Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kiütés az arcon, mi lehet ez?

Kiütés az arcon, mi lehet ez?

Figyelt kérdés

Pár napja az alsó ajka alatt volt egy kis kiütés. Mivel egész nap csorog a nyála, mint egy bernáthegyinek, az szerintem a nyál miatt volt.

Mára a felső ajak feletti rovátka is piros lett, illetve az orcán két kerek, szimmetrikus piros folt van. Nagyon hasonló, mint amikor a hideg megcsípi vagy nagyon kimelegszik. Most egyikről sincs szó.


Nem igazán tudom eldönteni, hogy ez valami ártalmatlan jelenség, vagy betegség, fertőzés jele lehet. Mutassam meg orvosnak, vagy várjak, hogy esetleg más tünet is jelentkezik?


2015. márc. 6. 14:17
 1/5 A kérdező kommentje:

Képkeresővel találtam egy hasonló kinézetű kiütést, de nem annyira nagy kiterjedésű. Az ajkak közelében kicsi, elszórt, szabálytalan foltocska/kiütés van, az orcán pedig kerek a folt. A szemek mellé és az állra nem húzódik át úgy, mint a képen:


[link]

2015. márc. 6. 14:20
 2/5 anonim válasza:
Mindenképp legalább felhívnám a gyerekorvost, inkább vessen rá egy pillantást feleslegesen, minthogy az ellenkezője történjen. Jobb félni, mint megijedni.
2015. márc. 6. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A fiamnak a fogzás idején csípte ki az arcát a nyál. Folyton nyáladzott. De a képen inkább ekcémás bőrpírnek tűnik, azt pedig meg kellene mutatni dokinak, mert lehet valami allergia is. Ha olyan durva, mint a képen, én elvinném a gyerekorvoshoz.
2015. márc. 6. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Nem, nem olyan durva, mint a képen!


Az orca van kerek foltban kipirosodva, az arc többi része nem érintett. Illetve a felső ajak közepe feletti rovátka alja (1-2 mm hosszan) pirosas. De az is lehet, hogy a szája körül a nyál miatt piros, az orcán meg más eredetű a folt. Bőrfelszínből nem emelkedik ki, ezért kiütésnek sem merem nevezni.


10 hónapos, korának megfelelő élelmiszereket kap, nincs túlöltöztetve, mosóport mindig alaposan öblítem, öblítőt nála nem használok. Új ételt mostanában nem vezettem be.


Tegnap egy bölcsődei gondozóként dolgozó ismerőssel találkoztam, akkor a szája körül volt csak a bőrjelenség, arra azt mondta, hogy a nyáladzás miatt van (tényleg durván folyik most a nyála).


Az orcákon levő folt mai újdonság.

2015. márc. 6. 14:28
 5/5 anonim ***** válasza:
Száraz is a bőr ott vagy durva recés?Ha száraz ekcéma ha kicsit rücskös akkor a nyálától van.Arra bepanthent javasolt a doki, és hatott is 2 nap alatt eltűnt
2015. márc. 6. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!