Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit csináltok, ha a babátok...

Mit csináltok, ha a babátok pelenkázás közben pisilni/kakilni kezd?

Figyelt kérdés

2014. okt. 1. 20:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
75%
Először megijedek, aztán röhögök, aztán feltörlöm, babát lemosom csapnál.:)
2014. okt. 1. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
eddig csak olyan volt hogy pisilt...lecsereltem a ruhajat es attoroltem ecetes vizzel a pelenkazot. most mar figyelem, ha nedves a nuni tudom h nem reg pisiltn..ha szaraz mindig varok 10 mpet mielott elveszem a pelust alola...
2014. okt. 1. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
egyszerhasznalatos lepedon pelenkazom, igy nincs baleset, persze azt csak ha kakis pisis akkor cserelem
2014. okt. 1. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Napkozben rohogok, ejszaka bosszankodok:-). Amugy lemosom a gyereket, friss ruhat adok ra, stb. Nekem volt mar olyan, h 5pelust tett tonkre egy csere alkalmaval.. na ott volt minden:-)
2014. okt. 1. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Gyorsan visszahajtom rá a pelenkát. Ha szerencsém van, akkor még a régibe jut eszébe, ha nincs, akkor megy a kukába a két perces pelenka. Soha nem szabad olyan felületen pelenkázni, amit nem tudsz letörölgegni baleset esetén. Így is megtörtént már, hogy szanaszét sarta magát:D Már bocs, hogy így írom:D
2014. okt. 1. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Ahh, az elején nevettem, átöltöztem, átöltöztettem.

Akkor már nem annyira nevettem, amikor kb. 2 hónapos koráig csak pelenka nélkül! tudott kakilni, ha a jobb lábát behajlítva a hasához nyomtam. Minden nap meg kellett mozgatni és kivárni pelenka nélkül az eredményt. Aztán már szólt, ha kellett neki és akkor meg ki kellett csomagolni és úgy megvárni, hogy végezzen. Letakartam textil pelussal addig + alatta volt a pelenkája is.

2014. okt. 1. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
erre a célra van a pelusozóra terítve egy textilpelus. arra mehet minden. ha nincs alatta,akkor a nyakáig folyik a pisi,lehet öltöztetni.
2014. okt. 1. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

6-osnak üzenném én olvastam olyat, hogy alapból szobatisztán szülenek a babák és tök kllemetlen nekik amikor pelenkába kell(de ahogy látom szinte minden baba elsiklik e felett...)



amúgy én is úgy vagyok, mint legtöbben, megijed, nevet, takarít, átöltözés, két perces pelus kukába


egyszer az igazán aranyo volt, amikor a fürdőbe vittem meztelen és a karjaimban volt abban a kis békapózában és végigpisilt engem

de volt már, hogy nagy elánnal törölgetem a kukiját jó közelről(néha vattával törlöm át és szedegethetem a vattaszöszt..)erre lepukizott(még jó, hogy nem mást kaptam :)

2014. okt. 1. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
azért szobatisztán nem születik senki,azt is tanulni kell. amiről beszélsz,az az EC, vagyis elimination communication, magyarul termélszetes csecsemőhigiénia. ami nem arról szól,h. a gyerek szobatiszta,hanem arról,h. nem szoktatjuk pelenkához,hanem megadjuk neki azt a természetes és higiénikus lehetőséget,h. bilibe,csapba,tálba,wc-be ürítsen. és a gyerek élni is fog ezzel a lehetőséggel,idővel jelez is,h. igényli. és igen, a pelus nélkül kaikilni tudó baba nagyon ügyes EC-s lenne,folymaatosan jelez is,h. igénye lenne rá,de sajnos az anyukákat annyira elvakítják, rákényszerítik a csőlátással való nevelésre,h. elfelejtenek figyelni ezekre a sokszor nem is apró jelekre. az eldobható pelenka pont az egyik anyukabutító eszköz. a kijelzős pelenkáról meg már nem is mondanék semmit. mindenféle anyai ösztönt megpróbálnak kiváltani a marketingesek az anyai félelmekre építve.
2014. okt. 2. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

utolsónak

de a méhben sincs rajtuk pelenka..

világra jönek és azt várják, hogy "ruhába" kakáljon.


gondolom így értik a szobatisztaságot újszülöttnél..

2014. okt. 2. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!