Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A gyerekeitek mikor kezdték...

A gyerekeitek mikor kezdték mindkét kezüket egyszerre használni játék közben?

Figyelt kérdés

Arra értem, hogy az én 15 hónapos fiam pl. az egyik kezében fog valami játékot, amit el akar rejteni a takaró alá, de nem a másik kezével emeli meg a takarót és aláteszi a játékot, hanem a játékot előbb leteszi a kezéből és megemeli ugyanazzal a takarót, majd ismét felveszi a tárgyat és odateszi. Ugyanezt két kézzel is simán megoldhatná, de egyszerre csak 1 kézzel dolgozik. Mondjuk ezt váltakozva, nincs még kézdominancia.

Nálatok ez hogy alakult?


2016. ápr. 15. 10:30
 1/2 anonim ***** válasza:
Én 5 hónapos korában fedeztem fel hogy nézegetni a kezeit addig is nyúlt már a játékokért de csak 1 kézzel. Most féléves és mindkét kezét használja pl mikor nyúl valamiért amit nem tudna egy kézzel megragadni de a játékokat is simán pakolja át egyik kézből a másikba.
2016. ápr. 15. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Néha vannak a teljesen egészséges babáknak is különös dolgai. Tornáztasd meg egy kicsit azt a kezét amelyiket nem használja, lehet hogy az izomzata túl merev, vagy laza, de ez csak egy ötlet.
2016. ápr. 15. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!