Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Cumis lesz vagy ujjszopò?

Cumis lesz vagy ujjszopò?

Figyelt kérdés
Gyermekem 6 hetes, sokszor éhség nélkül is az öklét eszi. A kórházban kék fény alatt volt, így nem tudta a kezét elovenni, nővér tanácsára cumit kapott, hogy ne sírjon. Azóta néha kapja a cumit, de van, hogy kiköpi, illetve meg se nyugtatja. Mikor rögzül véglegesen egyik vagy másik? Férjem nem partner a cumimentességbe, ha ő vigyáz rá, mindig cumival a szájában kapom vissza.
2015. dec. 31. 14:30
 1/9 anonim ***** válasza:
Inkább a cumira szavazok, mint az új szopásra. Azt mondják, hogy vagy 8-9 hónapos kora körül, vagy 1 évesen a legkönnyebb leszoktatni. Ha nem sikerül. akkor általában akkor ha már megérti, hogy le kell róla szokni. Viszont ha a kezét kezdi el szopni, arról a legnehezebb leszoktatni.
2015. dec. 31. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
ujj. bocs.
2015. dec. 31. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Egyértelmű cumi (ha már választani kell).

Fiam is kékfény alatt volt, mégsem lett utána cumis. Kezét (hüvelykujját) később kezdte volna szopni, de azt nem hagytam. Anyós mondta, milyen nehéz volt férjemet iskolás korban leszoktatni...

A cumit meg egyszerűen elveszed. Az ujja mindig kéznél van.


Én nem is bántam, hogy nem szokott rá a cumira. Nem is erőlködtem. Inkább ringattam, énekeltem neki, és cicire tettem.

2015. dec. 31. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Off: kék fény alatt miért nem volt szabad a keze? Babánknak is kellett, s nyugodtan szopizhatta volna az ujját, bár ő simán elaludt az inkubátor melegében.
2015. dec. 31. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Egyébként ő teljesen tápszeres baba, ennivalót cumisuvegbol kapja. Amíg volt egy kis tejem, akkor is bimbovedovel szoptatattam, ami szintén cumi alakú.

Kék fénykor egy zsákban volt, amiből csak a feje látszott ki. Az egész teste így el volt valasztva a szájátòl.

2015. dec. 31. 14:54
 6/9 anonim ***** válasza:

Szerintem ez totál gyerekfüggő, ki melyiket fogadja el.


Ujjszopás szerintem jobb annyiból, hogy ha játszik később, akkor nem tudja szopni, mert kell a keze. Cumi nyugodtan lehet egész nap is akár a szájában.

2015. dec. 31. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó,

én csak alváshoz adtam cumit a gyerekeimnek, és játékhoz nem kaphattak, ezt kb. 8-10 hónaposan már megtanulták.


A férjem 13 évesen szokott le az ujjszopásról, úgyhogy mi azt semmiképp nem akartuk.

2015. dec. 31. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

6-os vagyok.

Pont azért írtam, hogy gyerekfüggő, mert ezer sztori van akár csak az ismeretségi körömben.

Van olyan, ahol a létező összes cumit kipróbálták, de semmi sem kellett, csak a saját ujja.

Van olyan, ahol cumi volt, tök jól tartva a szabályt, hogy csak alváshoz kapja meg, aztán tesója született, és bizony kiborult a nagytesó, és ha szép, ha nem, de kérte a cumit nappal is.


Az én fiam 4 éves, még cumizik alváskor. Neki is korszakai voltak, és szerintem van olyan, hogy egy adott időszakban nem lehet elvenni tőle nappal. A bölcsiben egyszer megpróbálták, akkor elkezdte szopni a plédjét. Azonnal visszaadattam velük.

Most az a tervem, hogy nem veszem el tőle. Én adtam neki oda kicsiként, akkor így jártam, majd leteszi, ha már nem kell neki.


Nem lehet erre kimondani, hogy márpedig egy szabály az igaz, mert gyerek és helyzetfüggő az egész.

2016. jan. 1. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Adj neki cumit,az ujjszopàs az nagyon nem jò,mèg picike kèsőbb majd leszokik ròla van 2,5-3ève cumizni.
2016. jan. 2. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!