Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szabad -e egy 10 hos babat az...

Szabad -e egy 10 hos babat az auto elsö ülesen babaülesben menetirannyal ellentetesen szallitani?

Figyelt kérdés
2014. dec. 21. 20:23
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
anyosülesre gondoltam
2014. dec. 21. 20:24
 2/15 anonim ***** válasza:
Ha nincs légzsák vagy kikapcsolható igen.
2014. dec. 21. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
köszi de menetirannyal ellentetesen szabad csak ugye?
2014. dec. 21. 20:46
 4/15 anonim ***** válasza:
Szerintem csak menetiránnyal ellentétesen szabad.
2014. dec. 21. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Én is úgy tudom, hogy babaülésben, csak menetiránynak háttal szabad. Gyerekülésben van olyan típus, amit be lehet kötni előre, de az föl van tüntetve a leírásban.
2014. dec. 21. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Attól függ, milyen az ülés. Ugyanúgy kell bekötni az anyósülésre, mint ahogy hátra kötnéd be. Ha menetiránnyal háttal van bekötve, akkor kell kikapcsolni a légzsákot, ha van. Ha menetiránnyal szemben van bekötve, akkor az se baj, ha van légzsák.
2014. dec. 21. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

anyósülésre csak háttal beköthető babaülést szabad tenni. (ami 0-13 kilóig van általában, 0-ás, esetleg I-es kategória)

én jó sokáig hagytam a gyereket ilyen hordozóban, mert szerettem magam mellett tudni. szegény, már egy éves is volt, mikor a nagyobb ülésbe (asszem II-es) talán már 10 kiló is volt.


csak hát lelóg a lába, szóval mégse olyan jó, ráadásul szeretnek nézelődni, tetszik nekik az üléses megoldás.

még maradhat az ülésben, melletted, de azért hamarosan váltsatok :)


amúgy háttal bekötve a legbiztonságosabb mindközül, és szerintem az anyósülés nem veszélyes hely, én többször kapok frászt a közel elhaladó, előzgető autók miatt, mert ugye azok balról vannak. jobbról tök kevés fenyegetés van, max. a jobbkezesek.... na de mégis, hány lámpa nélküli kereszteződésen megy át az ember? figyeljétek, meglátjátok, nem sok.


szóval bizos helyen van a gyerek, úgy, és ott.

2014. dec. 22. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
0%
Szabad ? De szegény gyerek. Te majd próbáld ki ha menet iránnyal fordítva ülsz be és úgy utazol. El tudod képzelni milyen érzés??
2014. dec. 22. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Kedves utolsó- Ez a szabály.
2014. dec. 22. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
74%

Menetiránynak háttal beköthető előre az ülés, ha nincs, vagy kikapcsolható a légzsák. Nem csak a babahordozó, hanem a 0-18 kg-ig használhatóak is, tudod, amiket lehet billenteni.

Valaki írta, hogy légzsák mellett szembe is beköthető, nos, ez nem igaz, szembe csak hátul használhatod, de amíg kicsi a baba, mindenképpen háttal biztonságosabb, gondolj csak arra, milyen irányú fizikai erők szabadulnak fel egy ütközéskor, vagy nagyobb fékezéskor.

A babákat amúgy nem zavarja, ha háttal ülnek, én mindegyik gyerekemet így szállítottam kb 10-12 hós korukig. Onnantól hosszú hozzá a lábuk, és mivel láb felől van az autó ülésének támlája, nem tudnak kinyújtózni.

Ha egyedül autózol a babával, mindenképpen elöl praktikus, jobban tudsz figyelni a vezetésre, ha nem sasolsz állandóan hátrafelé, és a kezébe tudod nyomni, amit elejtett, meg hasonlók.

2014. dec. 22. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!