Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen szintű nyűgösséget...

Milyen szintű nyűgösséget okozhat a mogzásfejlődés? Átfordulás körül kezdődik?

Figyelt kérdés
Az éjszakai ébredéseket tudom, pár napja megy nálunk is, nappalra vagyok elsősorban kíváncsi. Ma fordult hátról hasra a kisfiam.
2016. jan. 18. 20:20
 1/7 anonim ***** válasza:
Semmilyent, szerintem. Miből gondolod? Az én fiam még élvezte is a mozgást. Mennyi idős?
2016. jan. 18. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
3,5 hónapos. Pár napja éjszaka kel párszor igaz csak cumiért pedig eddig átaludta az éjszakát. Kb 2 hete kezdett próbálkozni a fordulással, de hamar elszakadt a cérna, hamar fel kellett venni. Ma viszont látszólag nagyon élvezte a hasrafordulást, kiegyensúlyozottabb is volt egész nap. Viszont a nyűgösködés korábban kezdődött, mint 2 hét. Közben az ínye is duzzadt viszont nem rág semmit, max szájbavesz, szóval nem hiszem, hogy a foga jönne.
2016. jan. 18. 20:45
 3/7 anonim ***** válasza:

Bármitől lehet nyűgös egy baba. De legtöbbször akkor, ha minden mást kizártál, akkor fáradt, vagy csak hiányzol neki.

Ha sokat gyakorolja a mozdulatokat, akkor hamarabb kifárad.

Megfigyeltem a fiamon, ha nyűgösködik, és pár percet foglalkozok vele utána ugyanúgy elvan a játékaival mint előtte. Felkapkodni sem szabad, mert akkor a végén már lerakni sem lehet.

A fiam 9 hós és már 1 hónapos kora óta nyáladzik, duzzadt az ínye, a dokija ha meglátja mindig azt mondja: 1-2 nap és kinn a foga. Ja, persze... Szóval, azért az hogy duzzadt neki nem biztos, hogy elindult, és nem is mindig zavarja őket.

Ha úgy érzed mégis az a baj, akkor vegyél neki pl "dologel"-t (kép: [link] ), vagy általában olcsóbban lehet kapni kikevert patikai fogínygélt is (nem írom le a nevét a miénknek, mert a múltkor nagy vitát okoztam vele, mert nem értette meg az anyuka, hogy nem "gyógyszergyári", hanem patikai készítmény).

2016. jan. 18. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Nem igazán gyanakszok fogzásra, csak esetleg arra gondoltam, hogy mélyen a fogcsírák már mozoghatnak vagy nem tudom, igazából ez a 2 változás van most nála amióta elkezdett nyűgösködni azért említettem.

Az igaz, hogy vannak rossz napjai amikor szinte állandóan fáradtnak látszik, de nem is minden nap nyűgös. Csak azt hallottam a mozgásfejlődésnek köze lehet az éjszakai ébredésnek és ezért úgy gondoltam, talán nappal is lehet oka egy pár rossz pillanatnak, lehet rosszul gondoltam akkor. :)

2016. jan. 18. 21:18
 5/7 anonim ***** válasza:

A fiam 2 hetezett, vagyis megtanult fordulni, 2 hét múlva már forgott mint egy propeller, bármit sajátított el 2 hét alatt tökélyre fejlesztette, az ég világon semmi változás nem volt az alvási szokásaiban. Szóval erről nem tudok nyilatkozni.


A dologél, meg a hasonlók nem csak a konkrét fogfájásokra jók, hanem az általános nyűgösségre is. Bekened a cumiját és könnyebben elalszik, mert nem azzal foglalkozik, hogy nem akar aludni, vagy mért nem vagy vele, hanem leköti, mert finom, elcuppog rajta, megnyugszik és elalszik. Ha érted mire gondolok.

2016. jan. 18. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

ezt nem könnyű elkerülni, hogy gyakran saját aggályainkat vetítjük a babára.


gyermekemnél azt hittem, az új környezettől nyűgös éjszaka, közben kiderült, csak szeles volt...

2016. jan. 18. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Ki lehet zárni akkor ezt is.
2016. jan. 18. 21:58

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!