Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Most 7 hónapos babámnak...

Most 7 hónapos babámnak adhatok spanyol ringlót?

Figyelt kérdés

Igazából 30-án töltené a 7. hónapot,de így ügye nehéz,hogy 28 napos a hónap... :)

Tehát végül is holnap töltené a szülihónaját..! :)


Köszi a segítséget!!!


2010. márc. 1. 07:34
 1/10 anonim ***** válasza:
Szerintem igen, mivel elvileg szilvát már kaphatna.
2010. márc. 1. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors választ!

Igazából itt utánaolvastam a kérdések -válaszok között,és azt találtam,hogy 8 hónapos kortól adhatnám...


Sajnos sokszor nehezen kakil a babám,és szilvát nem kaptunk a zöldségesnél,csak ezt...

Akkor ezt odaadhatom neki egy 1/2 almával,meg 1/2 banánnal tízóraira?

2010. márc. 1. 07:46
 3/10 anonim ***** válasza:

Szia!Én csak almával adnám,hisz a banán is hasfogó.

Szép napot!

2010. márc. 1. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Léteznek üvegesben is szilva desszertek, pl. kecskeméti, univer, és ez utóbbi pl. még hozzáadott cukrot sem tartalmaz (nem tudom, mennyibe került az a ringló, de biztos nem volt olcsó). Azok is tökéletesen megfelelnek "kakiltatásra". Én adtam a kisfiamnak időnként, és pár órán belül telerakta a pelust.

(B)

2010. márc. 1. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Az alma és a banán is fog. Úgyhogy valami olyan arányt kéne kitalálni, ahol a szilva a több. Azért rögtön viszont ne adj neki egy adagot, ki tudja, nem pont erre érzékeny-e, elsőre szerintem maradj a kóstoltatásnál.
2010. márc. 1. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a eddigi segítséget!!!


Igen üvegesből tudom,hogy lehet kapni szilvás desszertet,kapott is már,sőt nagyon ízlett is neki,de sajnos nem jutottunk még addíg el,hogy vegyünk neki...,csak tegnap hazafelé megálltunk egy zöldségesnél,és ott ezt ajánlották szilva helyett...és igen..nem volt olcsó...de ilyenkor kit érdekel az a pár száz forint...

Az almát azért mertem keverni idáig a banánnal,mert sokat visszaolvastam itt a válaszoknál,és valakinél ez a variáció segítette a babáját a kakilásban..

Igaz ebben nagyon megoszlott a vélemény,de a babámnak nagyon ízlett,így szívesen adtam neki..

Meg igazából szerintem nálunk az lehet a baj forrása,hogy nem nagyon iszik a babám....mondhatni semmit se....A legtöbb amit idáig megivott egy nap,az olyan 40 ml víz volt...

Már arra gondoltam,hogy keverem egy kis baracklével neki,hátha úgy jobb lesz a széklete,és szívesebben megissza majd... Nem akartam adni neki cukros üdcsiket,de hát lehet,hogy az lesz a megoldás...

Vagy esetleg tudtok még ajánlani valami teát,amit nagyon szívesen isznak a ti babátok is??

Vagy ez a barackos megoldás jó lesz szerintetek??


Nagyon köszi a válaszokat!!!

2010. márc. 1. 08:14
 7/10 anonim ***** válasza:

Enyhén cukrozott (gyümölcscukorral vagy szőlőcukorral elkészített) kamillatea is segíthet, bár ezt nem szabad sokáig adni, mert szárítja a beleket. Én pl. hippes dobozos 4 hós kortól (5 hós a kisfiam) adható alma-citromfű, alma-mézfű teát adok neki, és többször megkínálom naponta. Etetések között is, és természetesen a főzelékek között is. Most már csak nyújtom felé az üveget, és kérdezem, hogy kérsz? Ha szomjas, nyúl felé. :)


Sajnos erőltetni kell. Ha nem fogadja el cumisüvegből, mindenképpen próbálkozz csőrös pohárból, vagy akár normál pohárból. Próbáld vicceskedve, széles vigyorral: Nézd csak, anya mit hozott neked! (Ez az egyik könyvemben van benne tanácsként.)

Elég kevés az a folyadék, amit iszik a babád.

(B)

2010. márc. 1. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Igen tudom,hogy nagyon kevés amit iszik...:(

Amúgy az üvegnek magának nagyon megörül,majd bekapja a cumisüveget,szív is egy picit,de aztán inkább fújja,mert úgy biztos viccesebb neki...

Általában minden étkezés között próbálom itatni,de nem járok sikerrel...

Most meg ügye már 2 étkezést is kiváltott,így még a tejből sem tudja pótolni a folyadék hiányt...(max éjjel,mert akkor többször is szopik..)

Nappal 7-kor eszik tejet,majd 10-kor gyümit kap,1-kor tejet,majd főzeléket 4-kor,és 7-től csak cici van a porondon.. 7 körül fürdés előtt kap,majd utána is lefekvés előtt olyan 8-9 körül,meg persze éjjel is ahányszor kér. Lehet,hogy ő éjjel szerzi be a folyadék mennyiségét,amire szüksége van..??

2010. márc. 1. 09:15
 9/10 anonim ***** válasza:
Valószínűleg így van. És nem akarlak megbántani, de szerintem 7 hósan már nem kellene éjjel szopiznia. Így elég nehéz lesz erről leszoktatnod. (B)
2010. márc. 1. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítségeket!

Szerdán úgyis megyünk dokihoz,és akkor megbeszélem a dokinénivel,hogy mi legyen ezzel a kaki dologgal,meg a többivel...

További szép napot mindenkinek!!!

2010. márc. 1. 10:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!