Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor mondjátok azt, hogy...

Mikor mondjátok azt, hogy megtette az első önálló lépéseket vagy, hogy jár a babátok?

Figyelt kérdés

Kislányom tegnap elengedte a kanapét és 3-4 lépéssel odajött hozzám (én csalogattam) de eléggé csetlett botlott és tulajdonképpen a végén mindig belezuhant az ölembe. Utána még ezt megcsinálta 4x-5x és már ma reggel is. Van, hogy egész szépen lépked de van, hogy közben is el kell kapnom mert eldől. Ezt már vehetem az első igazi lépéseknek vagy ez még semmi? Nektek is ilyen volt amikor először lépkedett? Innen már nem kell sok, hogy tényleg járjon? Ja, és igaz csak tegnap este történt az egész de hívás nélkül, magától nem csinálja. Vagy most már fogja úgy is?

13,5 hónapos


2010. ápr. 2. 09:04
 1/7 anonim ***** válasza:
Szia. Igen, ezek már az első önálló lépések voltak, nem számít, hogy hívod, vagy magától csinálja. Most már nincs sok addig, hogy magától is meginduljon. Amint biztosnágos közlekedési módnak fogja érezni a járást, magától is elindul majd. Egyszercsak azt veszed majd észre, hogy ott álldigál mögötted, pedig két perccel azelőtt még a lakás másik felében volt.... :-)
2010. ápr. 2. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szia, 10 hós kicsi lányom ugyanezt csinálja 2-3 napja. És én is úgy gondolom, hogy ezek az első önálló lépések. Egyébként ő is "esve" érkezik az ölembe vagy az apja karjaiba, de ettől még egyedül csinálja! És nagyon cuki! :)
2010. ápr. 2. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nekem is ennyi idős a fiam, és ugyanez volt nálunk a program :-)

Az apja csalogatta, majd 2-3 ügyetlen, részeges lépés után belezuhant a karjaiba. Hát, én még nem mondanám, hogy jár, vagy hogy elindult. Ettől függetlenül még mindig mászik, ha siet, egyébként meg kapaszkodik.

Ettől függetlenül a 'szakirodalom' szerint lehet hogy ez már járás.

2010. ápr. 2. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Na, igen ez lett volna a kérdésem lényege de nem jutott eszembe ez a szó, hogy "elindul". :p Az a baj, hogy én sem úgy látom, hogy ez már az az igazi de azért haladás. Remélem már nincs messze, hogy sétálgassunk. :)

Köszönöm a válaszokat és várok még ha van valakinek véleménye!

2010. ápr. 2. 11:56
 5/7 A kérdező kommentje:
Gondoltam megosztom veletek, hogy most viszont tényleg elindult! Tök egyedül senki nem hívta, persze 6 lépés után fenékre ült de azt hiszem ez már az igazi elindulás volt! :)) Erre gondoltam! :))
2010. ápr. 2. 14:38
 6/7 anonim ***** válasza:

11:43-as vagyok.

Gratula, hurrá! :-)))

Remélem, a fiam is belevág napokon belül, ő ma is hozta a 2-3 lépéses formáját:-S

2010. ápr. 2. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi, aranyos vagy! Nagyon örülök neki! Biztos, hogy a tied is napokon belül megcsinálja! Ilyenkor már tényleg csak bátorság kérdése az egész.
2010. ápr. 2. 21:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!