Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek melyik név illene...

Viki1331 kérdése:

Szerintetek melyik név illene a Csontos vezetéknévhez? Inkább különlegesebb neveken gondolkoztam pl: Emilia, Natasa, Rebeka, Katarina, Amelia, Milena. Fiú nevekből sajnos kisebb a választék: Zsolt, Dávid, Tibor, Kristóf.

Figyelt kérdés

Fiúnevek közül a Zsolt az abszolút befutó, csak sajnos a Csontoshoz nem igazán megy. Felötlött a kombinált (Csontos-Benke) vezetéknév gondolata is, de nem lenne túl bonyolult szegénykémnek?

Véleményeiteket és válaszaitokat előre is köszönöm :)



2015. dec. 17. 12:11
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha lányom lett volna Miléna lett volna, fiam lesz, Milán :)

Szóval a te neveid közül a Miléna tetszik a legjobban, de tetszik a Rebeka is. A többi se rossz. Fiú nevek közül csak a Dávid tetszik.

2015. dec. 17. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
A rebeka és az emília illik a legjobban szerintem. fiú név közül pedig a kristóf vagy a dávid.
2015. dec. 17. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Szerintem az összes keresztnév illik a Csontoshoz, egyik sem üt el tőle hangzásban, a Zsolt sem, nem rossz az a sok o betű. De ha ez zavar benne, akkor a kötőjeles megoldással úgyis kiküszöbölhető. Csontos-Benke Zsolt. Szerintem jól hangzik. :)

A lány nevek közül megint mind illik a Csontoshoz és a Csontos-Benkéhez, legjobban nekem a Csontos-Benke Rebeka tetszik.

2015. dec. 17. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Csontos-Benke Zsolt nagyon szép szerintem. :)

Érdemes lenne emiatt a dupla vezetéknevet megtartani, akkor is ha a baba kislány lesz, így ha a második fiú lesz, akkor nyugodt szívvel nevezhetitek Zsoltnak.


Lánynevek közül a Csontos-Benke Rebeka hangzik a legjobban.

Mivel a Benke magánhangzóra végződik, ezért jobban passzol mellé olyan keresztnév ami mássalhangzóval kezdődik.

2015. dec. 17. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Nagyonszépen köszönöm a válaszokat:)
2015. dec. 17. 22:02
 6/8 anonim ***** válasza:

Még rá sem néztem a névléistára, máris az Emília ugrott be. :)

Milán? Marcell?

2015. dec. 18. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Rebeka, Amelia illik hozzá a lánynevek közül,

Fiúnevek közül tényleg egy kicsit érdekes a Zsolttal,többi megy hozzá jól, de én mondjuk pl akkor valamit variálnék vele, hogy pl Csontos Dávid Zsolt, és akkor Zsoltnak szólítanám. (Tudom, hogy már nem aktuális a kérdés.)

2022. máj. 27. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Fiú: Új nevek: Márton, Ádin, Nolen, Martin

Lány: Emília, új név: Lívia

2022. jún. 9. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!