Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lionel (fiú) névről vélemény,...

Lionel (fiú) névről vélemény, kifejtve?

Figyelt kérdés
2014. dec. 1. 23:19
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha angol vagy francia valamelyik szülő, akkor azt mondom, rendben. De ha magyar szülőpárról van szó, akkor szerintem vicces. Amúgy tetszik a név, de nem mindegy, mi a vezetéknév, és honnan származnak a szülők.
2014. dec. 1. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Még főiskolás koromban gyakorlaton volt egy kisfiú Lionel névvel. Mindenki így ejtette ki, mert nem tudták, hogy mi az eredeti kiejtés. Ez szintén elég gáz.
2014. dec. 1. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Lágy hangzású, nagyon szép név, - de ahogy írtam már valahol egy válaszomban, Magyarországon nem állja meg a helyét. Nekem már most belopta magát a szívemben ez a név, de csak a "szülőországában", illetve külföldön lenne elfogadott, és kevésbé etnikumú. Ez a baj MO.val. Ha nem cigányos, akkor b_zis ....
2014. dec. 2. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A Leon (jelentése: oroszlán) görög eredetű név Lion alakváltozatának francia kicsinyítőképzős formája.

Lionel Richie jut eszembe róla rögvest :) Ha csak a hangzást nézem egyébként (magyarul ejtve?), akkor szép lágy, lehetne akár valami tünde-név egy fantasy regényben.

Nekem egy névnél a betűhalmaz csengésén vagy gyakoriságon és általában pozitív jelentésen túl (pláne, ha a gyerekemé lesz) fontos a viselőjéhez köthető eredet, kultúra is, mint halvány örökség.

De ízlések és pofonok ugye és végül bármilyen nevet is kapjon a gyerek, a környezete meg fogja szokni és vele fogja azonosítani. Ha meg megkérdik, "Nahát, miért kapta ezt a különleges nevet?" még mindig lehet azt válaszolni "Mert tetszett".

2014. dec. 2. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Itt Magyarországon nem adnám, de amúgy tetszik. :) Főleg Lio becézéssel.
2014. dec. 2. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

engem is zavar, hogy oroszlános a jelentése, meg abból van származtatva

néha meg olyan "lányos" is


A Lio becézés nekem is tetszik, a Leonárd-on is gondolkodtam, meg sok hasonlón, viszont a Leo becézés nagyon nem tetszik


"L" betűset kerestem és valami "o" magánhangzósat,a vezetéknévhez nagyon passzolna, pl a Szaniszló is, de ez is egy "jó érdekes" név....(meg a sok "z" miatt, túl magyaros, apja nem magyar...de szóval német)


terhesen ez mellett(kérdésben szereplő) döntöttem pedig(nem tudom lehet a hormonok is közrejátszottak....)de szülőűgyon már nem ez lett a neve :)


csk kíváncsi lettem volna, mi lenne ha mégis..

2014. dec. 3. 11:41
 7/7 anonim válasza:
Nekem ez a nevem elsőre furcsa de megszokhato 😂
2019. márc. 3. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!