Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit csináljak? Teljesen...

Mit csináljak? Teljesen lemerültem, kipurcantam, kétségbeestem. Ti hogyan csinálnátok? Valamit én rontottam el?

Figyelt kérdés
Bűbájos leánykám átfordult 360 fokot.11 hónapos eddig nyugodt jó baba volt,átaludta többé kevésbé az éjszakát még az első 2 fog megjelenésekor is 6 hetes kora óta.Most meg többször ébred van mikor enni is újabban nem alszik vissza,keservesen sír ha le akarom tenni,tudom én rontottam el hintában alszik el napközben(este magától)és éjszaka szintén hinta ha másképp nem megy és eddig beletettem a kiságyba de már ez sem megy sír,ringatva sem egyedül sem.A másik nyugtalan alvás közben egy éjszaka 5-6dzor felsír.Korán 6 kor ébred napközben átállítottuk hogy csak egyszer aludjon délután lehet hogy megterhelem és még nem érett meg rá.Nem tudom.Így ma kétszer aludt de mindkét alkalommal sírva ébredt.Bezárt helyen(komp járóka soha nem volt el)Etetőszékben egy falat megfordul feláll.Egy pillanatra nem ül meg.Az éjszakai sokszori ébredések miatt teljesen kimerültem már ingerült vagyok nagyon mindenkivel.Sajnos vele is türelmetlenkedek.Amikor alszik akkor gyors ütemben főzök akár két napra is és amikor azt mondom na jó kész vagyok a házimunkával már ébred is.wcre be kéretőzik ha ott vagyok ha nem engededm ordít.tudom ezt is lerontottam de szinte mindig egyedül vagyok vele itthon és nem tudtam mást tenni.Nem nagyon bírom hallgatni ha sír.3. 4. foga egy hét alatt 2 hete bújt ki az maga volt a pokol.nem tudom hogy pihenhetnék hogyan töltsem fel magam energiával mert tegnap már ott tartottam hogy feküdtem a kanapén és néztem őt ahogy játszik nem bírtam már felállni.napi 2szer levegőzünk déllelőtt délután összesen 2-3-4-órát.este húzom sokáig fél 9-ig hogy akkor aludjon lehet túlpörög nem tudom...újabban nem akar pl gyümölcsöket megenni amiket eddig imádott.van hogy semmit sem kar enni van hogy úgy látom mintha nem lenne étvágya.Néha evés alvás terén már nagyon tanácstalan vagyok.Amúgy jókedvű okos baba nagyon tanulékony sokat foglalkozok vele egyedül is el tud játszani vezetve sétál meg bútorok mellett egyedül kapaszkodva,amit egy egy évesnek a kiskönyv szerint tudni kell értelmileg azt tudja.Darabos kaja:hát ha azt akarok adni kevesebbet eszik falatokat elfogad puha dolgokat harap is de nem hajlandó kezébe venni csak ha én tartom ugyanez cumosüvegnél is nem fogja meg fogantyút sem.kukót eddig megfogta s úgy ette már azt sem.nem tudom mért.néha azt gondolom amit csinál azért csinálja hogy bosszantson.félre ne értsetek nagyon szeretem a kislányomat de most lehet a fáradtság beszél belőlem.jelenleg nem nagyon érzem hogy jó anyja lennék.sok összevisszaságból remélem ki tudjátok hámozni mi a gondom kérlek írjatok segítő dolgokat mit tegyek hogyan tegyem könnyebbé köszi
2010. márc. 2. 15:17
 1/9 anonim ***** válasza:
Nálunk is hasonló a helyzet, ( jön a vécére is velem ), és még egy csomó hasonlóság van, de valahogy nem foglalkozom a dolgokkal, ha tudok főzök, ha nem, nem. akkor csinálok valami gyors, finomságot. én is egyedül vagyok itthon vele.. megváltozik minden, ahogy kevesebbet alszik, többet mozog.. szerintem jól csinálod a dolgokat, ilyenek nekünk is a szürke hétköznapjaink, és szerintem a legtöbb babásnak, csak nem szokás ezt így kimondani. kitartás!
2010. márc. 2. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
de mégis hogyan pihensz?nekem ez a legnagyobb bajom hogy érzem hogy a fáradtságtól(éjszakai ugrándozások és fennlétek-külön szobában külön ágyban alszik)vele is ingerült vagyok és ezt nem akarom de már tényleg erősen le vagyok merülve.
2010. márc. 2. 15:33
 3/9 A kérdező kommentje:
ja és lehet az hogy 3-as tápszer nem elég neki tartalomra mert napközben úgy látom eleget eszik de mégiis felébred enni éjjel már végigzongoráztam biztosan éhes
2010. márc. 2. 15:34
 4/9 anonim ***** válasza:

Szia


hát megértelek, bár nekem fiam van 14 hónapos és vannak napok mikor Ő is kisördög.

Nem igazán tudom mit kéne tenned, esetleg néha bizd rá a nagyszülőkre egy fél napra, akkor ki tudnád magad pihenni.


az evészetről meg annyit hogy az én fiam is alig eszik ez miatt már hetek óta zaklatom a gyerekorvost meg a védőnőt de cak azt hajtogatják hogy a foga miatt.

Én úgy csinálom, hogy napközben többször kiínálom, bár a védőnő szerint ez nem jó mert így nassol és azért nem eszik a főétkezéskor, de könyörgöm ki tudja elviselni mikor már eltelt fél nap és a gyerek nem hajlandó enni csak csipegetni...

szóval ő reggelire megeszik egy félszelet kenyeret vajasan, májkrémesen, virslivel, felvágottal, ez 10 ó rak körül van utána 2-kor próbálok ebédet adni kisebb nagyobb sikerrel ezért adok neki turórudit, joghurtot, gyümit bármit csak egyen.


Remélem hamar elmúlik ez a korszak.

Éjjel külön van vagy veletek alszik?

Ha külön lehet hogy az a baj, hogy hiányzol neki, nem lehet? az én fiamnak az ágya ott van mellettem rögtön így is kell éjjel, ilyenkor van hogy átkell vennem magunk közé, és elég sokszor ott is alszik el, mikor köztünk van nem kell éjjel, ha a saját ágyában van hajnalban kéretőzik.

Tegnap éjjel megkapta a nagypárnámat és egész éájjel nem kellt nem kéretőzött, remélem ez lesz a megoldás hogy párna kell neki is, persze nem olyan vastag, de kell...


egy próbát talán megér.

Remélem egy kicsit segítettem

2010. márc. 2. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
utolsó köszi igen írtam hogy külön szobában külön ágyban lehet hogy az illatod miatt aludt jól a párnán rajta volt köszi az ötletet
2010. márc. 2. 15:43
 6/9 anonim ***** válasza:
hát neked legalább addig átaludtaa. nekem 14 hós, és az elejéről egy szenvedés az alvás. amúgy amit leírsz, szeparációs szorongásnak tűnik. pár hónap, és elmúlik, addig meg ki kell bírni. az enyém 10 hósan kezdte ezt az extra tapadást (addig is nagyon anyás volt), wc-e ha mentem, üvöltött, stb. és kb. 13 hóig tartott, most már jobb, ő most kezd átállni az 1 alvásra, nem lehet előre kiszámítani, hogy melyik nap hányszor alszik. próbálom altatni, ha álmos, ha nem megy, akkor nem megy. este ő is sokszor túlpörög vagy nagyon nyűgi szegény. az evés az nálunk se a legmenőbb téma, vedd figyelembe, hogy most őt sokkal jobban érdekli a világ, amit felfedezhet, a kaja abszolút másodlagos. próbld etetni, amíg hagyja, aztán ha megunta, megunta. két étkezés közt lehetőleg ne adj neki, az enyém ált. vacsoránál bepótolja, ami kimaradt. esznek, amenniy kell nekik, ezen ne aggódj, csak feleslegesen idegesíted magad. amúgy sem nőnek most már olyan rohamtempóban, mint eddig, nem kell annyi kaja nekik. ez most egy ilyen nyüzsgős időszak lesz jó sokáig, majd jön a dackorszak.... nem egyszerű. én se tudok sose pihenni, ha alszik, néha netezek (mint most), vagy házimunka. jön a jóidő, megyünk sokat a játszóra, sokkal jobb lesz, itthon már megy a nyűglődés egész télen. hát én arra gondolok, hogy ezt az időszakot túl kell élni, és kész. ha nicns semmi segítsége az embernek (gondolom, neked sincs), akkor nem tehet sok midnent. nagyon ritkán a férjem elviszi 1-2 órára a kislányomat, de akkro is házimunkázok, takarítás, vasalás, stb. voltam egyszer moziban, mióta megszületett. este olvasok, ha van még erőm (amúgy mi együtt alszunk), vagy dvd-t nézünk a férjemmel. ez az időszak nem a pihenésről szól sajnos. ha nagyon kikészülsz, akkor gondolj arra , hogy nem direkt csinálja. tudom, sovány vigasz, de ez még egy járható út. néha meg mindekinek joga van, hogy kcisit elszakadjon a cérna, és felemelje a hangját, ezen ne legyen lelkifurdalásod.
2010. márc. 2. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Első vagyok. a lányom most 16 hónapos, egy hónapja nem eszik éjjel, 4-5 fele felkelt, és adni kellett neki enni. ( 11 hónapos koráig anyatejet, később tápszert. ) próbáltam leszoktatni róla, különféle módszereket hallottam, de semmi nem vált be, egyszer csak magától elmaradt. Én nem csináltam problémát az együtt alvásból, és most sem, este a kiságyban alszik el, és ha éjjel felébred, áthozom a nagyágyba. ő alszik legbelül, középen én, szélen Apuka, aki így általában észre sem veszi mi történik éjjel. Annál sokkal többre értékelem a pihenést, minthogy ne aludjon mellettem. Vannak babák, akik ehhez nagyon ragaszkodnak, majd 18 évesen, amikor jönnek a pasik, tuti nem fog akarni velem aludni. Persze millió ellenvélemény van...És az is biztos, hogy nem fogom hagyni sírni éjjel, így pihenek én, és jókat alszom, hogy ott van mellettem. És annyira cuki, amikor arra ébredek éjjel, hogy simogat...És ami a legfőbb, amiért megengedem, hogy velem aludjon, nekem nem engedték, és annyira él az bennem, hogy mindig visszaküldtek a szobámba, hogy aludjak....Perzse nagyobb voltam, olyan 4 éves..

Néha, mikor már tényleg nem bírtam, akkor hétvégén elvonultam, megkértem a férjemet, vigyázzon a babára, én szeretnék egyet aludni..

2010. márc. 2. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Szerintem ne gyötörd magad, nem rontottál el semmit!


Kisfiam 16 hónapos, második hete már csak egyszer ébred éjjel, de volt, hogy 5-6-szor "riasztott", nagyon sokáig. Szóval a fáradságodat, amit a pihenés hiánya, és a napi tevékenységek okoznak, teljesen átérzem. Én délutánra szoktam lemerülni, a délelőtt valahogy olyan gyorsan eltelik. Ilyenkor csinálom, vagy előkészítem a kaját, elintézzük a postát, vásárlást. Amíg a fiam alszik, próbálok feltöltődni kicsit. Kikapcsolom a rádiót, nyugodtan megebédelek, iszom egy finom tejeskávét valami kis édes nasival. Aztán van, hogy főzök, vasalok (szeretek vasalni), netezek, vagy valami olcsó női lapot olvasgatok. Könyvet azért még nem mernék elkezdeni:) Kb 2-2,5 órám van így, mióta járni tud, és igazán lefárasztja magát. A délután legtöbbször játékkal telik, van, hogy én is csak ülök, vagy fekszem, ő meg könyveket nézeget, legozik stb. Ha jobb lesz az idő, kimegyünk a játszótérre. Este a férjem felvált vacsora után, míg összeszedem a konyhát, amíg fürdenek, addig netezek.

Az evéssel most nála is gond van, egyszerre jön a 4 rágófoga, én ennek tudom be, ne aggódj, ha éhes lesz enni fog! Most például a levesek jönnek be a fiamnak, és a mi kajánk, már nem nagyon akar főzeléket enni. De olyan is van, hogy csak pakolgatja ki-be az ételt. Hát majd elmúlik ez is:)

Amúgy az én fiam is állandóan ott van, ahol én vagyok, a wc-n is, de egyre többször elég, ha azt mondom neki, mindjárt jövök, csak kimegyek a konyhába stb. Idővel a Kislányod is meg fogja tanulni, hogy ott vagy, amikor szüksége van Rád, akkor is, ha épp nem lát Téged. És ehhez bizony az kell, hogy ne hagyd sírni, jól csinálod!

Kitartást Neked, remélem hamarosan könnyebb lesz minden!

2010. márc. 2. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
köszönöm nektek a bátorító bíztató vígasztaló szavakat
2010. márc. 3. 15:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!