Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy becézik a Dorina nevet?...

Hogy becézik a Dorina nevet? Nektek tetszik? Adnátok a gyereketeknek? Ha nem akkor miért?

Figyelt kérdés

2014. okt. 31. 12:02
 1/10 anonim ***** válasza:
84%
A tágabb családban van, nem becézik, Dorinának szólítják, mert az ikertestvére Dorottya, a Dóri-ra mindkettő hallgatna... Én nem adnám a lányomnak, mert nem tetszik és nagyon gyakori.
2014. okt. 31. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
71%

Nekem sem tetszik, viszont becézni lehet Dorkának.

Akkor viszont a Dorka névvel anyakönyveztetném. Az tetszik.

:)

2014. okt. 31. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Első vagyok, a Dorka nekem is tetszik. :D
2014. okt. 31. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
88%
Ismerősi körben van Dorina, őt Dorcinak becézik. Sztem eléggé tucatnév...
2014. okt. 31. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
88%
Semmiképp nem adnám. Gimiben volt egy flúgos osztálytársnőm, neki volt Dorina a neve. Másrészt nekem csak a Dóra név tetszik, a Dorina-Dorka-Dorottya trióból egyik sem.
2014. okt. 31. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem legjobb barátnőmet így hívják és szerintem szép név :) becézve: Dodo, Doresz,Dorka. De persze a szülei Dorkának hívják én Dodonak :D barátnői Doresznek... szóval változó :)
2014. okt. 31. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Én nem adnám ezt a nevet, de igazából nincs bajom vele. Szerintem kedves név akárcsak a Dorka, de utóbbi szigorúan becenévként.
2014. okt. 31. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon aranyos név, de piszkosul gyakori. Nálunk a családban 2 is van... az egyiket nem becézik, a másikat Dorinak szólítják ( rövid 'o'-val) Becézni lehet Dori, Dóri, Dotti, Dodó, Dodi, Dóra, Dorka, Rina, Ria. Hirtelen ennyi jutott eszembe. Nekem egyébként az egyik rokon neve a kedvencem, méghozzá a Doroti. Ha lesz egyszer kislányom így fogják hívni. :-)
2014. nov. 1. 03:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
100%

Én Dorina vagyok, és szeretem. Engem szüleim néha Dorcsiznak, amúgy simán Dorinának hívnak. Az osztályba néhányan szólítanak Dodónak.

Egyébként én csak Dorkát és Dorit hallottam eddig.

2015. ápr. 10. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Dóri, Dorka.
2017. nov. 23. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!