Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A Mira nevet lehet anyakönyvezni?

A Mira nevet lehet anyakönyvezni?

Figyelt kérdés
Én úgy tudom, hogy nem, de itt olvasva a kérdéseket, ill. válaszokat a Mira név í-vel szóba se kerül, amikor tudomásom szerint csak azt lehet anyakönyvezni!
2016. márc. 20. 13:34
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Lehet rövid és hosszú i-vel is anyakönyveztetni :) [link]
2016. márc. 20. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
20%
Sajnos lehet.
2016. márc. 20. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
21%
Lehet,teljesen tömegnév lett. Más lehetőség nincs véletlenül?
2016. márc. 20. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
33%

Kitalálom mik a lehetőségek. Kira, Kiara, Lia, Mia, Nia, Zora, Zorka, Zoé, Panna, Fanni, Luca, Lara.

Ha fiú, akkor Bence, Máté, Bálint, Dominik, Patrik.

Már rosszul vagyok tőlük.

2016. márc. 20. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
45%
utolsó, a Benettet lehagytad:-D
2016. márc. 20. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Off: Azért kívàncsi vagyok szerintetek mi a normàlis név :) nincs még gyermekem, így nem ezért kérdezem.

De ne legyen "divatnév" Bence, Hanna, ne legyen rövid Lea például, ne legyen "ódivatú" András, Erzsèbet, folytathatnám, sem ősmagyar, se külföldi, se "sablonos" Péter, Anna. Akkor hogy nevezzük el a gyereket?? :) Egyik nèvvel sincs bajom amúgy amit felsoroltam, csak példák.

2016. márc. 20. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
0%
a Leával, Mirával Kirával nem az a bajom hogy rövid, hanem hogy borzalmasan hangzik magyar vezetéknévvel, magyar gyereknek. Én az időtálló neveket szeretem,amit felnőttként se kell szégyellenie pl: Júlia, Péter, Iván, Krisztina, Tímea. Persze megértem ha valakinek az tetszik, adja csak adjon mellé olyan nevet is amit felnőttként is használhat, és komolyan fogják venni vele.
2016. márc. 20. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Anyakonyvezheto a Mira és a Míra is. Az én lányom Anna Míra. Marhára nem érdekel, hogy hány gyerek kapta ezeket a neveket együtt, vagy külön. Nem attól lesz különleges, hogy olyan nevet adok neki, amit senki sem ért, vagy azt se tudja, fiú e vagy lány. Gyakori név. Na és? Előbb utóbb az összes név az lesz.
2016. márc. 20. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
11%
Nekem nemcsak a hosszával vagy elterjedtségével van a bajom, hanem a névvel. Kislányos, homis, mesefigurás, kisfiús. Az ősmagyar nevek között is van normális, meg a klasszikus között is. Inkább Tímea, Anna,Emese,Éva mint Kiara, Dzsesszika,Mira. A Hannával sincs bajom, az legalább szép és felnőtt korban is vállalható.
2016. márc. 20. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Itt a hivatalos jegyzék, amiből válogatni lehet (mindig változik):

[link]

A Míra és a Mira is benne van.

2016. márc. 20. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!