Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen étvágygerjesztőt adjak...

Milyen étvágygerjesztőt adjak 20hós kisfiamnak?

Figyelt kérdés
Rettentő rossz evő. Eddig a mindene volt a kenőmájas kenyér, ette még a tejfölös csőtésztát, töltött káposztát. Már ezeket sem. Egész nap képes elleni csak teán(nem csinálom neki édesre). Szedjük az immunotrofinát (ideig óráig hadznált) béres csepp c vitamin rágótablettát. Próbáltunk peritolt, de az sem vált be. Mit javasoltok? A béres cseppről sok jót olvastam. Kell hozzá c vitamin? Vagy elég a csepp? De minden tapasztalatot szívesen olvasok
2015. nov. 22. 14:52
 1/7 anonim ***** válasza:
52%

Nem kell neki semmilyen étvágygerjesztö!

Egyszerüen hagyd békén az evéssel!!!! Szegény gyerek valószínüleg már rosszul van, ha az evésre gondol, mert állandóan ezzel gyötröd.


Ha nem eszik, akkor nem éhes, ha nem éhes, akkor nincs szüksége evésre.

Ha nem erölteted tovább, akkor majd idövel - ha kiheverte a stresszt, amit csinálsz neki -, majd kér enni.

2015. nov. 22. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Az enyém is 20 hós és most nem eszik ő sem - bezzeg előtte egy éven át... Én mindig odaültetem reggeli - ebéd, vacsora időbe és ha nem kéri, akkor mehet útjára. Reggel, este tejital, ez engem megnyugtat a napi vitaminok miatt és elé teszek a nappaliba kistányérra egész napra gyümölcskockákat. ha elmegy mellette be-be kap belőle.

Sokszor csak vacsorára hajlandó enni, van, hogy azért rendelek pizzát, mert azt szinte mindig megette eddig de csak este 7 körül. Én nem erőltetem az enyémnek, de előtte van, ha kell neki, tudja hol találja. Ebédre is mindig megterítek, nem kéri, mehet.

A reggelit is krémekkel melegszendvicsekben csinálom mostanában amúgy, felkockázom és kint marad a kis asztalon pár órát, ha nem kéri reggelizéskor. A fele mindig elkopik tíz órára.

2015. nov. 22. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Az én fiam is "fényevő" volt. Mdt viszonylag normálisan eszik, ami nagyjából egybeesik azzal hogy Cebion Multit kezdtünk adni neki. Nem tudom attól-e valóban, de egy próbát megérhet!
2015. nov. 22. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nekem nem hajlandó megenni a gyümölcsöt és semmilyen húsfélét sem. Sem szalámi, sem virsli.. az almát hébe hóba megeszi, kínálom is,de mostmár egyáltalán nem kéri. A szalámi, virsliket is próbálom felkockázni, vagy a kezébe adni csak úgy szimplán, de semmi..leveseket ia megette eddig, mostmár nem. Próbáltam hogy a kezébe adom a kanalat had egyen magától.... semmi eredmény.. 😣
2015. nov. 22. 17:22
 5/7 anonim ***** válasza:
Hány centi, hány kiló?
2015. nov. 22. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Mi lenne ha játékosabbá tennéd az evést?


[link]


[link]


[link]


Max ez se jön be, egy próbát megér.

2015. nov. 22. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

1#-el értek egyet. Lehet, hogy a foga jön, lehet, hogy fáj a torka, de az is elképzelhető, hogy abban a korban van, amikor ő akar kontrollálni bizonyos dolgokat (nevezheted dacnak is, de én inkább a személyiségfejlődési ugrást részesítem előnyben :-) )

Hagyd, had egyen annyit, amennyit gondol.

Elég nagy ahhoz, hogy "időrend" szerint egyen, ne össze-vissza, vagyis ebédidőben ebédeljen, uzsi időben uzsonnázzon, közötte semmi nasi, max saját préselésű gyümölcslé, vagy víz.

Figyelj rá, hogy minőségi tápanyagot egyen. Nem feltétlenül a bio cuccokra gondolok, hanem az a pici, amit megeszik, az értékes tápanyag legyen. Tojás, hús, tejtermék, pici teljes kiürlésű gabona, gyümölcs. Nagyon kevés cukrot használj, és a fehérlisztből készült dolgokat kerüld. Azok csak eltelítik, de nem valami hasznos tápanyagok.

Ne feledd, ha napi 5 alkalommal eszik a gyerek, akkor alkalmanként annyit "kell" megennie, mint az összeszorított ökle. Nem muszáj többet, annyi elég a fejlődéséhez. Ha többet eszik, az nem rossz, de nem biztos, hogy szükséges beletömni ;-)

Vannak ilyen időszakok, de nem kell megijedni ettől. Nem baj, ha nem eszik annyit, amennyi a nagykönyvben van. A lényeg, hogy jól érezze magát, és ne legyen kényszer az evés (sem). Ne félj, ha éhes, majd szól! ;-)

2015. nov. 22. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!