Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Gyerekvállalás, nevelés » Babák

A kérdés

Örökölhető a kancsalság?

5 ÉS FÉL HÓNAPOS A KISLÁNYUNK,ÉS MIND A KETTEN SZEMÜVEGESEK VAGYUNK A PÁROMMAL.ÖRÖKÖLHETI-E A BABÁNK A PÁROM KANCSALSÁGÁG?

2007. okt. 29. 17:53  Privát üzenet  

A válaszok

Szia! Seózerintem igen..de nem tudom igazán. Majd egy okosabb ember megmondja:)

Gratula a picihez:) 18 hetes kismama:)

A válasz 51%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 68%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/7Időpont 2007. okt. 29. 18:34 Privát üzenet
vagyis szerintem na:D bocsiii..:D

A válasz 51%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 68%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/7Időpont 2007. okt. 29. 18:34 Privát üzenet
Igen örökölheti. Egyik ismerős családnál, ahol az anya volt kancsal, mind a három gyerek is az lett.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 83%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/7Időpont 2007. okt. 29. 22:21 Privát üzenet
Sajnos, igen. :(

A válasz 71%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 84%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/7Időpont 2007. okt. 30. 20:13 Privát üzenet

Sajnos igen, örökölhető. Ezt nekem szemész orvos mondta, mikor a koraszülött kislányomat vizsgálta, mert én kancsal vagyok. De szerencsére egyik gyermekemen sem látszik remélem később sem fog.

Tehát nem 100%-kos hogy örökli, csak benne van a pakliban.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 96%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/7Időpont 2007. nov. 5. 12:28 Privát üzenet

szia! nekem is egy hasonlo problémám van/volt: az apukám kancsal, és az ö csaladfájának majdnem fele az,a testvérem viszont nem, amikor én megszülettem akkor nem volt semmi probléma a szememmel, de kb olyan5-6 évesen egyszeruen kancsal lettem:( aztán anyukám elhordozott egy nagyon jo szemorvoshoz oan 12 éves koromban aki csak annyit mondott h ha eddig nem ültünk volna a babérjainkon akkor helyretudott volna hozni, de most csak mütéttel tud segiteni, ami viszont eléggée kockázatos! persz e h nem választottuk a mütétet, s maradtam kancsalon:( de pár éve pszihés problémáim alakultak ki emiatt, s meg h kiközösitettek, s a tinikor nagy problémája h igy nem teccettem a fiuknak ,és addig addig csináltam valamit(de komolyan már én sem tudom h mit) de hálla a JO ISTENnek most semmi problémám nincs, és ezt egyik pszihiáterem sem tudtal felfogni h magamtol h sikerult kigyogyulnom, s azota h nincs ien problémám helyrejott az egesz eletem, niincs szuksegem lelkidokikra, és egeszseges vagyok

Ugyh megvan az esélye h örökölje a kislányotok, de remélem én is tiszta szivbol h nem fogja, és ha netán igen akkor pedig forduljatok szakorvoshoz aki hátha tud segiteni, mert nem mindenkivel történik ilyen "csoda" mint velem :)

de addig is kitartást egészséget, meg ne stresszeljed magad ez miatt, mert a kicsi hamar megérzi, és neki rossz

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 80%-ban hasznos válaszokat ad.
# 6/7Időpont 2007. dec. 18. 18:32 Privát üzenet
A kancsalság akkor is örökölhető, ha valaki nem úgy születik, hanem baleset miatt lesz az?

A válaszíró 77%-ban hasznos válaszokat ad.
# 7/7Időpont 2011. júl. 17. 10:33 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Kancsalság 1,5 éves babáknál! Mikor kell orvoshoz fordulni, ha a baba egyik szeme néha nem úgy fordul, mint ahogy kell?
Kinek a babájának volt/van a szeme letapasztva kancsalság miatt? Mennyi időre kellett a tapaszt használni napi szinten? Mikorra jött helyre?
Hogyan előzhető meg a gyermekkori kancsalság?
Kancsalság vizsgálat hogy zajlik 7 hós baba esetében? Semmiképp nem lehet a pupillatágítást megúszni?
Voltatok kancsalság vizsgálaton a Péterffi szakrendelőben? Muszály a pupillatágítás?
Milyen a rejtett kancsalság?

Kérdések a Gyerekvállalás, nevelés rovatbólKérdések a Babák rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!