Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi a véleményetek a Mária...

Mi a véleményetek a Mária Veronika névről?

Figyelt kérdés
2015. dec. 26. 01:07
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
87%
Nekem a kettő együtt tetszik. Olyan arisztokrata hangzása van :) mondjuk én nem adnám, de szerintem megállja a nevét a mai világban is.
2015. dec. 26. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
80%

Szerintem nagyon szép, van benne egyfajta klasszikus elegancia.

Egy volt tanárom kislánya Mária Annunciáta, ez úgy hangzik, mint egy Habsburg főhercegnő, nagyon elegáns :) a Veronika ennél visszafogottabb.

2015. dec. 26. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
szép
2015. dec. 26. 03:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Szia, en azert nem adnam ezt a nevet, mert van a csaladban. Nalunk ez is szempont volt nevvalasztaskor, hogy ne legyen a csaladban, ha valaki elkialtja magat, hogy XY, akkor ne tobben nezzenek fel, hogy kire is gondolt az illeto.

Amugy mostanaban nem hiszem, hogy gyakran adnak babanak ezeket a neveket, ugyhogy a korosztalyaban nem sok lenne belole :) Nekem is tetszik igy egyutt a ket nev.

2015. dec. 26. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
81%

Mária nekem is nagyon öreges, kb Erzsébettel egyszinten van.

Veronika viszont az egyik kedvenc nevem, csak utálom, ha Verának becézik.

2015. dec. 26. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nagyon szép együtt.

A Máriára egyébként csak Magyarországon igaz, hogy jelenleg főleg az idősebb generáció viseli, a világ többi részén töretlen a népszerűsége. Főleg becézetlenül tetszik.

A Veronika is csodaszép, nagyon nőies, és tetszik az a vagány becézése is, hogy Vero.

2015. dec. 26. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
57%
A Veronika átlagos. A Máriát semmiképp nem adnám.
2015. dec. 26. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

A Veronika nagy kedvencem, csak nálunk nagyon hosszú a vezetéknév, ezért rövidebb keresztnevet adtunk.

Nekem tetszik együtt a kettő. A Mária most nagyon ritka a kicsik körében, én pont ezért is adnám.

2015. dec. 26. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nagyon tetszik együtt a két név, valóban öreges a Mária hangzása, de el tudok tőle tekinteni, mert olyan klasszikus elegáns név a kettő együtt :)
2015. dec. 26. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem mindkettő normális, felnőttként is viselhető név. A véleményünk kérdezed, úgyhogy azt is hozzátenném, hogy én egyiket sem adnám a sajátomnak, a Mária szerintem is öreges, nem tetszik a becézése sem, Marika nénis a hangzása, a Veronika meg szimplán nem tetszik. Viszont egyik sem kiszúrás a gyerekkel, ha nektek ez tetszik, akkor én nyugodtan adnám. Mi is olyan nevet választottunk egyébként a fiúnknak, ami sokak szerint öreges, régimódi, de nekünk ez tetszik:)
2015. dec. 26. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!