Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 4 hónapos kislányom elalvás...

4 hónapos kislányom elalvás előtt sírva tömi az öklét a szájába? Vajon miért csinálja ezt?

Figyelt kérdés

Háromféleképpen szokott elaludni: délelőtt babakocsiban, délután hordozókendőben, és este cicin. Amikor kendőbe van, néhány napja kezdte ezt csinálni, hogy belekötöm, egy ideig nézelődik, és mikor már nagyon álmos, akkor ordítani, feszengeni kezd benne, és nagyon tömi az öklét a szájába, egészen pirosra rágja. Mikor már ott tartok, hogy inkább leteszem mert biztos nem jó neki valami, akkor egyik másodpercről a másikra elalszik. Eddig is nyűglődött valamennyire elalvások előtt (mindegyik módszernél), de most ezt nagyon rossz kivárni. Pedig nagyon álmos, ásít, dörgöli a szemét, mégis nagyon nyűglődik.

Már próbáltam azt is, hogy ilyen alapon a kiságyába is tehetem, ott is csak sír, de nincs szívem ott ordíttatni.

Szerintetek miért csinálhatja?


2015. febr. 20. 15:25
 1/4 anonim ***** válasza:

Szerinem a foga jön.

Lányom is kb 4 hónapos volt, amikor elkezdte ezt csinálni, most 5,5 hónapos, 1 hete jött ki a foga, azóta nem csinálja.

2015. febr. 20. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Két dolog jutott eszembe, ami nálunk ezt kiváltotta: fogzás és éhség. Elég még a tejed? Bár lehet, hogy épp egy növekedési ugrásban vagytok, amikor megnő az étvágy és a tej nem érte még utol a kislány étvágyát. Akkor viszont még több szopi kell, hogy megnövekedjen a tej mennyisége.
2015. febr. 20. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Én is a fogára gyanakodnék, de olvastam olyat is, hogy van akinek csak egy éves korában jött ki az első foga, ezért ez elbizonytalanított. Bár van egy 3 éves kisfiam is, de nem emlékszem pontosan mikor jött ki az első neki, talán olyan 5-6 hónaposan.

Az éhséget kizárnám, mert rengeteg tejem van, még egy másik babának is adok belőle, meg szopizott is előtte.

Azt sem tudom eldönteni, hogy azért sír, rúgkapál, feszít ilyenkor mert fáj neki, vagy mérges, mert szabadulni akar. De most is két percig ezt csinálta, és szinte egyik másodpercről a másikra elaludt. Azt sem szeretném, hogy neki kényelmetlen legyen, én meg magamra kötöm. Bár eddig semmi baja nem volt vele, kicsit sírdogált elalvás(ok) előtt, de nem ennyire. Most meg már nagyon álmos volt, lehet az is baj volt neki.

2015. febr. 20. 15:57
 4/4 anonim ***** válasza:
Szerintem a foga lesz a bűnös. Az én kislányom is 4 hónaposan kezdte a fogzást és 5 hónaposan jött ki az első foga. Most 10 hónapos és tegnap jött ki a 8. foga. Vannak babák, akiknek tényleg későn bújik ki, de ebből ne vonj le következtetést. A fogak kibújásának sorrendje sem mindig úgy történik, ahogy le van írva. kislányomnak pl először felül nem a két középső metsző, hanem a két szélső metsző jött ki. Olyan volt mint egy kis vámpír.
2015. febr. 20. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!