda is kell beutaló. Itt is van ultrahang.Egyébként a hathetes kontrol nem kötelező.

2010. jan. 21. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Ja igen, azt elfelejtettem írni, hogy Klinikások vagyunk, de így is megkaptam a választ. Köszönöm!
2010. jan. 22. 09:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!