Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A babátok kezdett el úgy...

A babátok kezdett el úgy kúszni, hogy a kezeivel kúszott, a lábaival mászott? Tehát amikor a kezeit pakolja, akkor lehasal, ha a lábait, akkor meg feltérdel. Nem bajK

Figyelt kérdés
2010. febr. 2. 09:02
 1/5 anonim ***** válasza:
Dehogyis baj! Az enyém 1-2 hétig azt gyakorolta, hogy először a lábait emelgette, aztán csak a kezeit. Azt hittem sose jön már rá, hogy ezt a kettőt simán "össze lehet tenni". De rájött és most mászik mint a rakéta :D
2010. febr. 2. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Igen, csak hogy mondják, nem szabad, ha kimarad a kúszás, aztán a mászás, ülés, szóval minden nagyobb mozgásfejlődésnek meg kell, hogy legyen. Na, és nem tudom, hogy ez most minek számít. Kúszásnak vagy mászásnak?
2010. febr. 2. 09:17
 3/5 anonim ***** válasza:
"azt mondják..." az enyém nem forgott, rámhozta a védőnő a frászt, hogy ebből gond lehet. kúszni kb egy hetet kúszott, akkor is hátrafele. Most mászik és 1-2 pillanat alatt átfordul. na , ennyit az elméletről...:)
2010. febr. 2. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Én hiszek benne, hogy probléma, ha kimarad valami. Végül is teljesen logikus, hisz ahhoz, hogy rájöjjön, hogy kell kúszni használnia kell a kis agyát, és ha ez kimarad, valószínűleg gond lesz a későbbiekben. Pl. nem tudja, hogyan kell olvasni, balról-jobbra, nem tudja a szöveget középre helyezni íráskor, mert nem tudja, hogy melyik a lap négy sarka. Vannak sajnos ilyen problémák, és a kúszásnál is ez a lényeg, hogy lássa, hova is kell tenni a kezeit, lábait. ' a négy sarokra". Persze a mászánál is ugyanez van, csak nem tudom, az én babám mit is csinál.
2010. febr. 2. 09:24
 5/5 anonim ***** válasza:
de ha ilyen "tudományosan " tudod a hátterét, akkor miért baj, amit a babád csinál? Gyakorolja, tehát valószínű az agya koordinálja már az egyes mozgásformákat. Az hogy így teszi? Neki ez a kényelmes. Van hogy a kúszás nem látványosan különül el a mászástól. Meg ha belegondolsz, a mászás logikailag nem magasabb rendű művelet, mint a kúszás? Térben mozog, jobb-bal-előre-hátra-oldalra.
2010. febr. 2. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!