Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogya vehetném rá a 10 hetes...

Hogya vehetném rá a 10 hetes kislányomat, hogy legalább az apjánál ne sírjon ha megfogja?

Figyelt kérdés
Sajnos nagyon nehéz,mert így orvoshoz sem tudok elmenni,mindig velem akkar lenni.Mindenkitől fél.Ha meg más foja ugy elkezd sírni alig kap levegőt.Nemtudok semmit csinálni,mert elvárja még ha alszik ott feküdjek mellette.Már azt is észreveszi ha megmozdulok.Köszönöm a válaszokat.
2008. aug. 27. 14:16
 1/4 anonim ***** válasza:
ne legyél mindig ott. csak minden második "hisztijére" reagálj, a többire vagy a férjed, vagy egyikőtök se. nehéz időszak lesz, és sokat fog sirni, de meg kell tanulnia még idejében, hogy nem csak anyából áll a világ. unokatestvérem is ebben a cipőben jár, csak ő egy másfél éves gyerekkel, neki nem volt szive "megvonni" magát a gyerektől. szerinted most mennyire jó neki(k)?
2008. aug. 27. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szia.Én nem teljesen értek egyet az első válaszolóval.Nekem egy 16 éves és egy 15 hetes fiam van,de se a nagyot se a kicsit nem próbáltam spártai módszerekkel "leszoktani"magamról.Sztem egy 10 hetes babánál teljesen természetes,hogy-ahogy a férjem mondja-anyafüggő.9 együtt töltött hónap után nem lehet elvárni,h egyből megértse,nem így működik a világ!Azt írod fél.Gondolod,ha mégis oda kényszeríted másokhoz,egyszercsak nem fog félni?De fog,csak nem mutatja ki.A beléd vetett bizalma viszont sérülni fog.És hidd el,azért kell a közelséged,mert pici és bizonytalan,és minden új.Amint nagyobb lesz tudni fogja,h nem baj,ha apánál van,mert te jönni fogsz,csak valami dolgod akadt.De ha magára hagyod a félelmével nem teszel jót.Ezt én így gondolom.Azért tanácsolják azt a pszichológusok,h ne hagyjuk sírni,mert az nála jelzés:fáradt,egyedül van,fél,unatkozik stb.És ha a hívására te gyorsan reagálsz,nem lesz bizalmatlan.
2008. aug. 28. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A második válaszoló vagyok.Csak annyit,h ekkora babák még nem hisztiznek,és nem rafkósak.Jó értelembe véve ösztönlények.Mivel ők még MINDENT sírással tudnak csak jelezni,hát ehhez folyamodik.Különben kevés esélye lett volna a túlélésre...és hallgass az anyai ösztöneidre.
2008. aug. 28. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszike a válaszokat.Nekem is van még egy 5 éves kisfiam.Igen tudom énis hogy szüksége van rám,de azért ha 5-10 percre odaadom az apukájának nemkellene olyan hisztit csinálni.A kisfiammal ilyen gondok nemvoltak.Jó azt is nézem hogy kisleányok mások.Ellehet képzelni hogy nincs egy szabad percem,még bevásárlás közben is azt hallom hogy sír.Nagyon sokat van velem elejétől fogva.Elég neki annyi ha meglássa hogy nem vagyok a közelébe,vagy nem lát.Én még ilyen kicsinél nem láttam ilyet,ez nagyon új nekem.A kisfiammal 3 évig egyedül éltem mert a párom 3-6 havonta járt haza munkából.És mégsem csinálta ez.Két gyerek között nagyon nagy a külömbség,de ekkorra.
2008. aug. 28. 13:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!