Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért baj, ha kimarad valamely...

Miért baj, ha kimarad valamelyik mozgás a babánál?

Figyelt kérdés
9 hónapos a lányom, már több mint 2 hónapja járunk konduktorhoz orvos javaslatára. Nagyon a mászást akarja neki megtanítani, mert azt mondja baj lesz abból ha kimarad. De a lányom sehogy se hajlandó rá. Kúszik, négykézláb áll, de nem mászik, gondolom nem is motiválja erre semmi, kúszással úgyis eljut mindenhova. Már néha kapaszkodva bútorokban megáll. A fejlesztésnek semmi értelmét nem látom, mert a lányom utálja, amint megérkezünk oda, elkezd sírni és csak akkor hagyja abba, mikor eljövünk onnan. Nem tetszik neki, hogy nem csinálhatja amit szeretne és kényszerítik olyanra, amit nem akar, ezért végig, megállás nélkül sír és csak azért se csinálja amit kéne, pl. ellenfeszít vagy ha tartani kellene magát, akkor direkt nem tartja, ellenáll. Nekem már elegem van ebből, mert semmit se fejlődik tőle, viszont 1 órán keresztül hallgathatom a sírását. Tényleg akkora baj, ha esetleg kimarad neki a kúszás és csak majd később csinálja? Anya elmondása szerint mi a tesómmal se kúsztunk, hanem rögtön felálltunk és nem lett belőle semmi hátrányunk.
2015. okt. 13. 10:59
 1/5 anonim ***** válasza:
A konduktor nem mondta el miért baj ha kimarad a mászás? Ez számomra hihetetlen. Nos összefüggés van a tanulási nehézségek, diszlexia és a mászás kimaradása között. Ez nem azt jelenti, hogyha egy gyerek nem mászik akkor tuti diszlexiás lesz (lásd a tesód és te), de a legtöbb (vagy talán mind) diszlexiásnál kimaradt a mászás. Ezért ez igen fontos. Sajnos az én kisfiamat is fejlesztésre kellett vinni mert ő sem akart mászni hanem egyből ment. Mi Dévény tornára hordtuk, csak az első pár alkalom nem teszett neki, szerencsére az sem volt ilyen drasztikus végig sírós, mint nálatok. Szóval megértelek, szörnyű lehet láti a gyerekedet szenvedni. Főleg ha úgy látod nem segít a torna. Esetleg nézz utána a Dévény módszernek, hátha neked is segíthet.
2015. okt. 13. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Igaza van az 1-esnek. Én csak azt nem értem, hogy miért kell egy 9 hónapos babánál a mászást erőltetni, mikor 11 hónapos korig kell mászni. Ha már négykézlább áll, akkor valószínűleg nemsokára magától is mászna. Ráadásul az a fontos, hogy a kúszás és mászás közül legalább az egyiket csinálja, mert a váltott kézzel, lábbal való mozgás a fontos.
2015. okt. 13. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ezt nem egészen értem.

Csak azért jártok 7 hónapos kora óta fejlesztésre mert még nem mászik?? Mert ez egy kicsit sem indokolja ezt a fajta fejlesztést. Vagy van valami más oka is?

2015. okt. 13. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Más oka nincs, csak az orvosunk szerint le volt maradva, mert későn fordult át (6 és fél hónaposan).

Amúgy nincs semmi baja, időben, mindenféle komplikációtól mentesen született, szépen fejlődik, csak az orvosunk szerint lassan. Én nem értek vele egyet, mert már kúszva bejárja az egész házat, de nem akarom megkérdőjelezni az orvosunkat. De ettől még nagyon feleslegesnek tartom ezt az egészet, főleg úgy, hogy a babám utálja.

2015. okt. 13. 13:55
 5/5 anonim ***** válasza:
Én egy kicsit máshogy látom ezt. A kislányom (bocs, nagylányom) 6éves, eget - földet bejártunk vele, mire kiderült, miért van még mindig problémája a beszédértéssel és a beszéd megalkotásával. NAgyon értelmes, okos gyerek, de nem tudta magát kifejezni. Nála az okozza a problémát, hogy előbb állt mint mászott, emiatt a homloklebenye még mindig éretlen. Mindenféle fejlesztésre hordjuk, rengeteget tanulunk vele itthon, hogy be tudja hozni a lemaradását mire iskolába megy. Ha annak idején szóltak volna, hogy nincs rendben a mozgásfejlődése, én biztosan hordtam volna bárhova is, mert most így, utólag nagyon nehéz. Főleg mert már elég nagy hozzá, hogy megértse, hogy nála vmi nem úgy működik, mint más gyerekeknél, és ezt ő szégyellte. Két év folyamatos fejlesztés után jutottunk el odáig, hogy hajlandó volt megszólalni más gyerekek előtt, és végre barátai lettek. Lehet, hogy a mi esetünk ritka, kirívó, de nem tudhatod előre, hogy ti is hasonló cipőbe kerültök-e majd.
2015. okt. 13. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!