Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek nagy baj, hogy...

Szerintetek nagy baj, hogy felülbíráltam a háziorvosunkat? Ti mit tennétek?

Figyelt kérdés
Babám 6 hónapos, de már 4 antibiotikum kúrán túl vagyunk. Kiakasztanak az orvosok, mert mindenki mást mond. Legutóbb például kicsit köhögött. ELmentem a patikába ahol adtak AMbroxolt. Igaz a dobozon az volt, hogy 2 éves kortól adható, de a patikus azt mondta nyugodtan adhatom a babámnak. Elvittem azért ügyeltre is ahol a doki is megerősített, hogy kaphatja. 3 nap múlva mentem a háziorvoshoz aki jól lebszott, hogy miért adom a gyereknek ezt TILOS 2 év alatt adni. Lett is a kis megfázásból egy aszmatikus hörghurutja, mert az ambroxol feloldotta neki, de mivel kicsi így nem tudta felköhögni....ez csak egy példa...de bármivel elmegyek a dokihoz egyből antibiotikumot ír fel...eddig 4x szedtünk 3 félét, legutóbb augmentint napi 2x, egy héten át...3 hétig jól volt most újra beteg...most gondolom valami vírust szedhetett össze a nagyobb lánytól, mert mindketten lázasak voltak, de csak 1 napig, viszont köhögnek eléggé. Elvittem úja háziorvoshoz aki megállapította, hogy piros a torka, köhög és megint antibiotikumot írt fel. De könyörgöm vírusra? Vagy azért, mert köhög? Már gyomoridegem van mikor adnom kell be neki a gyógyszert, hogy ilyen sza...rokkal tömöm megint... SZóval most úgy döntöttem nem váltom ki. A gyógyszertárba ajánlott a patikus immunotrofina nevű immunerősítőt (bár ezen meg az van hogy 3 éves kortól, de megnyugtatott a nő hogy ezzel csak jobb lehet), valamint normaflort kezdtem el adni neki. Mivel erősíthetném még az immunrendszerét? Az orra folyik neki és köhög kicsit erőltetetten, néha öklendezik kicsit.
2015. jan. 27. 22:35
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
82%
4 antibiotikum kúra az durva egy 6-hónapos gyereknél. Adjál neki C-vitamint inkább!
2015. jan. 27. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudnád lecserélni a gyerekorvost? Nekünk a mostani a 3. Ő végre normális és nem egyféle gyógymódot mantráz folyton.
2015. jan. 27. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
67%
Elég gáz, sajnos vannak még olyan orvosok, akik mindenre írják fel az antibiotikumot. Én sztem háziorvost váltanék. Mi egyszer jártunk úgy,h az ügyeletes írt fel antibiotikumot, majd a háziorvosunk csak lesett,h mire fel írta fel a kolléga. Azért a torokból vett kenetet, elküldte laborba,h biztos legyen nem-e bakteriális. Nem az volt, még jó,h nem adtuk az antibiotikumot a babánknak. Ha nem szeretnél dokit váltani, kérd meg, h mielőtt felírja az újabb adagot, vegyen mintát a baba torkából.
2015. jan. 27. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%
Én orvost váltanék inkább és nem a patikus által adott gyógyszert venném, mikor te magad írtad h megfázásból rosszabb lett. Szabad orvos választás van, menj másikhoz.
2015. jan. 27. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:
A menetrend mindig ugyanaz. Belenéz a gyerek torkába "hát igen ez elég piros, azért erre csak írnék fel egy kis antibiotikumot" és én meg ugye mindig beadtam neki, mert hát csak ő az orvos. Volt, hogy a helyettesénél voltunk és ő is azt írt fel, bár akkor tényleg nagyon csúnyán köhögött. De úgy érzem nemigazán hat neki, mert pár hét és újra beleesik és kezdődik minden elölről. A nagyobb lányt már el se vittem hozzá, mert tudtam hogy begyógyszerezné őt is az 1 napos lázával. Csak félek ha meg nem adom be neki és nagyobb baja lesz... :(
2015. jan. 27. 22:59
 6/23 anonim ***** válasza:
Nincs más orvos ott?
2015. jan. 27. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
75%

Elég sz@r orvos, nem lepődnék meg ha a diplomáját az ebayen vette volna.

Vírus ellen mindig csak immunerősítő van:c-vitamin, kalcium és nálunk OSCILLOCOCCINUMot szokott javasolni.

Normaflore jó hogy adod vagy Biogaia mert sok antibiotikum tönkre vágta a pocakját.

Keress új dokit és egyet jegyezd meg antibiotikumot csak súlyos bakteriális fertőzés esetén kell adni a gyereknek piros torokra, köhögésre semmiképp.

2015. jan. 27. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:
Köszönöm a kommenteket. Gyanús volt nekem már ez a rengeteg gyógyszer, de megerősítettetek hogy nem teljesen jó ez így. Csak ugye, ha az orvos mondja nem nagyon kérdőjelezi meg az ember nehogy ártson vele. Amit még mindig szokott felírni az a Ventolin spray amit elég macerásan tudok csak befújni neki. A Normaflort is a gyógyszerész mondta, hogy szedjük a doki nem mondta volna azt sem. Mit tanácsoltok egyébkénk amivel még lehetne erősíteni az immunrendszerét? Mi lehet jó erre a köhögésre, vagy az ilyen vírusos megbetegedésre? Kamillát párologtatok neki a szobában + rooibus teát kap csipkebogyóval, de már más ötletem nincs :(
2015. jan. 27. 23:17
 9/23 anonim ***** válasza:
61%

Te is ugyanúgy hibás vagy!


Mi az, hogy te csak úgy váltasz ki gyógyszert?! De azért elmentél az orvoshoz..


Miért hallgatsz a patikusra? Rá van írva a gyógyszerre, hogy 3 éves kor alatt ne add neki. Szerinted azt azért írják rá, hogy egy patikus felülbírálja?


Könyörgöm..


"Az eddig említett sok negatívum ellenére sem szabad azonban azt állítani, hogy nem ajánlott az antibiotikum alkalmazása, mivel egyrészt csecsemőknél sokkal valószínűbb a bakteriális fertőzés, mint a vírusos (vírusokra egyébként nem hat az antibiotikum). Másrészt az antibiotikumok előtti világban sok gyermeket vitt el baktérium okozta tüdőgyulladás, vérmérgezés, agyhártyagyulladás, és akik meggyógyultak, nem ritkán maradandó károsodással, halláscsökkenéssel, értelmi fogyatékosan élték le életüket. Ezért a gyermekorvosi gyakorlatban az újszülött kori fertőzés nem bizonyítható gyanúja is általában indokolja az antibiotikus kezelést."


Szóval add be neki.


De.. Válthatsz orvost is, ha nem vagy elégedett, de ne te válts már ki gyógyszert.. Pláne, amit egy 6 hósnak nem lehet adni.


Ki vagyok akadva az ilyen szülőktől..


Egy egészségügyes..

2015. jan. 27. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
14 hónapos a fiam, egy hete küzdünk a náthával, de nem akart antibiotikumot adni az orvos...szerencsére...orra folyik? minden onnan indul el...orrporszívózás és orrcsepp amilyen sűrűn csak lehet...és cserélj orvost
2015. jan. 27. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!