Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Azoktól az anyukáktól kérdezné...

Azoktól az anyukáktól kérdeznék akik sokat eg edül vannak a babával!?

Figyelt kérdés
Nem letta babád nagyon anyás? Tidsz mellette főzni mosogatni ? Ő addog mit csinál? Az enyém jat hónapos kora óta sír ha elmegyek mellőle.most 13 hónapos .magyon nehezen vahy nem os tudok mellette főzni. Utálja ha mosogatok.bár azt már megoldottam mert eszik egyedül már mindent és addig csinalom meg de van hogy ő gyorsabb és nekem abba lell hagynom.csak akkor jatszik egyedul ha nahyon jó ledve van de inkább társaságot igényel maga mellé. Apa sokat dolgozikamàk messze sok barát nincs . ezèrt lehet ilyen ? Más is van így? Hogy néz ki egy napotok?

#Anyuka.baba.egyedül
2015. ápr. 20. 16:51
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

a lányom még csak 9 hós, de állandóan csak velem van. Egyik nagyszülő vidéki, anyukámra meg egy kutyát se bíznék rá hosszútávon, nem hogy egy gyereket :)

szóval a lényeg, hogy szinte csak velem van, és 6-8 hós kora között eléggé anyás volt. De ez abban nyilvánult meg, hogy amint bárki kézbe vette, üvöltött. Amint én vettem kézbe, megnyugodott. Egyébként jól el volt mással is, de nem tűrte hogy az illető 1 méternél közelebb menjen, és úgy sem maradt meg, ha én kimentem a szobából.

Van pihenőszékje, általában abban töltötte azt az időt, amit házimunkáztam. Most már kúszik, mászik, jön utánam, de elég jól el van egyedül is, nyugodt baba és úgy kb. 3 hete nem tudom mi történt, de azóta bárki más megfoghatja...talán ez volt nála a szeparáció?? nem tudom.

Minden esetre, én nem alkalmaztam drasztikus módszereket hogy leküzdjem az anyásságát, nem zavart, hogy ilyen, ha kellett, egyedül hagytam a szobában, és bizony, volt hogy sírt utánam 5-15 percet, pl ha zuhanyoztam, de azért igyekeztem lefoglalni ezekre az időszakokra is, egy új játékkal, tvvel stb.


Amúgy most úgy néz ki egy nap, hogy délelőtt alszik 1-1,5 órát, addig a kertben vagyunk, délben sétálunk 2 órát, akkor csak fél órát alszik, 17.00 körül megint csak alszik fél órát..a köztes időben játszunk/játszik egyedül a nappaliban a földön, vagy kavirnyál a lakásba, én meg részletekben csinálom közben a házimunkát.

2015. ápr. 20. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
63%

épp hogy az olyan gyerekek, akivel anya sokat van, sokkal magabiztosabbak, könnyebben mernek barátkozni, idegenek felé nyitni, mert érzik, hogy biztonságban vannak anya mellett.

szóval én babám nem anyás, mindenki felé nyitott.


itthon mindenhol a sarkamban van, de nem zavar, de játszik egyedül, csak épp az a fontos neki, hogy én is ott legyek egy légtérben vele

pl ha a szobában vagyok mondjuk rendezem a számláim, ő az ablaknál játszik a függönnyel, vagy ismerkedik a szekrényajtóval ki be nyitja, stb de elvan a kiságyában is a játékaival.

de ha kimegyek a fürdőbe jön utánam és akkor meg ott játszik a játékaival, szóval azért tudok attól mosni, vagy takarítani(gőzölő vegyszereket nem használok, max Wc-hez amikor már alszik, stb)

a főzés úgy van megoldva, hogy a konyhai ajtófélfába van felfogatva a gyerekhinta, ha zavarna a lábam alatt a kicsi, beleültetem csak lökni kell, még nem hajtja magát, de elég kicsi a konyha semeddig nem tart magasra fellökni, míg nem áll meg, elvagyok, énekelek, mondókázok, főzök, vagy a kiságyba beteszem játszani



ha majd járni fog, és nem lesz mentőötlet, hogy kiságyba tegyem, illetve ha a szekrényekre akar majd mászni, akor nem tudom mi lesz, itt olvastam sokk anyuka ki van a folyamatos felügyelettől, de rokonom meg azt írta, simán könnyű 1 évessel is pedig...

2015. ápr. 20. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Jó sokat alszik a babád..azaz inkább sokszor. Mi már csak egyszer. De neki hulla csönd kell. Részben mert ehhez szokott és örökölte tőlem meg a papától. Szóval ilyenkor csak. Vasalok kisebb rendet teazek bagy söprök. Főzni nem tusok mert felébred néha és a múltkor is szénné égett a kaja.max előkészülök hozzá.neked\nektek nem megy el úgy a nap mintha csak 3 óra lett volna?
2015. ápr. 20. 17:04
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Jó tanácsként mondom, hogy ha már egyedül eszik a gyerek akkor ne hagyd egyedül enni. Ugyan úgy mint ahogy tesem szeretsz egyedül enni ös em fog. Egyél te is vele.

Szerintem 13 hósan meg kell értenie, hogy teneked kell 10 perc míg valamit csinálsz, majd késöbb megint 10 perc.


Amit ajánlok, hogy ülj le vele aktívan játszani. Félórát csak ráfigyelj, építsetek, bújocskázzatok, vagy amit ö tud ennyi idösen. Egyszer se nézzd meg a telodat, ne olvass újságot, de ha még csörög a telefon se vedd fel.

Majd a félóra játék után mond neki, hogy te most mész a konyhába...

2015. ápr. 20. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
10 hónapos a kislányom. Apuka sokat foglalkozik vele, de a nap nagy részét velem tölti. Mindent megcsinálok mellette! Ahogy az utolsó válaszoló írta, én is játszok vele 20-30 percet, mert egyszerre csak ennyi ideig tudom a figyelmét lekötni. Ha jön utánam, az sem gond, mert nem fér hozzá semmi veszélyeshez vagy törékenyhez. Ha pl fürdőt kell takarítanom és épp ébren van, akkor beteszem a járókába. Enni pedig együtt eszünk!
2015. ápr. 20. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem hiszem, hogy a gyereket 0-24-ben körbe kellene ugrálni és mindent eldobni a kezedből és rohanni felvenni, mert épp hisztizik. Ha látótérben van és te teszel veszel mellette nem kell azonnal odarohanni, inkább beszélj hozzá, hogy ezt meg ezt befejezed aztán mész.
2015. ápr. 20. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
4 es, nagyon jó tanács,igazad van,vele fogok enni! Amúgy sokszor együtt eszünk ,amikor úgy esik,hogy nincs dolgom,demegpróbálom amitmomdasz! Tényleg hisztik vannak,csak amikor oda jön ,megöleli sírvaa lábam és mozdulni sem tudok, akkor bajban vagyok,mert nem akarja megérteni,hogy mindjárt végzek,pedig már tényleg mindent ért.
2015. ápr. 20. 22:17
 8/14 anonim ***** válasza:
Szerintem nem hiszti. Én nem hagytam sírni soha és magától a maga ütemében hagyom leválni. Egyébként 6 hónapig emiatt nem tudtam főzni. Nagyon sokszor szopizott, így éjjel se tudtam főzni, egyszerűen nem bírtam volna. 6 hónapos kora után esténként főztem, amíg a férjem a kicsivel volt. Utólag másként csinálnám. pl. most javasolta nekem valaki, hogy vonjam be a főzésbe. Csak néztem, hogy 1 évesen vonjam be??? De nagyon jó tanács volt. Azóta nap közben főzök vele együtt. Odaültetem az asztalhoz (nekünk olyan etetőszék van, ami az asztalra szerelhető). Mindent megkóstolhat, kivéve az állati fehérjét (tojás, hús), hagyom hogy játsszon a megmosott zöldségekkel. Igaz, hogy röpködnek a konyhai eszközök, amit a kezébe adok, hogy szórakozzon, plusz a zöldségek is sokszor a földön végzik, de legalább eljátszogat velük és közben kóstolgatja. Együtt kevergetjük az ételt. Múltkor szórtam neki zsemlemorzsát, pirospaprikát, azt is kóstolgatta, plusz szétmaszatolta teljesen. Az asztalt már ő takarítja le a szivaccsal. Ha véletlen egyedül csinálnám, nagyon reklamál. Ilyenkor persze a kezemben van és úgy manőverezünk az asztal fölött. Volt olyan is, amikor kenguruba tettem és úgy főztem. Ha újrakezdeném, nem kengurut szereznék be, hanem hordozókendőt és biztos, hogy egész újszülött kora óta meg tudtam volna főzni úgy, hogy nem kellett volna sírni hagynom soha. (A kenguru nem olyan jó a gerincének, nem is tettem bele, amíg nem tudott ülni.) Még most is gondolkozom egy hordozókendő vagy mei tai beszerzésén, mert képes 1-1,5 órán át is tök nyugiban rajtam lógni a kenguruban, miközben együtt főzünk és nagyon élvezi. Járókában max. 15-20 percekig van el, olyankor sokkal nehezebb volt főzni mellette. Úgy általában véve igaz, hogy érdemes bevonni őt már 1 évesen a házimunkába, mert számára ez a legjobb játék: elismerés, hogy ő már olyan nagy, hogy ugyanazt csinálja, amit anya, és ilyenkor már imádnak utánozni. Nincs egyedül közben, nem sír, és az anya idegei sem készülnek ki. Én babám első perctől olyan volt, hogy állandóan kézben kellett lennie, eleinte még alvás közben is, mert mindegy milyen mélyen aludt, rögtön felébredt a kiságyban vagy babakocsiban. 9 hónapig gyakorlatilag kézben volt, bár nekem a férjem sokat tudott segíteni. Sokkal könnyebb lett volna az életünk, ha van egy hordozókendőm. De utólag is tudom, hogy jól tettem, hogy nem hagytam sírni. Az elkényeztetés más, az az, amikor egy gyerek nincs nevelve, mindig megkapja azt amit akar. A hisztinek én sem engedek. De a baba, különösen az elején azért sír, mert fél egyedül. És szerintem még 1 évesen is emiatt igényli annyira a szülő társaságát. Az "Elveszett boldogság nyomában" c. könyv is erről szól, ha teheted olvasd el, vagy ha írsz privit, átküldöm e-mailben. Nagyon sok kultúra van, ahol az anyák dolgoznak a baba egész pici korától kezdve, de közben hordozókendőben állandóan testközelben van a kicsi és igazából ez a természetes, nem az, ami nálunk szokás, hogy másik szobába teszik a kisbabát. Nincs egyetlen állat, aki ne szoros testközelben aludna a kölykével. Persze ezzel vigyázni kell, főleg egy újszülöttet igenis agyon lehet nyomni, erre jó az oldalkiságy a szülő ágyához tolva. És még sorolhatnám.
2015. ápr. 20. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Ja, és most már mi is együtt eszünk az 1 éves kislányommal. Ugyanazt eszi, amit mi. Ennek nem örülök, mert neki mindig mindenből a legjobbat akartam adni, csupa bio dolgot, de hármónknak már nem tudnánk megfizetni. Viszont mivel nem volt hajlandó engedni egy ideje, hogy etessük, ezért váltottunk felnőttesebb, kézbe foghatóbb ételekre, hogy hajlandó legyen végre enni.
2015. ápr. 20. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Természetesen tudok, egyszerűen figyelmen kívül hagyom a hisztijét.


Foglalkozok vele amúgy egy csomót, de azt a negyed órát, míg megcsinálom az ebédet, ki kell, hogy bírja. Közben folyamatosan mondom, hogy mi csinálok épp, meg ő is velem van, és az estek 90%-ban nincs is baj.


Az a maradék 10% meg tényleg nyüszögés, mert ha odafordulok hozzá már vigyorog.


Nyilván, ha tényleg baja van, akkor megnézem, de akkor panaszosan ordít. :)

2015. ápr. 21. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!