Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor adtatok először a...

Mikor adtatok először a babátoknak babapiskótát, túrórudit, danonínót?

Figyelt kérdés
8 hónapos a kislányom, anyatejes, a gyümölcsöket imádja, a zöldségfélét kevésbé. Szeretnék neki adni piskótát, rudit, joghurtot, a védőnőm szerint majd egy éves kora után, mert ezek allergizálnak. Viszont nem rég beszéltem egy anyukával 5 éves a kislánya és szerinte már nyugodtan adhatom neki csak mértékkel. Ti mikortól adtátok? Tényleg ennyire kell vigyázni, nem lesz rosszabb ha majd később adom?
2010. márc. 30. 10:39
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Babapiskótát kb 10-11 hóanposan, túró rudit nagyon néha , danoninot még nem, 1 éves múlt.

inkább csinálok sima joghurtból, túróbol, gyümölcsből túrókrémet.

Védőnődre halgass!

2010. márc. 30. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
szia, 8 hósan még nem adtam ilyet, de mondjuk 10 hósan már adhatsz szerintem. a tejtermék csak akkor necces, ha van allergiára hajlamos a családban, ergo vannak a felmenők, rokonok közt allergiásak.
2010. márc. 30. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
8 hónaposan.
2010. márc. 30. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
8 hónaposan
2010. márc. 30. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

első

A fő baj a sok (szervezetnek szükségtelen) adalékanyag, ami a bolti joghurtokban, krémtúrókban van.

2010. márc. 30. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Félek, nehogy allergiát váltson ki, és manapság eléggé kitolják az anyukák mindennek az adását. Arra gondolok, hogy mikor én kicsi voltam már 3 hónaposan ettem a tejbegrízt, de én nem merném adni még a kislányomnak, pedig nekem se lett tőle bajom. A mai babák sokkal hamarabb elkapnak minden nyavalyát és ez annyira rossz.
2010. márc. 30. 11:01
 7/12 anonim ***** válasza:

Ha várni szeretnél, akkor a DM-ben lehet kapni gluténmentes babapiskótát, és a joghurtot Babajoghurttal helyettesítheted. Az én babám imádja.

Túrórudiból a túrót kb. 10 -11 hósan adtam neki.

2010. márc. 30. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Én 8 hónaposan adtam. Bár babapiskótát még nem kapott.
2010. márc. 30. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Babapiskota helyett adj babakekszet,abbol van glutenmentes is.Natur joghurtot màr kaphat 8 honaposan,és sajtokat,tejtermékeket,csak sima tejet nem.Danonino tele van cukorral,ne add rendszeresen.Az enyém ritkan kap,de elöször 9 honaposan kapott.Mértékkel adhatsz neki .
2010. márc. 30. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Szia!Babapiskótát 10 hónaposan (de nem szereti és azóta nem kapott),túrórudit és Danoninot 1 évesen adtam neki.

Ez utóbbiakból hetente 3-4 alkalommal eszik,a rudit csoki nélkül.

2010. márc. 30. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!