Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Más gyereke is dühbe gurul,...

Más gyereke is dühbe gurul, ha valami nem sikerül neki?

Figyelt kérdés

15 hónapos a fiam, és ha valami nem sikerül (pl.kockákat összerakni), vagy ha nem engedünk valamit (pl. macska farkát húzni), akkor dühös lesz, és vagy eldobálja a dolgokat a keze ügyéből, vagy meg akar ütni minket.


E normális? Minden gyerek csinálja?


Hogyan reagáljuk le?


2015. máj. 22. 19:31
 1/7 anonim ***** válasza:
Ő úgy vezeti le a stresszt, frusztrációt, teljesen normális jelenség. Ajánlom figyelmedbe Vida Ági Babapszichológia könyvét. Nagyon jól leírja az okokat és a megoldásokat.
2015. máj. 22. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Igen, 2 éves fiam is ezt csinálja.
2015. máj. 22. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Minden gyerek csinálja, de nem kell ilyenkor törődni vele. Ha nem reagálsz rá, magától lenyugszik.
2015. máj. 22. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm.

Megnézem a könyvet is.

2015. máj. 22. 19:59
 5/7 anonim ***** válasza:
20 hónaposom most kezdi igazán. Ők még nem tudják, hogy hogy kell kezelni a csalódást/ha valami nem sikerül. Ő általában toporog, lekonyul a szája, aztán ami a kezébe akad azt földhöz vágja. Tapasztalt anyukák tippjeit várom én is, mert nem tudom ezt mindig jól kezelni.
2015. máj. 23. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A ráhagyás nem jó módszer hosszútávon.

Ilyenkor érdemes elmondani neki, hogy mit érez, ugyanis ő még képtelen azonosítani az érzelmeit. Ez tanult dolog és nagy szerepe van benne a szülőnek. Akinek nem tanítják meg, azoknál még felnőttkorban is gondot okozhat az érzelmek felismerése, kezelése.


Ha idővel nevén tudja nevezni és megküzdési stratégiával is rendelkezik, akkor jobban fogja tudni kezelni ezeket a helyzeteket - és az empátia is fejlettebb lesz.


Ezért dühöngő gyereknél érdemes leguggolni és elmondani neki, hogy megérted, hogy ő most dühös/csalódott/mérges/szomorú (érzelem azonosítása), de sokkal jobb lesz neki, ha belecsap egy párnába/fut két kört az udvaron/egy helyben ugrál/mondókát mond/stb.

Itt pedig megoldási stratégiát kap. Ennyi idősen ezek még primitív stratégiák, de ebből lehet később a kifinomultabb módszerek felé haladni, ahogy nagyobb és érettebb lesz a gyerek.


Egy kisiskolásnak már el lehet mondani, hogy ha szavakkal bántja mondjuk a tanár, akkor ne rúgja bokán, hanem magában szidja, majd otthon dobálhat darts-ot a képére, de a szituációban viselkedjen együttműködően (ahogy felnőttként a bunkó főnökkel is). Viszont ez ennyi idős korban lehet és kell megalapozni.


Ráadásul később még nagyobb segítség lesz, hogy ha bármi baja van, akkor azt szavakkal ki tudja fejezni és tud segítséget kérni. Sok felnőttnél is az okoz szorongást, hogy rosszul érzik magukat, de nem tudják szavakba önteni, hogy pontosan mi a gond. Ezért megoldani se tudják, így állandósul a szorongás, feszültség. Aztán vérmérséklet szerint ön- vagy másokra veszélyes módon vezetik le a feszültséget (körömrágástól a piáláson át a verekedésig).

2015. máj. 23. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Persze ilyet csinál meg csapkod a levegőben.Ha téged akar megütni fogd meg a kezét néz a szemébe és mond hogy tudom mérges vagy de nem szabad.Egyébként hagyd hogy levesse de legyél ott ha odabújna.
2015. máj. 23. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!