Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek a szélcsőhöz a...

Szerintetek a szélcsőhöz a baba hozzaszokhat? Nagyon hasfajos a kislányom es csak ezzel tudok rajta enyhíteni!

Figyelt kérdés
2015. márc. 4. 07:59
 1/10 anonim ***** válasza:
25%
Igen hozzá, vannak más módok is ki kéne próbálhatnod hátha más is bejön. Nem szabad sokszor csinálni, ugyanúgy ahogy hőmérőzni is csak végső esetbe. Mennyi idős?
2015. márc. 4. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Megoszlanak a vélemények ebben is. Nekünk egyik gyereknél se jött be a szélcső. Semmit nem ért.

Nekünk a nagyobbik lányunknál az ügyeleten közölte a doki, hogy hőmérőzzük meg. Meg is mutatta hogyan kell. Akkor már 6. napja nem kakilt a tápszeres lányunk. Eléggé fájhatott neki.

Mi próbálkoztunk mellette mindennel, de semmi nem vált be, csak a hőmérő.

Ez kb. 4-4,5 hónapos koráig (hozzátáplálás kezdetéig) kellett bevetetni. Az elején sűrűn, a vége felé meg elszórva.

Egyáltalán nem szokott hozzá. Ma már 4 éves a nagylány és simán bármikor képes kakilni, ha kell neki.

Nem kell ott állnom és hőmérőznöm.


A kicsi most 13 hós, nála már alapból hőmérőztünk. Nem vártunk x napot, mint az elsőnél, ahogy mondták.

Nála nem sűrűn kellett használni, 2 hónapos kora után már egyáltalán nem. Ő is simán kakil, ha kell neki.

2015. márc. 4. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Egy hónapos múlt es kb. 2 hete csinálom. A gyógyszerész szerint nem szokhat hozza a vedonom szerint igen. Kicsit aggódom miatta! Köszönöm a válaszokat !
2015. márc. 4. 08:21
 4/10 anonim ***** válasza:
3 gyerekem van. 2-nèl használni kellett a pukicsövet. Nem szoktak hozzá.
2015. márc. 4. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Hónapokig használtam a babámnál, naponta többször is. Nem szokott hozzà, a hozzàtáplálással megszűnt a probléma.
2015. márc. 4. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

próbáld az Espumisant!!


nálunk kegyetlen volt, ez megoldotta, soha nem szélcsöveztem volna.

2015. márc. 4. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
ez olyan mint a cumizavar.egyik babának van.másiknak nincs. nekem jól kakilt,csak a szelek voltak a gond, napi többször kakilt magátol,aztán azt vettem észre,hogy már csak a szélcsővezésnél,addig meg erőlködőtt és sírt. a védőnő és a gyerekorvos is mondta,nem kellett volna használni,ellustultak a bélizmai. pokoli volt az az a pár hét,mikor elhagytuk és meg kellett tanulnia kinyomni. 4-5 naponta nagy nehezen,abból 3-4-et végigküszködött,mert neki ugye előtte napi több volt. érdemes más módszert keresni,masszírozást,tornát,melegítőpárnát szélhajtó cseppeket és még sorolhatnám.
2015. márc. 4. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Fiamnál nem mertem használni, pont a rászokás miatt, pedig milyen jó lett volna. Most a kislányomnál nem volt más választásunk, semmi sem hatott, a szélcső volt az utolsó megoldás és nagyon bevált. 3 hetes korától 3 hós koráig minden nap egyszer (esti etetés előtt) használtuk, amint megszűnt a hasfájós időszak elhagytam a szélcsövezést, egyik napról a másikra, fel sem tűnt neki. Simán kakilt egyedül is.

Amúgy nekem a lázmérő jobban bejött, a szélcsőbe néha annyira belement a kaki hogy nem tudtam kimosni...

2015. márc. 4. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Sajnos nekem is az utolsó megoldásnak maradt a szélcső! Minden lehetséges dolgot kipróbáltam, a legkülönfélébb cseppek, probiotukum, angol víz...stb. A gyerekorvos mosolyogva csak annyit tanácsol erre, hogy az idő majd megoldja. De a szívem megszakad amikor szüntelenül sír.
2015. márc. 4. 13:15
 10/10 anonim ***** válasza:
ismerős nekem is ezt mondták mindig.aztán azt,hogy nehezen emészti a tejet,amíg kap addig ez lesz. szerencsére nem,de nem mentem sokra azzal amit mondtak.
2015. márc. 4. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!