Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Dévény tornára járó anyukák!...

Dévény tornára járó anyukák! Nektek mennyi idő után volt hatásos a torna? Bővebben lent!

Figyelt kérdés

6 hónaposan vittm el kislányomat egy gyógytornász ismerősőmhöz, mivel a lányom nem akart forgolodni. Kiderült, hogy 1-2 izma le van tapadva, emiatt feszesebb, és így fájdalmasabb neki a mozgás.

Már 3 alkalommal voltunk. Talán némi javulás látható.

Dévény torna TB által finanszirozott kezelések közé tartozik?

Köszönöm a válaszokat!


2010. márc. 23. 08:26
 1/9 anonim ***** válasza:

szia, mi 3 hósan és 1 hetesen kezdtünk járni, és minden kezelés után volt valami "új" produkció, de összevéve nem volt gyros a fejlődés....még 7 hósan is csak feküdt a hasán, és üvöltött, mert nem tudott kúszni szegényem. aztán a kúszást kihagyva 8 hósan és 1 hetesen kezdett mászzni, onnantól nem is kellett járnunk, 11 hósan kezdett el járni.

mi sopronban jártunk, itt szerencsére TB-s, de úgy tudom, hogy az országban még talán 1-2 hely van, ahol így van, amúgy sajnos fizetős, nem tudom, miért van ez a különbség, talán megyei szinten döntik el.

2010. márc. 23. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Tudomásom szerint nem támogatja a TB. Nekünk minden kezeléssel egyre jobb lett, csak ajánlani tudom. A nagy áttörés a 4 alkalom után történt.
2010. márc. 25. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Mi is Sopronba jártunk.10 alkalom után azt mondta a gyógytornász,hogy nem kell többet mennünk,mert látja,hogy minden foglalkozás után van változás,fejlődés.

Tesómék is jártak,nekik kicsit hosszabb volt a folyamat,de már ők is egyenesben vannak,lassan megyeget a babájuk.


Ja és nem kellett fizetnünk a kezelésekért!!!

2010. márc. 25. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Mi hét és fél hónaposan kezdtünk el járni, mert koraszülött volt, és még csak forgolódott. Nekünk nagyon nagyon bevált, és nagyon gyors volt az eredmény. Mindig hetente voltak a kezelések. Első alkalom után másnap kúszott, második alkalom után másnap mászott, harmadik alkalom után másnap felült, negyedik után másnap felállt, ötödik után másnap már kapaszkodva lépegetett az ágy mellett. Ezután azt mondták, hogy már nem kell mennünk. Nekünk fizetni kellett érte.
2010. márc. 25. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Nálunk nagyon feszes volt a pici mert oxigénhiányosan született. 8 hetes korában kezdtük el a Dévény tornát (magán tornásznál) és hála elég hamar elkezdett javulni, szinte azonnal változott. Most 5 hónapos és már nem feszíti a kezét, a lábát sem, a nyelvét használja, elkezdett babásodni, kezét szépen nyújtja, mászik :-)

Én azt mondanám, hogy minden kezelés látszik rajta. Az első alkalom annyira megviselte a kicsimet, hogy szinte fél napot átaludt. Most a torna után semmi alvás, csak a kezelés után egy jó nagy mosoly :-)

Nálunk nincs támogatás, mert magán tornászhoz járunk így 4000Ft egy kezelés. Állítólag a Dévény alapítványnál lehet kérni támogatást, de ezt ott kell megtudni.

2010. márc. 25. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

az én lányomat 5hónaposan vittem-orvos tanácsára-,mert nem akart forogni.kecskeméten nem támogatja a TB így magánhoz jártunk hetente 1x és alkalmanként 3000ft fizettem.nagyon jót tett a lányomnak a torna,már 5-6 kezelés után volt javulás és 9hónaposan már nem kellett mennünk,ekkor kezdett mászni.amíg nem mászott én is nagyon sokat tornáztattam itthon-házi feleldat volt.

20hónapos kislány anyukája.

2010. márc. 25. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
feleldat=feladat bocsi
2010. márc. 25. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Az én kislányom hypotón. 10 hetesen kerültünk dévényeshez, magánúton. Nem tudta a fejét tartani és egyéb dolgok. Túlzásnak tartjátok majd, de igaz, különben nem írnám épp itt: Két alkalom után hason is gyönyörűen tartotta a fejét, a harmadik torna után egyedül hasra is fordult 12 hetes korában.

Most 11 hónapos és semmilyen mozgásban nincs elmaradva.

Én 3000 Ft/60 percet fizettem. Sokáig heti 2x jártunk, majd 1x és mostanában havi 1x, mert nem indokolt az intenzívebb kezelés.

Tudtommal lehetséges, hogy Tb általi támogatást szerezzenek a szülők( A tornászunk elmondása szerint), de csak nagyon indokolt esetben, nagyon sok utánajárás után sikerülhet.

2010. márc. 25. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2010. márc. 26. 09:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!