Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Babe fényvédő spray 50+ -ról...

Babe fényvédő spray 50+ -ról vélemények?

Figyelt kérdés
7hós babámnak szeretnék venni napvédőt. Persze tudom,hogy nem szabad kivinni a napra,de a biztonság kedvéért beszereznék egy megbízható terméket. A Babet ajánlották nekem,viszont elég borsos az ára. Nem spórolok ezen,viszont feleslegesen sem akarom megvenni. Kíváncsi lennék a véleményekre! Segítenétek?
2015. jún. 5. 10:23
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Én alverdét javasolnék. Parabén mentes, és fizikai fényvédelmet ad, ami szerintem nem elhanyagolható. Az ára kedvező, természetes anyagokkal.

És 30 faktornál többet tök felesleges venni, úgysem hagyod kint a napon.

2015. jún. 5. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Az összetevőlista azaz INCI a lényeg. Olvasgasd ezeket:

[link] -itt konkrét termékeket tudsz megkeresni (kategóriák is vannak) részletes összetevőkkel, véleményekkel.

[link] -itt az INCI elemzést lehet megtanulni.

Én Uriage, Bioderma és Eucerin márkát ajánlok, természetesen ezeknek is vannak sz@r összetevős termékeik. Utána kell nézni. Sajnos ezek is drágák, de hát a minőségnek (és a kíméletességnek) ára van.

Érdekes módon pl. baba törlőkendőből, fürdetőből viszonylag nagy a választék, ha az ember jó összetevőjű termékeket szeretne venni. Pl. a DM sajátmárkás cucca a Babylove ilyen. De persze itt is vannak rosszak, ezért ellenőrizni kell az összetevőket vásárlás előtt.

Sok sikert!

2015. jún. 5. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Úgy nézem van sima babé fényvédő spray 50+, és van gyerekeknek való. Nem vagyok egy nagy guru az összetevők terén, de a simát nem ajánlom, a gyerekeknek való nem tűnik rossznak, bár ott is van piros pöttyös összetevő a krémmánián (bár nem mindig a pöttyözésből kell kiindulni).


Én ilyen pici babának fizikai fényvédőt ajánlanék (a babé nem az). Viszont nekem az alverde nem tetszik, mivel tesznek bele parfümöt, ami elvileg fényérzékenységet okozhat (a legtöbb fényvédőbe tesznek sajnos). További problémám az alverdével, hogy én pár éve kirpóbáltam, és gyakorlatilag kenhetetlen volt, lehet azóta ezen javítottak, nem tudom.


Amiket én néztem, az az uriage és a bioderma fizikai fényvédői.

[link]

[link]


Végül az uriage mellett dönöttem.

2015. jún. 5. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Ne tévesszen meg, az alverdénél a parfum természetes összetevő, tehát növényi és nem kémiai, csak ezt nem tüntették fel a krémmánián.

A bioderma igaz, hogy fizikai fényvédő (sztem az a jó), viszont sok benne a mesterséges cucc, az ellergén, és nem kenném.

2015. jún. 5. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

2-es vagyok. Persze, babákra mindenképpen fizikai fényvédő kell, mert a kémiai beszívódik a bőrbe és a véráramba is.

Az Alverdénél hiába természetes a parfüm/illatanyag, akkor is potenciális bőrirritáló. Ilyenek még a listán feltüntetve a Linalool, a Limonene, a Citronellol, a Citral, a Geraniol stb. Olyat nem kennék rá (35 hetes vagyok, tehát nem is fogok) amiben ezek vannak. Ja, és a legfőbb mumus az alkohol. Olyat soha nem veszek, amiben alkohol van. Főleg nem babaára, de magamra sem.

Megnéztem, és az Alverdének van két jó összetevőlistás fényvédője, de a hozzászólások szerinte egyik rosszabb mint a másik:

[link]

[link]

Én úgy vagyok vele, hogy sokkal inkább kenek egy kíméletes tartósítószeres, akár színezékes, állati eredetű összetevős cuccot magamra/a babámra. Lényeg a kíméletesség, hogy ne irritálja a bőrt.

Ja, amúgy meg az semmit nem jelent, hogy valami természetes vagy mesterséges összetevő, mert pl. ott van a levendula, ami ugyan természetes, de irritáló anyag. De ha már itt tartunk, akkor a gyilkos galóca is természetes, mégse kéne megenni.

2015. jún. 6. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

off: A levendula pont nyugtató hatású többek között,

semmiképp sem irritáló.


Igen, fizikai fényvédelem kell, ez nem is kérdéses.

Én olyat naptejet keresnék, ami parabénmentes, és természetes anyagok adják az ápoló hatást. A Babéra, Biodermára ez korántsem mondható el. Dönts belátásod szerint.

2015. jún. 6. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

2-es vagyok. A levendula illata lehet, hogy nyugtató hatású, pl. az aromaterápiában, de a levendula illóanyaga (mint összetevő egy termékben) bőrirritáló. Aki nem hiszi, járjon utána. :-)

Természetesen örökös harc folyik a natúrtermékek elkötelezettei meg a mesterségesen előállított összetevők hívei között. Előbbiek váltig állítják, hogy ami természetes, az csak jó lehet; utóbbiak meg (mint én is) váltig állítják, hogy tök mindegy, hogy egy összetevő mesterséges e, csak a kíméletessége a lényeg.

Szóval én inkább hiszek a tudósoknak, akik hivatalos kutatásokkal tudják alátámasztani a véleményüket/eredményeiket.

2015. jún. 6. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

"Fizikai, élettani hatásai:


a levendulaolaj a legsokoldalúbb, leggyakrabban használt illóolaj az összes közül. A szervezet valamennyi rendszerét képes egyensúlyba álltani.

antiszeptikus, antibakteriális és fájdalomcsillapító hatása értékessé teszi a különböző sebek, égési sérülések, kék foltok, zúzódások, allergia, rovarcsípés, torokgyulladás kezelésében

antiszeptikus és nyákoldó hatása által eloszlatja a melléküregi gyulladások során felgyűlt váladékokat

segíti a bőr gyógyulását égési, leforrázott sebek, napégés esetén; kiegyensúlyozza a bőr zsírosságát

gyulladásokat kezelhetünk vele borogatással, fürdővel, masszázs segítségével. Bőrön át felszívódik, és a vérkeringéssel eljut a beteg szervhez.

hatékony megfázás, influenza, nyálkahártyák gyulladása esetén; jó inhalálószer hurut, arcüreg-gyulladás, hörghurut esetén

majorannával keverve csökkenti a menstruációs, reumás, rándulás, ficam okozta fájdalmakat

enyhíti az izomgörcsöket és az izomfájdalmakat

csökkenti a fáradtságot, és élénkíti az immunrendszert

elősegíti az epe termelődést, ezáltal segíti a zsír lebontását a szervezetben

képes csökkenteni a vérnyomást és a szapora szívverést

csökkenti a gyomorgörcs okozta fájdalmakat, hasfájást, hányingert, emésztési panaszokat

szédülés és ájulás ellen be kell lélegez(tet)ni

kiválóan alkalmas a migrén és az idegi eredetű fejfájások leküzdésére

szülés után jó hatású a mézben vagy tejszínben elkevert levendulaolajos ülőfürdő

jó rovarűző szer; közvetlenül is alkalmazható rovarcsípés, harapás, seb, horzsolás, kék foltok, zúzódások esetén

a levendula felerősíti más olajok hatását

enyhe, kíméletes hatása miatt nyugodtan alkalmazható gyermekeknél is"



Nos, a kőolajból "kinyert csodaszer", bármennyire is finomított kőolaj, attól még nem lesz ápoló. Viszont olcsó, tucatjával előállítható. A tudósok sosem azt nézik, hogy neked mi a jó, hanem mi hoz hasznot.

Mint a reklámok. A reklámoknak hiszünk? csak nem.

2015. jún. 6. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Soha nem hiszek a reklámoknak, már csak azért sem, mert megfigyeltem, hogy azokat a termékeket reklámozzák, amik nem fogynak/nem jók.


[link]


Amúgy soha nem fogjuk tudni egymást meggyőzni, szóval mindenki használjon azt, amit akar. :-)

2015. jún. 7. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Egyet értek :) viszont a kérdezőnek legalább abban segítettünk, hogy mindenképpen fizikai fényvédőt használjon :)
2015. jún. 7. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!