Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Masfel eves babamnak. Ha jol...

Masfel eves babamnak. Ha jol neztem lukas par foga pedig mostam neki rendszeresen. Nem ertem a hatso fogai nem reg jottek es mar lukas?

Figyelt kérdés
A haziorvosnak mutassam meg vagy a gyermekfogaszatra menjek el vele egybol? Bar ma megyunk orvoshoz mondjuk nem lesz bajom ha bekukkant a kis szajaba.
2014. okt. 2. 07:30
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
14%

Elsö legyen a háziorvos. Lehet csak rosszul látod.

Mondjuk nem kéne cukros löttyökkel itatni meg óránként édességet adni neki.

2014. okt. 2. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
22%

Elsözör is LYukas és nem lukas - ilyen szó ugyanis nincs.


Másodszor a fogmosás nem ér sokat, ha a gyerek folyamatosan eszik-iszik egész nap. (És ebbe az állandós szoptatás is beletartozik!!!)


Harmadszor nem tartom igazán valószínünek, hogy rossz lenne a foga, de mindenképpen mutasd meg az orvosnak.

2014. okt. 2. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
50%

Nem eszik iszik nagyon cukrosat rendszeresen? Például egész nap cukros teát kortyolgat?

amúgy a gyermek fogorvoshoz vidd el feltétlenül.

2014. okt. 2. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
35%
A "cukrots lötty" témához: azt senki nem veszi figyelembe, hogy az anyatej igencsak "cukros" és éppen ezért árt a fogaknak, ha a gyereket folyamatosan ezzel cumiztatja az anya
2014. okt. 2. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Tapszeres baba. De ivott cukros teat :S de mindig mostam neki a fogat napi 3 x. Jajj istenem :( elso babam igy ezt nagyon elcsesztem. Ma megyunk a haziorvoshoz es megmutatom neki. En ugy latom az mert barna a foga
2014. okt. 2. 07:45
 6/16 anonim ***** válasza:
Nem biztos, hogy lyukas. Lehet, hogy a teától elszíneződött. Fogmosás után nem lesz fehérebb?
2014. okt. 2. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Nem ugy vettem eszre de ma ugy is megyek az oltas miatt a dokihoz mert tegnap kestunk 10 percet es bem adta be a kotelezo oltast valojaban azt se tudom mi lesz mert tanacsadas szerdankent van es rwndelobe nem oltja be elvileg. Le kell azert mennem hogy idopontott kerjek es megkerdezem mi lehet a fogaval
2014. okt. 2. 07:56
 8/16 anonim ***** válasza:
57%

Milyen rosszindulatúak vagytok :/

Lehet genetikailag is rossz valakinek a foga,nem kell ahhoz állandóan édességet enni...

2014. okt. 2. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
53%
Bizony lehet genetika... Az én 3 és fél éves lányom szinte semmilyen formában nem szereti az édeset de már van tömött foga és lyukas is! Sajnos nekem is ilyen rosszak a fogaim :(
2014. okt. 2. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

3-as vagyok.

Jaj, ne ijedj meg, semmi sincs veszve. A cukros ételek, italok még nem valók ilyen pici gyereknek, de sajnos a genetika is "okozhatja". A családban mennyire jellemző a fogszuvasodás?

Lehetséges, hogy valamilyen ásványi anyag hiánya is okozhatja.

2014. okt. 2. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!