Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen iratok kellenek az...

Milyen iratok kellenek az Angliában született magyar állampolgárságú 1 hónapos kisfiamnak, ha hazautazunk? Januárban mennénk, addig van időnk igényelni magyar szül. Anyak. K-t?

Figyelt kérdés
Egyelőre csak angol nyelvű születési anyakönyvi kivonata van.
2008. szept. 15. 20:59
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia, az anyakonyvi kivonatot leforditani es hitelesiteni kell a magyar nagykovetsegen, mert csak ha megvan a magyar anyakonyvi akkor tudod megigenyelni neki az utlevelet, tajkartyat otthon Mo-on ami egy honapig is elhuzodhat.

Ja es a nagykovetsegen megcsinaljak a forditast es hitelesitest azonnal vagy 1-2 napon belul.

2008. szept. 15. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szia! Ugyanez a problémánk, de mi Németországban élünk. Nekünk is még csak német nyelvű anyakönyvije van. Otthon is megkérdeztük, de sajnos itt is, és otthon is iszonyú hosszadalmas, 3 hónapot mondta az anyakönyv honosítására, és azon felül kb 6 hét az útlevél. Katasztrófa!:( (Gondolom követség-követség ugyanaz ebben az esetben, bárhol lakunk)Én már ősszel is haza akartam menni, de így nem megy. Ideiglenest adnának, de az csak 1 útra érvényyes, azaz vissza már nem. Most kezdtük el intézni, először egy kérvényt kellett igényelni a magyar konzulátustól, majd időpontot kértünk, a lakhelyünkhöz legközelebb eső kihelyezett konzulátuson, ahol mind3unknak meg kell jelennünk, aztán fordíttatás...stb..ráadásul belekerül vagy 50 ezer ft-ba mire meglesz..Szóval igyekezzetek, rohamtempó, ha januárra akarjátok!
2008. szept. 16. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
..előző vagyok! Hívjátok fel első lépésként az angol-magyar nagykövetséget, és ott mindent megtudtok.
2008. szept. 16. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Jo gyorsan csinaljatok/tassatok hiteles masolatot az anyakonyvi kivonatrol, menjetek el a nagykovetsegre(www.mfa.gov.hu), kellenek kulonbozo nyilatkozatok a nevviselesrol meg stb, no meg a konzuli dijak, aztan kb 3-4het az anyakonyvi kiv., es utana igenyelhettek utlevelet neki, szoval hamar intezkedj, mert ugye a magyar ugyintezes lassu.

Utlevel kell neki az utazashoz.

2008. szept. 18. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a segítséget, szept 29-én megyünk elintézni, majd írok egy kommentet, hogy mennyi időt vesz igénybe, meg később, hogy mikor kaptuk kézbe. Sziasztok!
2008. szept. 23. 13:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!