Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Az álló képernyő tényleg nem...

Az álló képernyő tényleg nem árt a babáknak?

Figyelt kérdés
Férjem szerint túllihegem, hogy a 4 hós babánk nem nézhet tv-t/számítógépet. Ő szerinte, ha a számítógépen van egy mozdulatlan kép, azt nyugodtan nézheti a baba. Mármint persze nem direktbe, de, ha jövök-megyek a babával és épp be van kapcsolva a gép, akkor nem kéne takargatnom előle, ugyanúgy ha a tableten olvasok egy receptet, akkor arra a baba is nyugodtan rápillanthat, mert, hogy csak a mozgó kép az, ami árt az idegrendszerének, azt tényleg nem nézhet. Szerintem az állókép a számítógépen/tableten, ha nem is az idegrendszerének, de a szemének árt. Férjem szerint nem árt a szemének, mert ennyi erővel, akkor ne kapcsoljunk lámpát, mert az is árt. Szokta nézegetni a csillárt.
2015. jan. 29. 21:09
 1/6 anonim ***** válasza:

Ennyi idősen ritka, hogy egy baba sokáig nézné a tv-t/gépet. Nem árt neki egyébként, az erős gyors villogástól óvnak inkább, az valóban terheli az idegrendszert, de amúgy a babák elfáradnak agyilag, nem néznek sokáig egy dolgot, nem képesek ráfigyelni.

Nemrégen voltam a babakutató intézetben és ezt vizsgálták.

Monitoron kellett nézni mozgásokat, követni, keresni tárgyakat és azt figyelték, mennyi ideig képes a baba koncentrálni, mikro kezd el minden mással foglalkozni, meddig keres. Abból következtettek arra hogy mennyire érti már a feladatot, amit látnia kell a képernyőn.

Ez kb 15-20p volt, a gyerek 5 percenként le akart mászni inkább.

2015. jan. 29. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ja és ez természetesen nem 4 hónapos gyerekekre van vizsgálva, hanem most vitték le 10hónapra, előtte 1,5 év volt kb.
2015. jan. 29. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Igaza van, túlliheged. Semmi baja nem lesz, ha rápillant.
2015. jan. 29. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

rápillantás tényleg nem árt, inkább a huzamosabb időn át való mesenézés, meg hasonlók(én babámmal nézettem, 4 hónaposan akár 10 percre is lekötötte)később tudtam meg, hogy kb 6 éves korig nem szabad ezzel összezavarni az agyában a tanuló folyamatokat, kezdve azzal, hogy nem "szólhat" bele a történésbe, nem változtathat rajta, ezáltal fantázia kikapcsolva, plusz nem is érti, de az eddigi tapasztaltak mellé próbálja beilleszteni, stb millió egyéb dolog


én amúgy vettem állólámpát éjszakai pelenkázásnál, vagy bármikor ne a csillárt bámulja..sőt, ezt mondták is nekem előre többen is, már amikor hazahoztuk

2015. jan. 29. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Találtam egy tök jó írást. Ugyan nem arról van szó, hogy rápillant, az árt-e (nem), hanem hogy ha majd később nézi is folyamatosan, az miért nem túl szerencsés. Meg kell találni az egyensúlyt szerintem.


[link]

2015. febr. 11. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Szuper cikk, nagyon kedves vagy!! Köszönöm szépen! :-) :-)
2015. febr. 12. 07:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!