Most mit tegyek?

Figyelt kérdés

Párommal 2 évig voltunk együtt. Közben becsuszott a baba. Megbeszéltük, hogy megtartjuk és felneveljük. Miután kisbabánk megszületett hiába közelítettem felé ő ellökött magától.Hazudozott, megcsalt, meglopott.


Már 1 hete, hogy elküldtem. De hozzám vágta, hogy igényt tart a fiára ( ameddig velünk élt sose érdekelte.. ) de a gyerektartást nem fogja fizetni.


Milyen utok vannak, hogy ne jöjjön a fiához?

Nagyon agresszív lett. Apasági nyilatkozatunk is van. Élettársként vagyunk beregisztrálva.


Forduljak bírósághoz?



2014. dec. 2. 12:49
 1/6 anonim ***** válasza:
Mindenképp keress családjogi ügyvédet és addig ne hagyd felügyelet nélkül a gyerekkel! Te + még egy fő a biztos.Joga van látni a gyereket ha az övé, de neked jogod van jelen lenni ha nem tetszik neki zárkózz be.De sürgőssen kell egy ügyvéd.
2014. dec. 2. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Igen.

Elsősorban a gyerek elhelyezése miatt és a gyerektartás fizetése miatt.

Eltiltani viszont csak úgy nem fogod tudni, csak azért mert ti már nem vagytok jóban.

2014. dec. 2. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Azt hiszem a gyermekelhelyezési pert a gyámügynél kell elkezdeni. Szerintem távoltartásit is adhatnak,de egyébként 3 éves koráig te vagy a gyámja elsősorban,ha a bíróság másképp nem dönt. És 3 éves korig apuka nem láthatja nélküled a kicsit,el sem viheti.

Ha gyermekelhelyezésit indítasz,akkor egyúttal kötelezik a gyerektartás fizetésére is,tehát...

De ahogy látom az írásodból,fiatalok vagytok.

Mindenképpen a gyámügyre menj el és kb azonnal,mert sosem lehet tudni mikor kattan be a drága apuka és lopja el a gyereket.

2014. dec. 2. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Mindenképp azt szeretném elérni, hogy lemondjon a fiáról.


Nem szeretném azt, ha a részeges apuka átdobná a fiamat a csukott üvegajtón... :(


Igen fiatalok vagyunk ( ő 22.. én 24 ) De én részemről koromhoz képest sokkal érettebb vagyok.


Rettenetesen félek ettől is amit a kedves Utolsó írt, hogy ellophatja a gyermekem. :(


Foggal, körömmel védem. Mióta megszületett hihetetlen boldog vagyok. Nagyon észre se vettem, hogy exem nincs a közelünkben..


Így, hogy ketten vagyunk a fiammal teljesnek érzem magam.

de azért a mindennapos félelem is bennem van.. :(

2014. dec. 2. 13:01
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
1-es vok.Azért írtam hogy ne hagyd felügyelet nélkül így nem tudja ellopni
2014. dec. 2. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Apuka december 6 óta nem jelentkezett. Eddig még nem volt időm elmenni gyámhoz mert a kicsit nem tudnám kire hagyni.


Viszont ügyvédhez Csütörtökön megyek érdeklődni, hogy mi a teendő. Egyik ismerösöm azt mondta, ha 6hónapig nem látogatja a fiát akkor eltilthatják tőle. Ez mennyire igaz?


Anyukámmal úgy beszélt mint a kutyával ( szó szerint elküldte a búsba..nagyon kinyilt a szája.. ) ezért valószínüleg nem is fog jönni.

2015. jan. 17. 10:06

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!