Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért van az, hogy, MI a 21....

Miért van az, hogy, MI a 21. század anyái már egyáltalán nem bízunk ösztöneinkben?

Figyelt kérdés
Gondolok itt a terhességgel kapcsolatos mindenféle felesleges aggodalmakra, a szoptatásra, az etetéssel kapcsolatban, mikor, mit, hogyan....Miért nem hallgatunk egyszerűen az ösztöneinkre, miért olvasunk millió könyvet, vagy linket, ami 20 évvel ezelőtt,most, és valszínű 20 év múlva is teljesen mást állít, hogy mi a jó nekünk és a babánknak? Miért könyvből nevelünk??? Köszönöm az értelmes válaszokat!
2010. febr. 19. 09:53
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Én bízom. Soha nem olvasok, soha nem kérdezek, csak ha már nagyon el vagyok bizonytalanodva. Néhány napja tudtam meg két gyermek után, hogy mi az a glutén, és miért lényeges hogy mi az :))
2010. febr. 19. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Hát, én is ezt figyeltem meg.

Azt gondolom, ez bizonytalanságból fakad.

Nálam pl. nem volt követendő minta.

Illetve ami volt, azt semmiképp nem akarom.


A könyvek:

kis túlzással, ahány könyv, annyi félét állít. ez elég rémisztő. pl. ilyet írt az egyik, a köldökzsinór kijöhet szülés előtt (és ott lóg) ???


Az én tapasztalatom az, hogy amikor valami tanácsra hallgattam, amivel ott belül nem értettem egyet, az bukásra is volt ítélve.

Ilyen pl. a cumi.

Azt mondták, vegyek neki, mert inkább, mint hogy esetleg az ujját szopja.

Úgy lett, de nem akarta elfogadni. Hát szépen tömködtük a szájába, annak ellenére, hogy nem akarta. :(

szerencsére fél éves kora körül, ő győzött.

A 2-nak már egyáltalán nincs cumi, nem is igényelné. (ujjszopás sincs)

De ez csak 1 példa.

Megtanultam, csak magamra, az érzésemre hallgassak.

Persze így is nehéz sokszor vagyok mégis bizonytalan.


Visszaérkeztem ahhoz, hogy a megfelelő példa, vagy annak hiánya az elásott kutyahely.

2010. febr. 19. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Néha ezen én is elgondolkodom, nem tudom talán az lehet a gond, hogy régen nem volt ennyi betegség, ennyi beteg gyerek. Nagymamáink korában ha nem volt az anyukának elég tej a baba kapott kecsketejet és felnőtt, de ha mi most kecsketejet adnánk tápszer vagy anyatej helyett biztos tejérzékeny lenne a gyerek. Első baba a kislányom, tapasztalatlan vagyok, utána olvasok mindennek ami persze jól összezavar, az a baj, hogy félek az ösztöneimre hallgatni, mert mi van ha azzal ártok a kislányomnak.

6 hós kislány anyucija:)

2010. febr. 19. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem azért van ez, mert egyrészt egy nagyon felgyorsult világban élünk, pl.: ha 6 hónaposan még nem mászik a gyereked, 10 hónaposan még nem jár, és 1 évesen még nem eszik önállóan és nem szobatiszta, már azzal rémisztgetnek, hogy ilyen, meg olyan baja van. Másrészt, el vagyunk árasztva rengeteg információval, rengeteg forrásból, és összezavarodunk. Én próbálok az ösztöneimre hallgatni, de, természetesen, rengetegszer elbizonytalanodom Én is. Az Én időmben senki nem aggódott azért, hogy Én egyáltaln nem kúsztam, és nem másztam egy centit sem soha, járni is csak 14-15 hónaposan kezdtem, és láss csodát, semmi bajom semmilyen téren. Egészséges felnőtt lettem. Próbálok Én is mindig erre gondolni. Persze, azért maximálisan figyelek a gyermekemre, hogy ha valami baj van vele bármilyen téren, azt azért észrevegyem.
2010. febr. 19. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Én sem szoktam könyvből nevelni. Nincs is ilyen könyvem. Azok pedig akikre gondolsz éppen a könyvek miatt. Az anyukák nagy része úgy gondolja, hogy ami ott le van írva az szent és sérthetetlen. Más "helyes" dolog nem létezik csak amit a nagyokosok kitaláltak. Sajnos ez mindig is így lesz. A sok naív anyuka vagy kismama annyira elhiszi azt amit abban leírnak, hogy ezek az ösztönök elvesznek vagy egyszerűen el vannak nyomva, mert ugye azok nem lehetnek jók, merts sehol nincs leírva. Sokszor tapasztalom, hogy egyenesen lehülyézik azt aki nem könyvből vagy nem a mai "elvek" szerint neveli a gyerekét! De az nem tudják, hogy sokx az aki ilyen könyvet ír még soha nem nevelt gyereket! Ez csupán üzlet, mint minden más. A gyereket nem érdekli, hogy a könyvek szerint mit hogyan kell csinálni. Az csak átlagolva van,de ettől még különböznek. Én nagyjából betartom és betartottam a hozzátáplálásnál, hogy mit mikor ehet. Megkóstoltattam velük mindent és ami nem tetszett nekik vagy amire még nem voltak felkészülve azt a kis szervezetük jelezte. Azokkal vártam még.

Sajnos a reklámok elhitetik az emberrel, hogy ami régen volt az rossz. Pedig nem. AKkor még nem volt ennyi műanyag kaja és ha valaki a statisztikát nézi akkor nem is volt ennyi beteg gyerek mint ma. Persze az idő változik, ez jó de ez nem azt jelenti, hogy mindent szentírásnak kell venni, amit az ember itt-ott olvas. Sajnos mégis ezek vannak többségben...

2010. febr. 19. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én kezdettől fogva ráhangoltam magamat, hogy az ösztöneimre hallgassak. Néha nehéz megállni hogy ne olvassak utána, de mikor ilyen infókat kapok pl. hogy hagyjam sírni, stb., továbbra is inkább a megérzéseire hallgatok. Könyvet csak a Babamókát vettem meg, és az Anya taníts engem-et, de utóbbi is tele van olyan dolgokkal, amit amúgy is már csináltam a babámmal, és szerintem mindenki :) csupa egyszerű, de nagyszerű játék.

Nagy a nyomás, ráderőltetik hogy csak akkor lehetsz jó anya, ha követsz bizonyos elveket, megveszel 20 féle könyvet, mindenféle felesleges babacuccot, cipeled mindenféle fejlesztő foglalkozásra a babádat, holott 2-3 évig szinte csak az anyukájára lenne szüksége, nem arra hogy zsenit neveljenek belőle.

Már amikor terhes lettem, elhalmozott a védőnő mindenféle reklámmal átitatott kiadványra, ami tele van "jó" tanácsokkal, és minden 2. oldalon ajánlanak valami kihagyhatatlan terméket, amit ha megveszel, sokkal jobb anya leszel, legalábbis ezt sugallják :)

Ennyi jutott eszembe, tudnék még írni de nem untatok senkit tovább:)

2010. febr. 19. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Hűű, de jó kérdés! Azért, mert a rengeteg elérhető információ (és hogyha nem keresed akkor is megtalálnak)néha még a legnagyobb önbizalommal rendelkező anyákat is megingatja. Jönnének a dolgok ugyan ösztönből is, de ezeket nehéz meghallani és kitartani mellettük, ha mindenhonnan jön az ezer féle (gyakran egymásnak ellentmondó)tanács és persze a rémísztgetés...ha nem így csinálod, akkor elkényezteted, önző lesz, lelkisérült lesz stb. Így aztán szegény anyukák nem győzik szűrni a rájuk ömlő információáradatot és közben folyamatosan bizonytalankodnak, másokat kérdezgetnek és persze könyveket olvasnak, netet bújnak. A dolgot tovább tetézi, ha a csemete ráadásul - vagy természetéből fakadóan vagy mert eleve rosszul álltunk hozzá a dolgokhoz -nem éppen egy eszik-alszik baba.

Első babámmal lavírozunk mi is. Hasfájás, éjszakákon-nappalokon át tartó sírás, evési, alvási problémák...ilyenkor az ember mindent elolvas, mindenkit meghallgat. Aztán persze szelektálni kell. Nekem nem jön be a "hagyjuk sírni, majd kifárad" ötlet ugyanakkor azt sem akartam, hogy velünk aludjon vagy csak ölben legyen. Így mellette maradtam a kiságyánál, amíg szüksége volt rám, simogattam, beszéltem hozzá, nyugtatgattam. Most 12 hetes éppen, gyönyörűen eszik, alszik ( napközben 2x vagy 3x ,2,5-3 órát és éjszaka is csak egyszer kel fel enni. Nekünk ez jött be, de hosszú volt az út idáig és addig bizony kitartóan olvastam a könyveket,bújtam a netet és még a vízvezetékszerelő gyereknevelési ötleteit is meghallgattam:)

2010. febr. 19. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Két gyereket felneveltem(18,16.5 évesek).Voltak,vannak problémáim velük,de a bevált dolgokat nem cserélem fel a mai hóbortra.

Adjak üveges gyümölcsöt,zöldséget,mert az bio kertben termett!

Én meg leszedem a barackot,a sóskát,a meggyet a kertünkben.Ízes,zamatos és biztosan tudom,hogy honnan való!

Ne ültessem a bilire a 11 hónaposomat!Totál felháborodva kiosztott a védőnő!Megkérdezte a jelenlévő anyukákat,akiknek mindnek első gyereke,hogy ugye mekkora baromságot csinálok?!Miért kezdjem 2 évesen,amikor a nagyok már szobatiszták voltak akkora.csak mert most ez a divat.Igen,de én tudom milyen,ha a gyerek egy textil pelusba kakil és nem tudod hol tisztába tenni!

Nekem azért hiteltelen ez a mai csecsemőgondozás,mert ezek az emberek 18 éve teljesen mást mondtak!Bár jó pénzért én is reklámoznám a műanyag kaját és a papírpelenkát!!!!

2010. febr. 19. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat! Én sem olvasok könyvet, bár kíváncsiságból belenéztem abba, amiből "engem neveltek"-20 éve. Totális ellentéte a mai javaslatoknak! Tehát nincs könyvem, és mivel külföldön élek nincs segítségem. Csak itt szoktam olvasgatni, és vagy a röhögés kap el sokszor, vagy iszonyat bosszús leszek. Mindent úgy csinálok, ahogy én, ill a párommal együtt (minden fontosabb dolgot megbeszélünk) érzünk. Itt nem is veszik olyan "szigorúan" a dolgokat. A védőnő tanácsa: mindent ehet a baba, kivéve só, méz és újkrumpli! Babám 6 hónapos, tejet is iszik már, napi 2 dl-t. Ha baja lenne észrevenném. Bízok magamban, és ezt kívánom minden anyukának! Nem rettegni, aggódni feleslegesen! Csak ösztönből cselekedni. Nálunk bevált! És a szüléssel kapcsolatban is ez a véleményem! Úgy gondoltam a világ legtermészetesebb dolga, és láss csodát kihordtam egészségesen, nem voltam ultrahangokon, nem tudtam a nemét....De természetes módon, vágás, beöntés, és érzuéstelenítés nélkül szültem! Egy csoda volt! És kívánom mindenkinek, hogy ugyanígy élje meg a dolgokat! És IGEN! Mi bízzunk magunkban, így tudjuk talán babánkat is a lehető legkiegyensúlyozottabbá nevelni! Mégegyszer köszönöm mindenkinek! Jó lenne, ha olyanok is elolvasnák, akik valamiért nem hisznek maguklban! Szép napot mindenkinek!
2010. febr. 19. 10:37
 10/15 anonim ***** válasza:
Bocs,hogy OFFolok,de újkrumplit miért nem ehet?
2010. febr. 19. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!