Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nagyon aluszékony a 2 hónapos...

Nagyon aluszékony a 2 hónapos babám 2 napja és nem is eszik annyit amennyit szokott (650 helyett max 400), illetve olyan 40-50 grammnyi tápszer után is elalszik és nem akar tovább enni! Mi lehet a baj?

Figyelt kérdés

Ha fenn van akkor pedig nagyon aranyos, mosolyog, kapálózik gügyörészik. Hőemelkedése sincs, de még majd ma megmérem mégegyszer. A gyerekorvosunk megvizsgálta, nem látott semmi aggodalomra adhatót okot, de a védőoltásokat elhalasztottuk egy héttel. Ennek ellenére én aggódom, olyan fura ez nem csinált ilyet még eddig. Más babájánál is volt hasonló, ha igen, akkor mi volt az

oka. A hétvégén elvittük vidékre kirándulni, lehet, hogy kifáradt vagy a mostani frontok csinálják, vagy kezdjek el aggódni, hogy esetleg beteg?????


ui: holnap viszem a klinikára, hogy csináljanak egy vérképet, mert szeretnék megnyugodni, hogy esetleg az utóbb felsorolt dolgok miatt van és semmi komoly nincs!


válaszokat nagyon köszönöm!


2008. szept. 9. 20:13
 1/5 anonim ***** válasza:
Ne aggódj, nem lesz semmi baj! Az elmúlt 2 napban embertelen meleg volt, ami nagyon megviseli a piciket. Az én lányom is sokat aludt, és meglehetősen kevesett evett: 150ml tápszer helyett, 80-90 ml. A lényeg, hogy pótold a folyadékot, az nagyon fontos: forralt vissza hűtött vízzel kínáld meg, és próbáld eg gyakrabban etetni! Jó babázást, 12 hetes baba anyukája
2008. szept. 9. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Igen lehet az időjárás frontoktól is. A kislányom is nyügös volt az elmúlt napokban. De az étvágytalanság és aluszékonyság utalhat vérszegénységre tehát vashiányra is. Ettől nem kell megilyedni sok babánál előfordul. Ilyenkor ír fel a doki Maltofer cseppet és semmi baj nem lesz. Ha kicsit sápatag és a szája színe sem olyan szép rózsaszínű hanem halovány, akkor az lehet a vérszegénység jele is. Ha pedig ezeket nem észleled akkor csak a front viselte meg. szerintem is. Szóval ne aggódj, ha nincs láza akkor nem lehet nagy baj. Azért a vérvételre mindenképp vidd el, mert sok minden kiderül az eredményből. 4,5 hós kislány anyukája
2008. szept. 9. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem tudom nézi e még valaki, de jelenleg nekem is pont ez a problémám a 2 hónapos kislányommal. Kiderült esetleg, hogy mi okozta?
2022. máj. 3. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Utolsó aztán végül mi lett? Nekem most kezdte el a kisfiam szintén hogy keveset eszik és aluszékony 2 hósak leszünk 9.-én,teljesen megrémíszt.
2022. aug. 7. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Elmúlt, a mai napig vannak ilyen időszakai, hogy sokkal kevesebbet eszik. Mozgásfejlődés, idegrendszer fejlődés stb.. :)
2022. aug. 7. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!