Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miert faznak a 11 hetes...

Edyke.; kérdése:

Miert faznak a 11 hetes kisbabaim ha 24foknal hidegebb van a szobaba?

Figyelt kérdés
Tudom hogy mar a 24fok is sok a babaknak de ha ettol hidegebb van fojton tusszentenek es faznak. 27 foknal erzik jok magukat, gondolom ezt szoktak meg mert koraszulottek es inkubatorban voltak es a korhazban is nagyon meleg volt. De hogy szoktassam le oket, nem akarom h megfazzanak mert igy se tudunk kigyogyulni egy megfazasbol, mind jon vissza
2015. okt. 13. 08:47
 1/5 anonim ***** válasza:

Egyrészt orvossal konzultálnék (mivel koraszülöttek) és ha ő is egyetért, akkor nagyon lassan csökkenteném a szoba hőmérsékletét, egyúttal egyre vastagabban öltöztetném őket.


Koraszülöttekhez nem tudok hozzászólni, de a lányomat éjjel 18 fokra, míg nappal 20-21-re "tréningeztük". De ő időre született és nála sem az első hetekben kezdtük.

Orvost semmiképp ne hagyj ki, valószínűleg más az eljárás koraszülötteknél ilyen esetben.

2015. okt. 13. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Illetve azt is vedd figyelembe, hogy kicsi testsúlynál könnyebben szökik a testhő.


Hülye párhuzam, de a kiskutyák (szobacirkálók) azért kutyaruhában vannak télen, mert a 3-5 kg-os testtömeg nem tudja tartani a hőt. Egy 50 kg-os kutya viszont nem fog fázni, hiába vékony a bundája.


Ez a fizika embereknél is működik, 6-7 kg-os testsúly alatt gyorsan szökik a testmeleg. Tehát én a ruházatot melegen (réteges vagy eleve meleg anyag) tartanám, míg a szoba levegőjét hűteném lassanként.

2015. okt. 13. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nagyon hamar felszokik a lazuk is, mar antibiotikumot is kellet adjak nekik, ket harom napig jol voltak es ma reggelre megint belazasodtak pedig nem is voltunk kint a hazbol. Teljesen tanacstalan vagyok 😞
2015. okt. 13. 09:02
 4/5 anonim ***** válasza:
Öhm... azért adtál antibiotikumot, mert felment a lázuk?? Remélem, csak rosszul értettem.
2015. okt. 13. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nem mulott mas sziruptol, betuhadt az orruk es kohogtek, nem en adtam hanem a haziorvos, tudom h nem jo de o csak jobban tudja vagy nemtudom
2015. okt. 13. 12:36

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!