Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mivel kössem le 3 hetes...

Mivel kössem le 3 hetes babám, mit játsszak vele?

Figyelt kérdés
Ti hogyan kötitek le babátok figyelmét? Vagy az normâlis, hogy csak evésböl, alvásbòl áll egy ilyen pici baba napja?
2014. dec. 2. 13:03
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
3 hetes... :))) Lesz majd még időtök játszani. ;)
2014. dec. 2. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Tudom, csak sokat sírdogál, ilyenkor persze próbálom megnyugtatni, de nem igazân sikerül, ráadásul hasfájós is :(

Ilyenkor úgy játszanék vele valamit, csak olyan picike még, hogy nem tudom mit..

2014. dec. 2. 13:10
 3/12 anonim ***** válasza:

Tudom, tudom, bennem sok-sok időn át élt ez az érzés. :)) AZ egyetem mellett gyakran vállaltam bébiszitterkedést, és annyira, annyira vágytam már, hogy JÁTSZUNK! :)))) Amikor már leköti valami, az szerintem olyan 4-5 hónapos kor. Kicsit hamarabb is elnézelődik már, de 4-5 hónaposan az én lányom már bíbelődött ezzel-azzal, 15-20 percig akár le is kötötte magát, ha épp főztem.


A hasfájásra nekünk a biogaia+protexin kombináció csodákat művelt, elmúlt tőle, szépen aludt éjjel is. Annyira egyébként nem is volt vészes, szóval nem volt nagyon durván hasfájós, de próbáljátok ki. :) Ja, és a fekete-fehér, kontrasztos dolgok.... :))) Volt egy zebra-csörgőnk. Na azt imádta nézni.

2014. dec. 2. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Énekelj, mondókázz neki, ha sírdogál. Ringasd. Kapcsolj neki valami zenélőt. Ennél többet egy három hetes babával még nem igen tudsz játszani.
2014. dec. 2. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Megpróbálom a cseppeket, köszi a tippet! :) én köményteát itatok vele, az valamennyit segít rajta, hatalmasakat pukizik töle! :) :) a kiságyában sem szeret aludni, csak velünk nagy ágyban, föleg éjszaka. Napközben is kész háború, mire el tud benne aludni. Most is itt alszik a mellkasomon, mert már annyira sírt a kiságyban... szeretrm ha velem van, ahogy itt szuszog, de igy nem tudok semmit csinàlni..
2014. dec. 2. 13:24
 6/12 A kérdező kommentje:
Egyébként a te babád mennyi idös? :)
2014. dec. 2. 13:28
 7/12 anonim ***** válasza:
Hjaj... :) Az én babám? :) Ő már két és fél éves. :) Nagylány. :)
2014. dec. 2. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Ha van hordozókendőd, használhatod otthon is, magadra kötöd ha nyűgös, közben a kezed szabad, bármit csinálhatsz. Egy elektromos bébihinta is jó segítség. Elalváshoz kapcsolj neki nyugtató zenét, a hasfájáshoz már írtak neked, esetleg a citromfű teát még kipróbálnám mellé, valamint pocaktorna, masszírozás, na játék helyett inkább ezt próbáld ki az együtt töltött időben.

[link]

2014. dec. 2. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Ennyi idősen nem játszani kell vele, hanem át kell segíteni ezen az időszakon. A hasfájósság elég kemény tud lenni. Legyen a mellkasodon sokat, kösd magadra.

Ringasd a hordozóban, vagy babakocsiztasd. És tornáztasd óvatosan a kis hasát. LÁbakat fel, combikájával nyomkodni gyengéden a hasát, feltéve, ha már a köldöke teljesen begyógyult.


Nekem nem volt ugyan hasfájós a babám, és bár éjszaka aludt, napközben szinte egész nap rajtam volt 2hónapos koráig. Csak arra emlékszek bébikorából, hogy ülök a kanapén és folyton rajtam feküdt a pici. EGyszerűen ezt igényelte. De végülis az is jó volt neki, ha apán, mamán, vagy tesómom pihegett, csak valaki testközelbe legyen.

Aztán egyik napról a másikra leszokott róla.

2014. dec. 2. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Az én babám is ilyen volt, nem tudott elaludni, ha nagy nehezen sikerült elringatni, akkor is csak kézben aludt, így szinte egész nap kézben volt. Egy ideig engem is zavart, hogy nem tudok semmit csinálni. Aztán egyszer úgy döntöttem, ezen nem idegesítem magam, azért vagyok itthon, hogy a BABÁVAL legyek. Az összes többi megvár. A baba előtt egész nap dolgoztam mégis mindig tiszta volt a lakás és volt főtt kaja.

Ezt tartsd szem előtt, most a baba az első!

Aztán kb három hónaposan úgy döntött a pici lányom, hogy köszöni szépen, ő bizony felnőtt, azóta nyekereg kettőt, leteszem az ágyába és egyedül elalszik. Ha a közelségedet igényli akkor azt add meg neki.

2014. dec. 3. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!