Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tudnátok nekem olyan ebéd...

Tudnátok nekem olyan ebéd ötleteket írni amit egy 1 éves baba is megehet. Jó lenne ha már nem kellene külön főznöm neki. Konkrét recepteket is várok. Hogy néz ki egy nap nálatok reggeli, tízórai, ebéd, uzsi, vacsi, mit adtok enni 1 éves babátoknak?

Figyelt kérdés
2015. okt. 2. 15:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

nekem már nem 1 éves a gyerekem, de ennyi idős korában, sőt 10 hónapos korától azt ette amit mi.

én mindent megfőztem amit megkívántam, annyi, hogy neki előbb szedtem ki. pl. a gulyáslevest megfőztem enyhén fűszerezve, kivettem neki egy adagot, majd jól megfűszereztem magunknak és még megrottyantottam.

vagy a tökfőzeléket, én tejesen-habarással csinálom, behabartam, megrottyantottam, kiszedtem neki és felöntöttem tejjel a miénket, neki meg mikor kihűlt, egy kis tápszerrel húztam fel.

2015. okt. 2. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Reggeli-gyümijoghurt kekszel, vagy tejpép

tízórai-gyümi+keksz+túró

Ebéd-minden amit mi eszünk/kivéve gomba és fejtett bab)

uzsi-piskóta, tejbegríz, tejberizs, gyümi

Vacsi-kenyér+szalámi,sajt, zöldség, zöldségkrém, halkrém, máskrém

És lefekvés előtt még 150ml tápszer

2015. okt. 2. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Reggeli: tejpep

Tízórai: túró-gyümölcs

Ebéd: minden amit mi eszünk

Uzsi: tejberizs, tejbegriz

Vacsi: kenyér-sonka-zöldség

Alvás előtt 250ml tápszer

2015. okt. 2. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. A zöldségkrémet és a halkrémet hogy csinálod?
2015. okt. 2. 16:14
 5/11 anonim ***** válasza:
azt eszi amit mi. reggelire pizzakrémet, mi meg ugyanabból pizzás melegszendvicset: paradicsom egy kis hagymán megpirítva, pizza fűszerkeverékkel, foghagymával. Néha májkrémet vagy lekvárt. De ebédre azt eszi amit mi.
2015. okt. 2. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Egyévesen már ugyanazt ették, amit mi, reggelire is, ebédre is, vacsorára is.
2015. okt. 2. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
reggel,- gabonapehely tejjel, délelott egy kis joghurt, délben ma mustáros tarja volt, krumplival (hagymásan, paprikásan), estére meg cukkini krémlevest foztem poréhagymával (sajtkrém, ementáli, petrezsely is van benne ) piritott kenyérkockákkal. utána még kapott kakaot :)
2015. okt. 2. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
nálunk is ugyanazt eszi a fiam, mint mi. (uzsonnát kihagytam, palacsinta, vagy keksz..krémdesszert stb.)
2015. okt. 2. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
- a fiam gombát 8 honapos kora ota eszik, bébiételben is van gombakrém puré már a 8. honaptol
2015. okt. 2. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Az én kicsim 8 hónapos múlt, azt eszi, amit mi. Természetesen csak olyan dolgokat főzök, amit egy 8 hónapos megehet, mivel még anyatejes, tápszert nem fogad el, a péles ételeket kiköpi, a darabos koszt viszont nagyon csúszik.

Mindenféle levest imád: húsleves, gyümölcsleves (mirelit meggyből), krumplileves, ma zöldségleves volt (sok répával) durumtésztával, ami ugye tojásmentes. Ha habarni kell valamit, növényi tejjel vagy tejszínnel csinálom. A tejtermékeket még nem vezettem be.

Imádja a rizses húst csirkéből, ma meggyszósz volt natúr hússal, de evett már paprikás krumplit is, csak arra vigyáztam, hogy ne legyen túl fűszeres, zsiradékot pedig minimálisat használok. A főzelékeket nagyon szereti, növényi tejszínnel sűrítek.

Ennyi jutott eszembe.

2015. okt. 2. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!