Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Katona-féle gyógytornát...

Katona-féle gyógytornát ismeritek? Hatásos?

Figyelt kérdés
A fiam 3 hónapos, a gyógytornász szerint gyenge a nyaka és a háta is. (Oxigénhiányos volt születésekor) A fejét már pár napos kora óta átfordítja, de emelni nem szereti. Van, hogy felemeli, de rövid ideig és alkarra sem támaszkodik. Most a fent említett módszerrel kell tornáztassam, naponta 5x. Nektek mi a véleményetek erről a fajta tornáról? Be lehet hozni a lemaradást?

2015. ápr. 8. 20:48
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia! Az én kislányomnak nyaki, vállövi hypotóniája volt, (azóta kiderült, sokkal kiterjedtebb), azaz gyenge, tónustalan az izomzata. Nekünk is a katona módszert ajánlották első körben, de aztán dévény terápiánál kötöttünk ki. Nekünk ez volt a hatásos.

Tudom, ez nem pontosan a kérdésedre adott válasz, de nekem a két módszer mechanizmusát, technikáját figyelembe véve a dévény jobbnak tűnt.

Ezen kívűl sajnáltam a 2 hónapos kislányomat, hogy abba az időszakban, amikor az alvás fontos lenne, állandóan ébresztgessem tornázni. A dévényre heti 2x jártunk.

Nem tudom, hol tartanánk nélküle.

2015. ápr. 8. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod! Mennyi idő alatt értetek el javulást a Dévény módszerrel? Én is inkább arról hallottam sok jót, ezt a Katona-féle módszert eddig nem ismertem, de az a bajom vele, hogy azt a sok gyakorlatot naponta 5x elvégezni elég nehéz a babával. Persze meg kell csinálni, mert az ő érdeke, de néha már attól félek, hogy nem fog szeretni a fiam, mert "kínzást" kap tőlem és az rögzül majd neki :(
2015. ápr. 8. 21:06
 3/6 anonim ***** válasza:

kb. semmit nem ért nálunk,a Dévény viszint csodát tett.

Enyhén hypotón volt a babám.

2015. ápr. 9. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Én nem tartom különösebben jó dolognak a Katona módszert.

Megterhelő nagyon a kicsik számára, nem tudnak pihenni, és gyepálva vannak sokat.

Inkább 2 dévény hetente. nálunk csodát tett!

2015. ápr. 11. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok. 3 hónaposan az én lányom sem használt alkar támaszt.. és nem igen emelte a fejét... kötött volt az izma a nyakában és a mellkasában, illetve le volt neki tapadva.2 Dévény torna után simán tartotta.Ha már megtartja jöhet az összecsavart pléd a keze alá. A lányom így tanulta meg a kartámaszt..meg persze mindig igazitani kell a kezét!
2015. ápr. 11. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Szia, első vagyok. A kislányomnál összetettebb a probléma, és a hypotónia is kiterjedtebb, mint gondolták. A fejlődése folyamatos, nincs olyan még, hogy készen van, meggyógyult. A mi dévényesünk általában az első önálló lépésekig kíséri a babákat. Hípotón babáknál ez tovább tarthat, mint a spasztikus (feszes) babáknál. Az viszont a mai napig látványos, hogy pl amikor a lába, törzse kezelése után a felállást gyakorolták, akkor otthon is elkezdte csinálni. Magától nem.
2015. ápr. 12. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!