Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyire változott meg az...

Mennyire változott meg az életetek a szülés után? Tele lett a ház élettel? Sokan meg azt mondják nem egy leányálom?

Figyelt kérdés
Én már alig várom, hogy meglegyen a kisfiam!!!30 hetes kismama
2010. márc. 12. 17:42
 1/7 anonim ***** válasza:

Sajnos én is csak azt tudom mondani, hogy amíg pici addig nem egy leányálom. Nagyon nehéz volt az első 2 hónap. Úgy 4 hónapos volt amikor azt éreztem, hogy most már könnyebb.

Azóta 1 éves elmúlt, már tök jó, most már tele van a ház élettel. :)

2010. márc. 12. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Vannak szép és nehéz pillanatok. Egy babával sem fenékig tejfel az élet. Imádni lehet és a világ minden kincsénél többet ér, de néha az esti felkelések, a "nem tudom mi a baja", "mért nem eszik", "mért lázas"...dolgok nehézzé tudják tenni a napokat. Mert mindent megtennél érte, és néha képtelen vagy kitalálni mi lenne jó. Aztán néha rossz anyának érzed magad ez miatt és kicsit mélypontra kerülsz. De ez mindenkivel előfordul. Szóval vannak azért nehéz percek is, de persze gyönyörűek is. És az ember nem is hinné, hogy ennyire képes valakit szeretni. :)
2010. márc. 12. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Természetesen sokat változott az életünk. Nálunk ugyan még csak most kezd tele lenni élettel a ház, most kezdett el gagyogni a kisfiam, de én a legnagyobb változást azon vettem észre, hogy már nem minden úgy megy, hogy "na gyerünk". Elkezdett beépülni az életembe a SZERVEZÉS. Mindig mindenhol és mindenkor a babát kell legelőször figyelembe venni és csak azután jöhet a többi. :) De ez így van rendjén...
2010. márc. 12. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nekem 5 hetes a kisfiam, neha meg mindig nem hiszem el, hogy anya lettem. Nagyon jo erzes, amikor a pici ram mosolyog sokszor elolvadok vagy elsirom magam. Sajnos az en kisfiam nagyon hasfajos, van ugy, hogy csak keservesen sir en meg tehetetlen vagyok, probalom megvigasztalni de nem lehet. Nem egyszeru. :( De minden kezdet nehez.
2010. márc. 12. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
még életembe nem voltam ilyen fáradt...pihenj...
2010. márc. 12. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

az én kisfiam majdnem 8 hetes, de már most sokkal könnyebb, mint volt 2-3 hete. Az első 2-3 hét maga volt a fáradtság pokla: a pici éjjel kelt, nehezen aludt vissza, nem akart hízni, tejem nem volt, hozzátápláltam, így minden etetés kb. másfél órát tartott, ráadásul elég hányós fajta. Pár napja egy angyali kisfiú lett: sokat alszik, lehet tőle házat rendben tartani, hízik végre, éjszaka pedig már rutinszerű a felkelés és az etetés, már reggelre sem vagyok annyira fáradt, mint eddig.

Ahogyan már előttem is írták, a SZERVEZÉS volt az igazi kihívás, és számomra a legjobb dolog is egyben, ugyanis eddig hol volt főtt kaja, hol nem, én is estig dolgoztam, a párom is, mivel sokat dolgoztam, a ház mindig rumlis volt és sosem volt tiszta. Mostmár van kétfogásos kaja minden nap, tisztaság van és a páromat is rendbe, tisztaságba tudom hazavárni. Ez nagyon sokat jelent. Ráadásul a pici miatt sokkal hamarabb van villanyoltás is, mert félhomályban úszik este az egész ház.

2010. márc. 12. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Hát az eleje elég nehéz. Főleg ha hasfájós. De túl kell élni azt a pár nehéz hónapot és utána nagyon jó lesz. Mondjuk lesznek problémák, de másfajták mint az elején. Az az igazság, hogy bele kell jönni az anyaságba és egymásra kell hangolódni a picivel. Utána minden rendben lesz. És rengeteg örömed lesz benne. Mihelyt meglátod az első mosolyt.... hú. Én elsírtam magam :)
2010. márc. 13. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!