Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit kérnél ajándékba a rokonok...

Mit kérnél ajándékba a rokonoktól, ismerőseidtől az újszülöttednek, amikor megkérdezik mire van szükségetek?

Figyelt kérdés
2016. márc. 22. 07:45
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
62%

Nekem szerencsére rákérdeztek a pelenkamárkára, csak azt hoztak, amit használtunk.

Amúgy kaptunk egy-két számmal nagyobb rugdalózókat, bodykat, plédet, fürdőkádba játékokat stb.

2016. márc. 22. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
62%
Amire éppen szükség van! Én pl anno pelenkázó asztalt kértem olyan kiságyra rögzíthetőt. Még a kádra is fel lehetett tenni. Valaki ruhát, fürdetőkádat, pelenkát kér..
2016. márc. 22. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
58%

Gondolom, azért a kérdés, mert venni szeretnél valamit újszülöttnek:) Így, nem követelőzés a válaszom, csak leírom, minek örülnék!


Nekem újszülöttem van, 2 hetes, így most elgondolkodva ezek közül kérnék:

-textilpelenka soooook:)

-nálunk mindenki egészségpénztárra is kap juttatást, így gyógyszertárban vagy máshol elszámolható dolgokat kérnék: pelenka, törlőkendő, popsikenőcs. Pelusból newborn 2-t szoktunk kérni, mert most az egyeset használja, de hamar kinövi majd, törlőkendőből is van kedvencünk és popsikenőcsből is. Végül is, ezek azért jók, mert "nem kérnek enni", elférnek itthon.:)

-fürdőskönyv. mindig akartunk venni, de sose jutott rá elég türelem, hogy a megfelelőt kiválasszuk

-és, lehet, hogy hülyén hangzik, de kiállításjegy, mert végre jó alkalom lenne kendőbe tenni a picit és elmenni rá vele

-ruhát nem kérnék, mert sem a méretet, sem az anyagot nem merjük másra bízni, de ha van megbízható ismerős, hajrá!


a kórházban két barátnőnktől kaptunk pólyazsákot, úúúúgy örültünk, az is olyasmi, amit nem vesz meg az ember, mert drága és nem biztos, hogy jó. hát szuper!!!:)

2016. márc. 22. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
62%
Amire szuksegunk volt a babahoz,azok kozul a dolgok kozul valogatott a csalad. Igy kaptunk kiskadat,pelenkazot,babaruhat,vizforralot pl. A nagyobb teteleket(babakocsi,kisagy) nyilvan megvettuk mi:)
2016. márc. 22. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
71%

Semmit. Hozzon, ami a szívének kedves. Egy babának öröm vásárolni, hát nem veszem el senkitől az örömöt, h azt vehessen, ami neki tetszik. Ha méretet kérdez vagy egyéb paramétert, természetesen segítek.


Szükségünk nincs semmire, mindent megveszünk.

2016. márc. 22. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
62%
Pelenkát! Egy fél évre valót kaptunk, mikor megszületett. Ruhát is kaptunk, de volt, ami már eleve kicsi lett és olyan is, ami karácsonyi mintás és nyárra nő bele... Azóta is, ha nagyiék jönnek pelust meg popsitörlőt hoznak, mert az mindig elfogy. Játékot meg ruhát rengeteget örököltünk, fölösleges még egy 8. csörgő, stb.
2016. márc. 22. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Igaz kicsit kesobbre is, de fejlesztő játékoknak örültem volna

Pl ejszakai békalampa ami a falra csillagokat vetit, vagy egyéb fénylő dlgok pl az a műanyagpalcikákbol állo lámpa ami váltogatja a színét, fogáshoz többfele alakzatot, kis tukröt magában foglalo rágokák, vagy a kiságyba akaszthato puha zongora amit lábbal nyomhat, fürdőjáték ami nem süllyed el a vizben, hihetetlen h pl minden kacsa lyukas és elsüllyed..szinte csak egy pocakpárnája meg körforgoja volt csak, meg szövetkönyve pici babaként, meg amiket én csináltam pl látásfejlesztésre stb


Nagyon örültem volna olyanoknak is pl babamasszazs tanfolyam, vagy mondókázos, ringatos könyv, ugyanis baba mellett nemigen jutott időm neten ilyeneket bogarászni

2016. márc. 22. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
62%
* szoval mi mindig a szükségesekre koncentrálrunk vásárlásnál igy mindig a játékok maradtak el
2016. márc. 22. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Én anno semmit nem kértem, ruhákat kaptam sokat, meg játékot is (később használta persze, nem újszülöttként). A babazsák tényleg nagyon szuper ajándék!

Pelenkákat is kaptam, na ez nem volt olyan jó, mert a Pampers Premiumban lévő ápoló lotion cucc kiütötte a popsiját.

Mi mindent megvettünk szinte magunk, közeli rokonok megbeszélés alapján vettek pár cuccot, pl. függönyt a babaszobába, pihenőszéket, stb.

2016. márc. 22. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Semmit. "Semmire, köszönjük, csak magadat hozd, ha jöttök látogatóba." Mindig ezt válaszoltam, ha kérdezték.


Persze mindig van, ami jól jön, de aki nem ismeri, hogy milyen márkát használok, miből mennyi van, mekkora épp a gyerek...stb., az nagyon mellé lő.


Most például vadászok megkötős, fülvédős tavaszi sapkára és nagyobb hálózsákra, de ha ezt elmondanám, kapnék rögtön hármat-négyet és az csak a helyet fogná.

Úgy tűnik, mintha nekem semmi se lenne jó, de nem igaz. Ha rászánják az időt és eljönnek beszélgetni, kicsit gyerekezni, az bőven elég, nem gond, ha "üres kézzel" teszik.

2016. márc. 22. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!