Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ennyi ruha elég lesz? Vagy...

Ennyi ruha elég lesz? Vagy vegyünk még valamiből?

Figyelt kérdés

rugi: 5 db

body: 16 db

felső/póló: 10 db

nadrág: 9 db

pulcsi: 10 db

kiskabát: 2 db

vékony sapka: 1 db

zokni: 20 pár


Ezek közül a legtöbb 56/62-es méret de vannak olyanok amikre csak annyi van írva, hogy 0-6 hónap, és kb 62-es méretnek felelnek meg. Ennyi ruha elég lesz? Vagy nagyon kevés? Egy nap kb hányszor kell átöltöztetni egy újszülöttet?

Augusztusi baba lesz.


2016. máj. 3. 09:54
 1/10 anonim ***** válasza:

lehet, hogy elég lesz... de majd meglátod.

sok babánál eljön az önmagát nyakon fosós időszak :D olyankor nálunk napi 6-8 body fogyott el, tehát nekünk kevés lett volna.


átöltöztetni annyiszor, ahányszor baleset van, kaka, pisi, tej, büfi, izzadtság stb. ha nincs baleset, elég 2x átöltöztetni... legalábbis nálunk első pillanattól kezdve volt "pizsama", vagyis minden reggel kapott nappali rendes szerkót, este fürdés után pedig pamut rugit.


(talán a 10 pulcsi sok. augusztusi!!! baba)

2016. máj. 3. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Szerintem a pulcsi és a zokni sok egy kicsit.

Hát van hogy egy nap 3-4-szer is át kell öltöztetni és van, hogy egyszer sem. Ezt ki kell tapasztalni.

2016. máj. 3. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Amíg pici újszülött elég... sok is!


Vagy már egyből fogzik és napi 5 body-t cserélsz?? 😄

Idővel úgy is tudni fogod mi kell neki!

2016. máj. 3. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
A pulcsikat kaptuk, volt vagy 6 egyforma, egyszínű fehér, ugyan akkora méretben. Magamtól nem vettem volna ennyi pulcsit de ha már kaptuk, akkor kimostam :)
2016. máj. 3. 10:03
 5/10 anonim ***** válasza:
Nekünk biztos nem lenne elég, mert sokat bukik és rendszerint pisil mikor leveszem a pelust, úgyhogy sokat öltözünk, van hogy egy nap 4-5 alkalommal is. Viszont pulcsit meg zoknit még nem is adtam rá, csak body+rugi a szerelése egyelőre :)
2016. máj. 3. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Rugi kevés, body, kiskabát elég, minden más túl sok. Mondjuk én is body-rugi kombóban tartom a gyereket éjjel-nappal. Utál öltözni, nem szivatom feleslegesen.
2016. máj. 3. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Enyém bukós volt, kb ennyi cucca volt neki is, csak pulcsiból nem meg zokniból.

Attól függ, hányszor akarsz mosni. :) Én 2 naponta mostam a ruháit, mert kiderült, hogy az 56-os méret is nagy rá, pár ruha volt csak jó szinte, a többiből kihúzta a lábát. (Pedig nem volt kicsi baba, csak a H&M-ben vásároltam a legtöbb cuccot.) Viszont venni meg nem akartam többet, mert számítottam rá, hogy kb. 3 hét alatt kinövi. És úgy is lett.


Viszont vegyél sok textilpelust, nekem abból kellett a legtöbb. Kb. 20 volt kezdésnek, napi 5-6 elfogyott bukás-pisilés-kakilás során.

2016. máj. 3. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Rugi szerintem kevés, azt fogja lebukni, cserés lesz sokszor.

Bady bőven jó...:)

Felső/póló tök felesleges, úgyis rugiban, badyban lesz,mert az nem csúszik fel.

Nadrág sok.

Pulcsi sok, gyak nem is kell, inkább kiskabát.

Sapiból én vennék még.Leesik stb...

Zoknit, meg 1 évig nem kell vennetek...;)

Van, hogy nem kell átöltöztetni, van hogy 5x is. :)

2016. máj. 3. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Rugi kevés, póló-nadrág-zokni-pulcsi rengeteg.


Augusztusi nálunk is az első, a 0-6 hónapos zokniba december környékén nőtt bele, addig lecsúszott, akkorra pedig megtanulta lehúzni és akkor már azért nem volt praktikus.

Póló felcsúszik, nadrág le, illetve nyomhatja a köldökét (nálunk 3 hónapos múlt, mire bármi ilyet lehetett rá adni úgy, hogy ne zavarta volna).

Pulcsija talán féléves koráig egy sem volt, nem praktikus semmit a fején át húzogatni akkor se, ha a vállán van gomb.

2016. máj. 3. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Mikor bukós volt, illetve a fogzáskor folyt a babából a nyál, pamut előkét használtam, azt könnyebb volt cserélni, mint a komplett ruhát.


Vennék még egy vékony, és még egy-két vastagabb sapkát.


Egyébként nálunk leginkább a body+rugdalózó együttes vált be, mindig védve volt a dereka, ráadásul az elől gombolódós rugdalózót a legegyszerűbb feladni a gyerekre.

2016. máj. 3. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!