Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 3 honapos 1 hetes babam...

3 honapos 1 hetes babam imadja nezni a meseket a tvben (micimacko, hupikek torpikek, bogyo es baboca). Szerintetek baj ha nezi?

Figyelt kérdés

2015. nov. 29. 08:00
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
64%
Igen, ezt kérdem. Te nem nézed, ő nem nézte. Minek, áruld el? Miért kell tv zajban élni? Komolyan érdekelne, ki nézte a 3 hós baba mellett a tv-t, amikor feltűnt, hogy "érdekli" őt.
2015. nov. 29. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim ***** válasza:
32%
Okostelefont pötyögtetni gyerek mellett talán fejlesztő? A rádió nem háttérzaj, az mennyivel jobb mint a tv, vagy talán azt sem lehet hallgatni, mert nem fejleszti a gyereket? Egyáltalán miért kell a nap 24 órájában fejleszteni a gyereket, ez a mai módi? Miért baj az, ha csak van, úgy mint mi? Vagy akkor ti is nyelvtanulàssal, esetleg logaritmusos példák megoldásával töltitek az 5-10 perc nyugitokat? Kètlem...
2015. nov. 29. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 A kérdező kommentje:
Azert megy a tv mert nem szeretunk 24 oraban a csendben ulni, ez is baj?
2015. nov. 29. 09:38
 24/36 anonim ***** válasza:
6%

Nálunk is szól a tv,na nem azt mondom,h folyamatosan de a nap nagy részében megy. Rádió nincs,így a tv-n hallgatunk zenét. Sőt rácsatlakoztatom a laptopot,belépek a youtube-ra,klippek,zenét és együtt táncolunk rá. IMÁDJA nagyon felpezsdít mindkettőnket:-)

Sőt picit régebben a kerekmesét néztük és arra táncoltunk miközben énekeltem neki a szöveget:-)

Amúgy meg miközbe vacsoráztatom pont bele esik a hiradó időpontjába és azt szoktam hallgatni/nézni közben.

Egy éves,szerintem azért túl fogja élni:-)

Jelentem kedves kérdező,hogy nem érzem azt,h szar anya lennék emiatt:-)


Olvastam,h na nem egész napos tv nézés de korlátolt mennyiségben fejleszti pl a beszédkésséget,viszont... Abban egyetértek,h 3hónapos korban talán tényleg nem tesz jót a vibrálás,sőt..

2015. nov. 29. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 anonim ***** válasza:

24-es válaszoló vagyok.

Csak annyit,h mi is utáljuk a csendet,sőt a lányom eddig nagyon el sem bírt aludni síri csendben.

Most is alszik,méghozzá a bartok rádióra ami a tv-ben szól. (Mozart és társait hallgatva) :-)

2015. nov. 29. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 anonim ***** válasza:
72%

kérdezo, a legártalmasabb, ha a tévé háttérzajnak megy. a másik, ezek a csatornák, mesék nem 3 honapos babáknak vannak. hanem majd kb. mikor 2 éves lesz.. (de akkoris káros hatása lesz) idegrendszerére káros, ha háttér zajnak szol, akkor pedig nehezebben fog megtanulni koncentrálni és nehezebben fog -megtanulni játszani, mert a tévétol magasan lesz az ingerkuszobe igy nem nagyon fogják lekotni a normális játékok.

ennyi idosen ne nézzen tévét!

(De nézz utána miket válthat ki a korai tévézés..ne azokra a véleményekre adj, amik itt vannak, hanem te keress után, ideggyogyász, gyerekorvos mit gondol errol a témárol, mik a kutatások eredményei)

ha zaj kell, kapcsold be a rádiot, hallgassatok gyerekdalokat, baby mozart egyebek..de a ne tévé szolj, legalábbis ne tobb orán keresztul.

2015. nov. 29. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 anonim ***** válasza:
13%

Én csak azért tartom kissé röhejesnek, hogy itt sokan azt tartják életük fő teljesítményének, hogy nincs tv-jük, mert "inkább a gyerekkel foglalkoznak", mintha a tv-néző emberfajta egyébként nem foglalkozna a gyerekével, mert:


A gyerek jövőbeli képességeit illetve teljesítményét 90%-ban a genetika határozza meg, úgyhogy ha tőletek csak egy erős 100-as IQ-t örökölt, akkor te mondókázhatsz, énekelhetsz sőt bohócnak öltözve zsonglőrködhetsz neki egész nap, akkor se fog később a suliban labdába rúgni egy az élete első 3 évét tv előtt töltött 130-as IQ-val született gyerek mellett. De valljuk be, ez azert ritka. Attól hogy néhány órát tévézik az okos gyerek, a maradék időben nem kizárt, hogy esetleg vele is minőségileg foglalkoznak...

2015. nov. 29. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 anonim ***** válasza:
80%
Nem olvastam el a válaszokat, de elmondom neked BAJ! Miért? A gyorsan váltakozó villódzó fények káros hatással vannak az idegrendszerre. Ez nem azt jelenti idegbeteg lesz a gyerek, hanem lesz némi kis hiba benne. Később nyilvánul meg: figyelemzavar, hiperaktivitás szerű tünetek, vagy hiperaktivitás, olvasási -írási nehézségek. Rengeteg manapság a problémás gyerek, sokat nem is kezelnek, mert annyit gondolnak, hogy kicsit akítvabb vagy kicsit figyelmetlenebb, nehezen kezelhetőbb. Belefér...de nem. Iskolában nagyon visszaüt. A mi korosztályunk nem volt körülvéve ennyi ingerrel, töredékünk volt problémás. Hidd el ezt első kézből tudom. Nem kell sem tv, sem telefon sem semmi ilyesmi. Olyan kell, amihez nem kell kapkodnia az idegrendszernek magát. Ráadásul ha tv-t néz a baba-gyerek, elveszti azt a tulajdonságát, hogy dolgoztassa a kis agyát...
2015. nov. 29. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 anonim ***** válasza:
76%

Nézd Kérdező, te is tudod szerintem, hogy káros a babádnak a tévé, már jó sokan leírták itt, hogy miért pl. villogó fény. Bizony késleltetheti akár a beszédfejlődés megindulását is, a szemet fárasztja.

Nem gond, ha egy gyerek tévét néz, na, de ne 3 hónaposan. Másfél-2 éves kortól már inkább, akkor sem ajánlott, de akkor talán jobban felfogja már a gyerek mit is néz. A legkisebb fiam 21 hónapos, de nem kapcsolom be neki a Baby TV-t v. Duck TV-ét, mert oltári baromságok mennek rajta, azok minden, de nem fejlesztő hatásúak. Inkább Minimax v. NickJr., de ezek a Baby tévék soha, ráadásul angol nyelvű, legalábbis nálunk. Duck TV-énk meg nincs is szerencsére. De, ami a legjobb lenne, én szoktam letölteni régi meséket, mint pl. Futrinka utca v. Kockás fülű nyúl és társai. De, nem 3 hónaposan, hanem max. másfél-két éves kortól. Bár az én fiam sokszor 2-3 perc után ott is hagyja a tévét szerencsére, nincs hozzászoktatva.

Gondolom neked azért jó, mert a gyerek elvan, meg tudod csinálni a dolgaidat, nem sír, lefoglalja a tévé. De szomorú, hogy egy 3 hónapost leraksz a tévé elé, mert ő még nem tud magától odamenni, tehát te rakod le úgy, hogy direktbe lássa a tévét.

Te kérdezted baj-e? Ne háborodj fel, sokat írták, hogy igen baj, ha megfogadod akkor megfogadod, ha nem, akkor nem. Miért nem teszel a kiságya fölé csörgőt v. pörgős játékot? Az én gyerekeim nagyon jól lefoglalták. Pont, hogy egy egyszerű csörgő ami fejleszti v. rágókák, hűtős rágókák, ő már kaphat ilyeneket.

Még egyszer nem a tévével van a gondom, nálunk is megy sokat, de 3 hónapos gyereknek nem tesz jót, tehát igen, baj, ha nézi. Próbáld mással lefoglalni, amíg te a dolgod akarod csinálni. Ez még sokáig így lesz, hogy a gyerektől nem tudod majd a dolgaidat csinálni.

2015. nov. 29. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 A kérdező kommentje:
Valaszokat megkoszontem nem haborodtam fel, az esett rosszul hogy leirtak rossz anyanak es olyannak aki nem foglalkozik a gyerekevel, csupan egy szimpla kerdes volt. De megfogadok a valaszokbol
2015. nov. 29. 11:12
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!