Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van itt más is, akinek a...

Van itt más is, akinek a babája nem használja az igen szót?

Figyelt kérdés

A lányom 16 hónapos, a nemet már nagyon régóta érti és használja, de igent sosem mond, szerintem egyszer sem hallottam a száján, ha kérem se mondja ki pedig minden mást mond már, mondatokat stb...

Ha kér még valamit akkor azt mondja "Kér" pl ha kérdezem hogy kérsz még enni? De ha kérdezem hogy ízlik arra is válaszol hogy izslik, tetszik stb..csak valahogy ezt a szót hogy igen, egyáltalán nem használja, pedig próbálom neki tanítani...


2015. dec. 3. 16:42
 1/10 anonim ***** válasza:

még nem, 21 hónapos

sem azt hogy igen, sem bólogatni nem bólogat.

ha valami igen, akkor a kezét nyújtja felé.

2015. dec. 3. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Lányom 3 éves, csak pár hónapja használja. Azelőtt vagy hümmögött vagy bólogatott. Elég későn kezdett beszélni, de a nem az első szavai közt volt. Fiam januárban lesz 2 éves, ő csak a nemet mondja, ha valamit helyesel akkor bólogat. Elég sok szót mond már, de mondatokban még nem beszél. Minden gyerek más ütemben fejlődik, semmit nem kell ráerőltetni, majd eljön az ideje.
2015. dec. 3. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
bologatni se bologat pedig ezerszer mutattam neki hogy mi a kulonbseg a nem es az igen kozott es hogy mikor melyiket kell hasznalni. az igent abszolut nem hasznalja de bologatni se bologat, sot razza a fejet akkor is ha esetleg igen volna a valasz. vagy hasznalja a kerdesben emlitett kifejezeseket, azokat mindig helyesen.
2015. dec. 3. 20:10
 4/10 anonim ***** válasza:
Szintén 16 hónapos a kisfiam, nem használja az igent. A nemet mondja is, és a fejét is rázza. Az igent sehogy sem használja, sem szóban sem bólintással. Én is próbáltam neki tanítani.
2015. dec. 3. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
fiam 20 hónapos, kb, 2-3 hete kezdett el bólogatni , az igen szót nem használja, pedig sok mindent mond már, de már legalább bólogat- majd leesik a feje akkorákat :)
2015. dec. 3. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Ez jó, az én 20 hósom se mondja. Azt hittem, csak ő nem akarja. :)

A "nem" régóta megy, igenre csak bólogat.

Hasonlóan vagyunk az apa-anyával. Egyszerűen nem akarja. Apa= bapa, anya=mam

2015. dec. 3. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
csak aert fura nekem mert pl az unokahugom elso szavai kozt volt az igen es a "jó". egyiket se hasznalja a lanyom...egyebkent nagyon koperativ nem dacos vagy ilyesmi...
2015. dec. 4. 06:38
 8/10 anonim ***** válasza:
A fiam két éves kora előtt kezdett beszélni, de csak hónapokkal később kezdte mondani az igent.
2015. dec. 4. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
16 hós mondatokban beszél?
2015. dec. 4. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
igen tegnap ilyet mondott: "hol a cumika? ott a szobaba babakocsiba" mert odatette a tologatos babakocsijaba :) nagyon ugyes nagyon buszke vagyok ra csak fra hogy az igen az igy kimaradt:)
2015. dec. 5. 09:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!