Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hallottatok? Nitrit mergezese...

Hallottatok? Nitrit mergezese lett egy 6 honapos babanak ceklatol.

Figyelt kérdés
[link]
2015. febr. 20. 13:27
 1/8 anonim ***** válasza:
Vagy, nem attól. Felhívnám a figyelmet az anyuka írására!
2015. febr. 20. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

azt írja bevizsgálták és attól volt.

Valóban, a gyökérzöldségekkel óvatosnak kell lenni, ezek szívják fel a legtöbb mérget a földből, ezért a legjobb, ha az ember magának termeszteni (persze akinek van kertje) bio módon. Én ha nincs is időm ültetni, vetni, konyhakerttel foglalkozni, azért répát és céklát mindig ültetek. Igénytelen, semmi munka nincs velük, tárolásuk egyszerű, egész télen eláll. Javaslom annak, akinek kertje van, hogy a kerítés mellett ültessen 1-1 sort.

2015. febr. 20. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Hát igen, lehet, hogy drágább a bio, de az 1-1 darab amit megeszik a baba, nem terheli meg azért annyira szerintem a családi pénztárcát, max 5-10 forinttal drágább szerintem egy darab biorépa mint egy sima bolti. Én is inkább biot vettem neki kb. másfél éves koráig.
2015. febr. 20. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, a bio meg a nem bio között legtöbbször csak az ára a különbség. És tévedés, hogy jobb a piacon venni a babának dolgokat. Viszont pont a nitrát tartalom miatt a védőnőm is, meg anyukám is mindig azt mondta, hogy babának sose szabad primőr zöldséget adni, csak mikor már bőven szezonja van.
2015. febr. 20. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

4-es: Magyarországon vannak a legszigorúbb törvények arról, hogy mi számít bionak.

Nem tagadom, hogy előfordulhat csalás, de az minden más élelmiszernél is előfordul.

Ha nem hiszel annak, hogy ráírják, h bio, akkor a sima kajákat se vedd meg, mert arra is ráírják, hogy 90% hús, aztán a végén kiderült, hogy csak darált csirkebőr és csont.

Vagy te élelmiszermérnök vagy hogy ennyire tudod laborvizsgálat nélkül?

2015. febr. 20. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

azt azért megkérdezem, hogy tudjátok e, mikor kapja meg egy zöldség a bio minősítést és mik a kötelező vegyszerezések, ha kifizette a termelő a bio regisztrációt, meg hány évig. Mielőtt a bio-ba kapszkodtok, nézzetek utána.

Nem bio zöldséget termelek, de nem is kezdtem a termelést talajfertőtlenítéssel és nem folytatom kötelezően elvégezendő vegyszerezésekkel. Én akkor hogyan termelek? extrán bio-n?

2015. febr. 20. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

szerintem erre azért a legtöbb védőnő felhívja a figyelmet, igen, nagyon oda kell figyelni. és persze ott van, hogy ne nyomjon már egy anyuka este 8kor 260ml szilárdat a fél évesének.

tényleg szörnyű ami történt, de azért valljuk be, az anyuka is felelőtlen volt

2015. febr. 20. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ez érdekes, mert nekem külön felhívta a figyelmemet a védőnő, hogy céklát csakis bébiételben adjak, esetleg saját termesztésűt és akkor is csak keveset, ritkán.

Azért az tényleg nem semmi, hogy este nyolckor vacsira betol egy hat hónapos gyerek 260 ml szilárd kaját.

2015. febr. 20. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!