Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem tetszik a kisfiam neve. A...

Nem tetszik a kisfiam neve. A ferjem eroltette ezt a nevet, mar 6 honapos es nem tetszik azota sem. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Nem is szolitottam meg soha a neven. Beceneveket adok neki.

Benjamin a neve.


2016. ápr. 3. 07:18
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
52%
Mit szeretnel helyette?
2016. ápr. 3. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Meg fogod szokni. Én is így voltam, bár a nevét én adtam neki, de szülés után rájöttem, hogy más tetszik :)

De ma már nem tudnám másnak hívni, megszoktam és már nem zavar.

2016. ápr. 3. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
A férjed egyetertesevel megvaltoztathatod a nevét, adhat még egy keresztnevet, vagy simán marad a legegyszerubb, a becenevezes
2016. ápr. 3. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Engem a névnél jobban izgatna a férjemmel való kapcsolatom. Ahol a férj erőltet, én meg hagyom magam. Több száz anyakönyvezhető név van, kizárt, hogy nem találtatok volna, egy mindkettőtök számára elfogadható nevet. Én azért ezt átbeszélném vele, hogyha már eltelt 6 hónap, de most leesik, hogy ezt nem én akartam, és hagytam magam, ő meg erőltette, van-e még más is, amivel így alakult. Ezt követően keresnék megoldást. Hogy tüske marad-e bennem, hogy nem az én akaratom lett. Vagy az bánt, hogy a férjem nem is keresett komprumisszumot. Ha pl. előbbi, elmerülnék magamban, hogy kicsit én hordom a nadrágot. Ha utóbbi, elgondolkodnék, hogy másban mennyire keres velem közös megoldásokat a férjem. Miután mindezt megfejtettem, a megoldás szerint járnék el. Pl. ha a komprumisszum hiánya bánt, megbeszélném a férjemmel, hogy akkor nem ezzel voltam elfoglalva, de most igenis bánt, hogy olyan nevet adtunk, ami nekem nem tetszik. Még akár át is nevezhetitek, ha találtok közöst, és ugyan a rokonok 3 napig ezen álmélkodnának, de minden csoda addig tart. Ha annyira azért nem fontos, adhatsz neki egy 2. nevet, és szólíthatod azon. A legfontosabb úgyis az lesz, hogy neki melyik tetszik, ez majd később kiderül. Amúgy meg legjobban azt teszed Vele, ha "kismackónak, babucinak, kicsikémnek, életemnek stb." szólítod, mert ezek hozzátesznek Neki a szeretetedhez, és Neki arra van a legnagyobb szüksége.
2016. ápr. 3. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
79%
Inkább azon kell elgondolkozni, mit fog még a férjed megvalósítani a Te ellenérzésed ellenére?
2016. ápr. 3. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
5%
Hagyjuk már ezt a férj erőltette. Az miért baj ha a férfinak ez tetszik. Mint írják ha nem lettél volna olyan amilyen, akkor két nevet is lehetett volna adni.
2016. ápr. 3. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

A probléma gyökerét én máshol keresném. Nálunk fel sem merült, hogy olyan nevet kapjon a gyermekünk, ami csak egyikünknek tetszik, ráadásul rá sem erőltettük volna a másikra azt, amit nem akar igazán.

Megszokod vagy megbeszélitek, hogy kapjon egy második keresztnevet is.

2016. ápr. 3. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
73%
Ti olyan étterembe is jártok, ahol te allergiás vagy mindenre, mert a férjednek az az étterem tetszik? Nem az, hogy nem hagytam volna, hogy rám erőltesse a közös gyerekünk nevét, de hozzá se megyek olyanhoz, aki erőltet...
2016. ápr. 3. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Koszi a valaszokat!

Neki ez a nev tetszett, ugy voltam vele majd megszokom, ezert rahagytam, de nem tudom megszokni. Teljesen mas beceneven szolitom. Vegulis anno a tesom is csak " Ocsi " volt, mindenki ugy hivta, akkor becezhetem en is.


Mar banom, hogy hagytam magam rabeszelni :(

2016. ápr. 3. 11:56
 10/12 anonim ***** válasza:

"Neki ez a nev tetszett, ugy voltam vele majd megszokom, ezert rahagytam"


- Ez azért nem ugyanaz, mint hogy "rám erőltette".

2016. ápr. 3. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!