Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 2,5 hónapos babátok mit tud...

2,5 hónapos babátok mit tud már csinálni? Mennyit eszik, alszik?

Figyelt kérdés

2,5 hónapos kisfiam elég lusta. A fejét ugy ahogy tartja...de a kezem mindig ott van mert kiszamithatatlan. Sok helyen olvastam h ilyenkot mar más babák átfordulnak...(sztem ez még korai lenne)

A másik h utál hason lenni....igy a fejet sem emelgeti úgy. Tippek?

2 napja 10 órákat alszik este,nem is kel fel. kb5-6* eszik egy nap 150-160 ml.

Nálatok hogy van ez?


2015. ápr. 2. 10:59
 1/7 anonim ***** válasza:
Akárcsak az én babámat írnád le, csak ő csajszi :) Ő is az első héttől átalussza az éjszakákat, este 9 fele fekszik és van, hogy csak reggel 9 kor kel. Napközben is viszonylag sokat alszik, huzamosabban csak a fürdés előtt van fenn. A fejét sztem ilyenkor nem kell még fixen tartania, szóval az nem baj. Ő is utál hason lenni, nekünk ami picit segített, játszószőnyegen imádja magát a tükörben nézni, így mikor hasra rakom a tükör elé rakom, 5 nagyon ritkán 10 percet megmarad így, de aztán jön a sírás. Szóval ő is inkább többször van kevesebbet. Mi járunk tornára, mert 2 hónaposan nézte a doktornő és felhúzásból nem tartotta a fejét, aztán kiderült, hogy picit lazább az izomzata, és azon belül egy két helyen feszesebb neki. De ez egy pár alkalommal, meg itthon tornával orvosolható. Szóval igazából sztem nincs miért aggódnod :)
2015. ápr. 2. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Wiky93 ***** válasza:

Igaz az én lányom 3hós már de ő kb 2-2,5 hete átalussza az éjszakákat (10-11 órát alszik) este 7-8tól reggel fél7-7ig kb. Pár napos kora óta tartja a fejét, már stabil, de azért annyira teljesen nem. Pár napos kora öta hason fekve altatom, nagyon jókat alszik úgy, segít a hasfájáson, ő neki nem is fájt hálistennek :) ha hanyatt aludt megrángott így felkelt.. Nem fordul még át, legtöbb baba még nem fordul át ilyenkor.

Ő is 5x-6x eszik, 150ml-let, vacsi+reggelinél 180ml-t.

Kap vizet is teát is 2étkezés közt ha nyavajog. Kb 90ml-t.

2015. ápr. 2. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Először is 2 és fél hós baba nem forog sehova! Ha utál hason feküdni, sajnos erőltetni kell egy picit, napi 1-2 percre hasra fordítod, akkor is, ha nem akarja, mert meg kell tanulnia tartania a fejét! Napi 5-6 evés pont tökéletes, sűrűbben nem is kell, mert megterheli a gyomrát! És szerintem a 160 ml becsületes adag, ne aggódj! 2 evés között minimum 3 óra, maximum 4 óra teljen el, ennyi kell, hogy meg is tudja emészteni és ne túrósodjon a gyomrába! Egy 8 órást alvást pedig hagyjál neki éjszaka, az kell! Aztán keltsd fel!
2015. ápr. 3. 03:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Wiky93 ***** válasza:
Utolsó válaszoló!!(3) Miért keltse fel a babóját? Annyit alszik amennyit akar! Van akinek már 6hetes kora óta átalussza a babája az éjszakát! Nem hiszem, hogy keltegetik... Én lányom is kb 2,5 hós kora óta alussza át az éjszakát, nem keltem, kel amikor kel!
2015. ápr. 3. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Az én lányom is az első héttől átalussza az éjszakát. A védőnő is azt mondta éjszaka fel ne költsem, nappal azért olyan 4-4,5 óránál többet ne. De nem is nagyon szokott nappal többet aludni. (Első voltam)
2015. ápr. 3. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha átalussza az éjszakát az szuper, de 8 óránál (így egy evés maradt ki normális körülmények között, mert ugye 4 óránként enni kell!) több nem lehet a 2 étkezés között és úgy, hogy ezen kívül még még 4 óránként eszik napközben! De 8 óra után fel kell kelteni és meg kell etetni! Napközben eszik 4 óránként és éjszaka alszik 8 órát, utána kaja!
2015. ápr. 4. 03:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a vàlaszokat :)

Első milyen tornàt és hogyan alkalmaztok?


Hààt felkelteni biztos nem fogom ha jol alszik...napközben mindig eszik 4-4 orankent, csak az esti alvás ilyen hosszu. (8-10 ora)

1,5het mulva megyünk vedonohoz majd megemlitem neki h utal hason penni vmint h altalaban jobbra tartja a fejet..forgatja ő balea is de bufinel vagy ha felveszem akkor kizárólag jobbra forditja. Ha hasra rakom akkor is atrakja jobbra a fejet...balra soha...

2015. ápr. 4. 07:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!