Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Baj hogy 8 és fél hónaposan...

Baj hogy 8 és fél hónaposan még semmit sem tud csinálni?

Figyelt kérdés

Nem tud hátról hasra fordulni csak hasról hátra. De nem is érdekli a másik...ha a hátán van és kell neki valami akkor oldalrafordul simán de a kezét maga alatt hagyja és visszarúgja magát ha megszerezte azt amit akart. Ha nem sikerül neki feladja és sír.


Felüléssel próbálkozolik de nem nyomja magát hanem a hasizmával húzza és a nyakát nyomja előre.


Állás egyáltalán semmi.


Mászás nincs még csak most tanulja az előre kúszást ami álltalában úgy néz ki, hogy a kezével húzza előre magát a lábát meg húzza magaután, kicsit mintha tolná a lábujjaival magát.



2016. ápr. 20. 17:53
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
44%
Már rég el kellett volna vinned fejlesztésre. Az én gyerekem ennyi idősen már felállt és bútorok mellett totyogott párat. Persze nem mondom, hogy minden 8 hónaposnak ott kell tartania, de az hogy még kúszni se tud.. Védőnő, orvos mit mond?
2016. ápr. 20. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
80%
Én minél előbb elvinném megnézetni.
2016. ápr. 20. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
87%

Forogni kellene 7 hónapos korig, ha csak egy párszor is de megcsinálta esetleg az is jó, egyetlen alkalommal sem fordult a hasára?

A többivel ráér még. Kúszni kell 9 hónapos korig de még addig is van idő, ülni bőven ráér és felállni is. De ha nem forog az nem jó.

2016. ápr. 20. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
42%
Nagyon le van maradva a mozgásfejlődése, minél hamarabb vidd el az orvoshoz! Szinte biztos, hogy fejlesztő tornát (is) elő fognak írni.
2016. ápr. 20. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
40%

Hú, de sok távdiagnoszta van itt!


Menő riogatni, mi?


Kérdező, mi az hogy semmit nem csinál?? EZT kell csinálnia. Jó hogy nem azt várod, hogy szaladjon 8 hónaposan.

Ha aggódsz, vidd el megnézetni, hogy a fordulást akadályozza-e valamilyen kóros reflex, de simán lehet hogy semmi baja, hisz közben "továbblépett", kúszik.

2016. ápr. 20. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
53%
Gyerekorvosnál nem voltatok? Én vinném minél előbb. Legkésőbb hét honapos koráig oda-vissza tudnia kellene forogni. Én inkább megnézetném minthogy nagyobb bajt ne vegyek észre.
2016. ápr. 20. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
17%
Nem kell orvoshoz szaladni vele!!!! Hülyeség ne hallgass senkire majd ha úgy látod és érzed h gond van! Minket azért küldtek orvoshoz h nem tartotta a fiam a fejét rendesen tehát amikir hason volt nem birta tartani sokáig ... sírt! (Nem emlékszem hány honapos volt) szolt a védőnő h vigyem el a dokihoz...hát nem vittem! otthon elkezdtünk "tornázni" kicsit nagyobb "oda figyeléssel" és egy hét aladt hejre jött! Hasrol tv zet :) ez csak egy jo példa h nem kell egyböl megjedni és szaladni a gyerekkel ösztönözd inkább a mozgásra h érdekelje pl a játék ! Tedd egy jó pár cm re tőle a kedvenc játékát és hagyd hogy egy kicsit ha nyöszörög és előbb utóbb el fogja magát tornázni érte! Aztán meg ha 1x meg csinálja utána menni fog neki többször is! Tehát folyamatosan ösztönözd, fejleszd!
2016. ápr. 20. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 A kérdező kommentje:

Igazából szerintem ha akadályozná valami akkor próbálkozna csak nem menne neki.

Kúszni most tanult meg előre. Forogni forog..meg idáig hátrafelé kúszott csak.


Azért kérdeztem mert látom hogy másik baba már állni is tud

2016. ápr. 20. 18:10
 9/27 anonim ***** válasza:
66%
Bocs, abban mi a riogatás, hogy vigye el megnézetni? Én spec nem írtam olyat, hogy le lenne maradva, úgy gondolom azzal nem árt, ha megnézi egy szakember. Az én fiamnak is voltak gondjai a kúszással (féloldalas volt), mászni nem mászott egyáltalán, kb ennyi idős lehetett, mint a kérdező babája. Engem nem érdekel, mit írnak a könyvek, úgy éreztem, valami nem stimmel és igazam is volt. Pár alkalom után szerencsére minden ment neki szépen, feszes volt az izomzata, ez okozta a bajt. Pontozd le ezt is, te szintén távgyógyász...
2016. ápr. 20. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
79%

Nincs elkésve. Igaz, hogy van, aki már 12 hónapos korára jár és beszél, de ez a ritkább.

Általában ilyenkor állni, járni még nem tudnak. Ez még nagyon korai lenne.

A többivel meg ahogy írtad próbálkozik és csinálgatja.

Azért kérdezd meg a védőnőt, gyerekorvost is, hogy biztosan megnyugodj.

2016. ápr. 20. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!