Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1 hónapos babának mit vigyek...

1 hónapos babának mit vigyek utazáshoz?

Figyelt kérdés

Nagyszüleim 2,5 órányira laknak tőlünk, egészségi állapotuk miatt ők nem tudnak eljönni megnézni a dédunokájukat, ezért mi indulnának el vele hozzájuk szombat reggel és vasárnap estig ott lennénk. Miket kell csomagolni a babának?

Amit gondoltam: pelenka, popsitörlő, 2 sapka, kabát, 10 body, 10 rugi (ha sokat bukna), textilpelusok, pelenkázó alátét, babakocsi a mózessel (abban aludhatna is), 2 csörgő, popsikrém, illatosított zacsi a pelusoknak, vigantol cseppek, cumisüvegek, cumisüveg termosz, mikrós sterilizáló, tápszer, babavíz, cumisüveg autós és otthoni melegítő. Kell még valami?


Egy napra arra gondoltunk, nem gond, ha kimarad az esti fürdés.


Vigyünk lázmérőt is?


2016. ápr. 27. 08:26
 1/7 anonim ***** válasza:
En vinnek lazmerot meg lazcsillapitot is.
2016. ápr. 27. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Autóban miben utazna?
2016. ápr. 27. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Én is vinnék lázmérőt és lázcsillapítót is. Valamint takarót, ha cumizik, akkor a cumit, én a helyedben egy törölközőt is vinnék, ha véletlen történne valami baleset a pelusban. :)
2016. ápr. 27. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Szerintem nem kell annyi body meg rugi két napra, de ha megnyugtat, vidd. Én ennek a felét nem vittem ilyen idős babának, szóval nyugodtan kihagynám a sterilizálót, meg melegítő izéket, illatos! zacskót (mondjuk otthon se volt egyik se).

Cumisüveget lehet egy lábasnyi meleg vízben melegíteni, pelenkát sima zacsiban is ki lehet dobni, és gondolom otthon se sterilizálod a cumisüvegét minden használat után.

Az esti fürdést nem muszáj kihagyni, főleg ha egyként hozzátartozik az esti rutinhoz, akkor jobban fog aludni a babád. Csak van egy nagyobb lavór a nagyszüleidnél, amiben meg lehet fürdetni, az a nagyszüleidnek is nagy élmény lesz.

Lázcsillapítót vigyél vészhelyzetre, és inkább kabátból még egyet, az én lányom azt bukta le, szárítgattuk mindennel, hogy ki tudjuk vinni sétálni :) Cumit nem használ? Itthoni kis takaróját vagy hálózsákját vinném, már csak az ismerős illata miatt is, hogy jól aludjon.

Szerintem ne aggódd túl, ami nincs, azt majd megoldjátok, mi öt hetesen vittük dédihez, egy hátizsáknyi cuccot vittünk csak, elég volt :)

2016. ápr. 27. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Az autóban mindig benn van az autós ülése, azt azért nem is írtam. Kis plédet is viszek. A cumisüvegeket én minden használat után elsterilizálom. Nem így kellene?

Fürdetés itthon is van, hogy kimarad, mert 6-ra ér haza az apukája, és ha este 6 és 10 között nem ébred magától, akkor van hogy kihagyjuk (de csak 1 napot hagyunk ki max, kettőtt nem).

Játszócumija van, de sokszor nem fogadja el. Azért elvisszük.

Lázcsillapítót milyet? Nincs itthon sem, a doktornő azt mondta, ha kell, elugrunk érte a patikába, nem kell itthon legyen. Azt sem mondta milyet lehet.

2016. ápr. 27. 11:19
 6/7 anonim ***** válasza:
Hat erdekes a dokinod h nem irt meg fel receptre lazcsillapito kupot. Ilyen pici babanak csak azt lehet,nurofen es tarsai csak 3 hos kortol. Es ha ejjel lesz lazas? Hova szaladt kupert? Fokent ami venykoteles..nem is ertem ezt a hulye dokit...helyedben meg utazas elott iratnek vele kupreceptet. amit en meg vinnek: orrsziporszi+sterimar baby orrspray. Ha netan betaknyosodik,nagy gazban lesztek ha nincs mivel leszivni es nem tud pl aludni.
2016. ápr. 27. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Lázcsillapító kúpot mindenképp írass fel, ilyen pici még nem kaphat mást, úgyis jó, ha van otthon, oltás után majd lehet, hogy kell.

Cumisüveget én csak pár naponta sterilizáltam, később még ritkábban. Viszont ha egy tanácsot elfogadsz, próbáld ki az üveg cumisüveget, ha esetleg nem az van. A műanyag nekem olyan elhasználódottnak tűnik már egy hónap után, és mintha kifőzés után se lenne teljesen tiszta, az üveg meg szép, és sokkal többszöri sterilizálást bír. Ha gyakran csinálod, ez jól jöhet neked. Ha tudom már elsőre ezt vettem volna.

2016. ápr. 28. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!